Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

14. marts, 2020

Latvija apturēs visus starptautiskos pasažieru pārvadājumus(38)

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē nolemts, ka no šī gada 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 14.aprīlim tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi, kā arī tiks slēgta valsts ārējā robeža.

Spalvainākais asistents, kāds jebkad redzēts © DIENA

Baibas Baikovskas sejā staro smaids, acis aiz briļļu stikliem ir siltas un mirdzošas, uz nagiem svaigs manikīrs, valodā dzirksteļo humors. Šķiet, ka jaunā sieviete tikai uz mirkli apsēdusies ratiņkrēslā, bet faktiski viņa no tā var piecelties tikai uz īsiem brīžiem. Baibas Baikovskas un viņas suņa Elfas fotogrāfijas pagājušā gada novembrī ieraudzīju t/c Alfa fotogrāfa Valtera Poļakova izstādē Gudro suņu brīvdienas. Fotoattēlos bija parādīta servisa biedrības Teodors apmācīto suņu dzīve. Pašlaik biedrībā Teodors ir piecpadsmit servisa suņu, no tiem faktiski viens suns – labradors Elfa – ir asistents Baibai Baikovskai – cilvēkam ar kustību traucējumiem.

Baudīt ainavu un izkustēties © DIENA

Kad domājam par lieliem, iespaidīgiem mežiem, retiem augiem un specifiskiem biotopiem, galvenokārt nāk prātā attāli dabas nostūri, prom no cilvēku apdzīvotām teritorijām un lielceļiem. Un tomēr specifiskus dabas objektus iespējams atrast arī lielu pilsētu tuvumā, tāpat baudīt labiekārtotu atpūtas infrastruktūru un vienlaikus – dabas savrupību. Tāda vieta ir Ogres Zilie kalni nedaudz vairāk nekā pusstundas brauciena attālumā no Rīgas.

Pārcelta Brieža un Dortikosa cīņa(1)

Latvijas boksera Maira Brieža un kubieša Juniera Dortikosa nākamajā sestdienā paredzētā cīņa pārcelta uz 16.maiju, informē rīkotāji.

Iekšlietu ministrs rosinās ierobežot cilvēku skaitu lielveikalos un tirgos(24)

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) sestdien rosinās valdībā izskatīt iespēju cilvēku skaita ierobežošanai lielveikalos un darba laika ierobežošanu publiskās izklaides iestādēs līdz plkst.23, jo šajās vietās vienlaikus pulcējas lielas cilvēku masas, aģentūru LETA informēja ministra padomniece Beata Jonite.

Putins parakstījis konstitūcijas grozījumus(11)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins sestdien parakstījis konstitūcijas grozījumus, kas cita starpā ļaus viņam kandidēt uz vēl diviem pilnvaru termiņiem valsts galvas amatā.

Bāru naktis, muzeju rīti. Intervija ar dzejnieci Elvīru Blomu © DIENA(1)

"Ja runājam par manu misijas apziņu, tā ir klasiska – pateikt kaut ko patiesu par pasauli, kurā mēs dzīvojam, par savu realitāti. Kaut kādā mērā arī paust savu pārdzīvojumu, jo, iespējams, kāds cits tajā ieraudzīs sevi un piedzīvos katarses momentu," saka dzejniece Elvīra Bloma

airBaltic uz laiku pārtrauc lidojumus uz Varšavu(9)

Ņemot vērā jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 krīzes attīstību pasaulē un tās radīto ietekmi uz Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic maršrutu tīklu, aviokompānija no 15.marta līdz 28.martam pārtrauc lidojumus uz Varšavu, aģentūru LETA informēja airBaltic pārstāve Alise Briede.

Vairāk nekā tikai Turcija © DIENA(1)

Marta sākumā pasaule saspringti gaidīja Krievijas un Turcijas prezidentu Maskavas tikšanās rezultātus. Viena no pasaules lielvarām – Krievija – un valsts ar otru lielāko armiju NATO – Turcija – bija nonākušas tikai soli no bruņotām sadursmēm Sīrijā, un šī iespēja šķita atklāti draudīga. Ne mazāk draudīgs ir fakts, ka pastāv augsta konflikta atkārtošanās iespēja.

Turcija liedz ieceļošanu vairāku Eiropas valstu pilsoņiem(4)

Turcija nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību aizliegusi ieceļot valstī ārvalstniekiem, kas ierodas no deviņām Eiropas valstīm, kuras vissmagāk skārusi Covid-19 epidēmija, sestdien paziņojusi Iekšlietu ministrija.

Latvijā Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis līdz 26(51)

Pēdējā diennaktī Latvijā konstatēti vēl deviņi inficēšanās gadījumi ar Covid-19, tādējādi kopumā valstī reģistrēti 26 ar šo vīrusu saslimuši iedzīvotāji, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Bils Geitss pamet Microsoft direktoru padomi(2)

ASV tehnoloģiju kompānijas Microsoft dibinātājs Bils Geitss ir aizgājis no tās direktoru padomes, lai veltītu vairāk laika labdarībai, piektdien paziņoja Microsoft.

Baltijā sarūk degvielas cenas(4)

Baltijas valstu galvaspilsētās šajā darba nedēļā degvielas cenas samazinājās, tostarp lielākais kritums bija vērojams Tallinā, kur degvielas cenas saruka par vairāk nekā 5%, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Zero waste skaistumam un veselībai © DIENA(1)

Domājot par planētas nākotni, gribot negribot nonākam pie zero waste kā dzīvesveida vai vismaz apziņas, ka katram no mums ir jācenšas samazināt atkritumu daudzumu, ko atstājam aiz sevis. Ikdienā izmantotie higiēnas un skaistumkopšanas līdzekļi bieži vien rada atkritumus, kas nav pārstrādājami un nesadalās simtiem gadu. Taču vai visas ierasto produktu alternatīvas ir gana efektīvas, higiēniskas, ilgtermiņā mūsu veselībai un izskatam draudzīgas?

Kritiskākie virzieni saistībā ar dzimumu līdztiesību Latvijā patlaban ir izglītība, darba un ģimenes līdzsvars © DIENA(25)

Kaut arī zinām, ka pasaule ir daudzveidīga un cilvēki – atšķirīgi, ne vienmēr apzināmies, ka tā ir vērtība. Lai sekmētu izpratni, ka dažādība ir ieguvums, nevis traucēklis, un veidotu iekļaujošu un saliedētu sabiedrību, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) īsteno apjomīgu projektu, kura ietvaros jau trešo gadu organizē arī informatīvo kampaņu Atvērtība ir vērtība. Ik gadu kampaņa fokusējas uz konkrētu tēmu. Iepriekš jau runāts par bēgļiem un etnisko dažādību, bet šogad tematiskais ietvars ir dzimumu līdztiesība Latvijā. Kampaņas mērķis ir vairot izpratni par šo tēmu un identificēt diskriminācijas riskus un rīcības scenārijus to mazināšanai darba tirgū, izglītībā, profesijas izvēlē un ģimenes dzīvē. Kampaņu, kas ilgs visu gadu un iesaistīs darba devējus, strādājošos un jauniešus, šonedēļ atklāja ar devīzi – "Spēj viņš – spēj viņa! Spēj viņa – spēj viņš!".

Vēsture Dienā: Puķu ziedu laiki © DIENA

Ja nu ir kāds iemesls, kura dēļ latviešiem vajadzētu 8. martu ja ne svinēt, tad vismaz pieminēt, tad tas ir saistīts ar pateicību par šā datuma doto sākotnējā kapitāla uzkrāšanas iespēju. Krištopans, Šķēle un daudzi citi uzņēmēji savu turību ir vairojuši ne jau ar kontrabandas koordinēšanu vai likumu rakstīšanu sev par labu 90. gados, nē, viņu materiālais fundaments tapa sūrā darbā okupētās tēvzemes siltumnīcās, lai 8. martā ar tulpēm, rozēm un neļķēm pārplūdinātu vai visu Padomju Savienību. 1995. gadā puķaudzētāju ziedu laiki vēl bija tuvā piemiņā, un 1995. gada 4. marta SestDiena uz tiem atskatījās ar vairākiem rakstiem.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5