Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

16. marts, 2020

Visas Latvijas Pasta nodaļas sestdienās un svētdienās būs slēgtas

Sakarā ar ārkārtas stāvokli un nepieciešamajiem pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijas Pasts no 21.marta pārtrauc visu pasta nodaļu darbību sestdienās un svētdienās, kā arī virknei nodaļu tirdzniecības centros no 17.marta visā valstī saīsina darbalaiku, portālu Diena.lv informē VAS Latvijas Pasts pārstāve Gundega Vārpa.

Džonsons atsakās slēgt skolas un masveidā veikt Covid-19 testus(17)

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirmdien noraidīja aicinājumus slēgt skolas vai izvērst masveida koronavīrusa testus, vienlaikus mudinot sabiedrību izvairīties no sociālajiem kontaktiem, kas nav obligāti nepieciešami, un ceļošanas.

Igaunija atļauj noteikt izņēmumus attiecībā uz Valku un Valgu(1)

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass pirmdien atļāvis noteikt izņēmumu ārkārtējā stāvokļa režīmā attiecībā uz Valkas un Valgas reģionu, atļaujot abu dvīņu pilsētu iedzīvotājiem šķērsot robežu, lai dotos darbā un atgrieztos mājās, ja vien viņiem nav jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 simptomu.

Leiena rosina uz 30 dienām ierobežot iebraukšanu ES(24)

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena pirmdien ierosināja noteikt 30 dienu ierobežojumus nesvarīgiem braucieniem uz Eiropas Savienību (ES), lai ierobežotu koronavīrusa izplatību.

Ar "dīkstāves reglamentu" plāno uzņēmumiem nodrošināt finansiālu palīdzību(4)

Patlaban tiek izstrādāts tā dēvētais "dīkstāves reglaments", ar kura palīdzību valsts varētu nodrošināt finansiālu palīdzību tiem uzņēmumiem, kuru darbību būtiski skārusi jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatība, pirmdien pēc koalīcijas sadarbības sēdes žurnālistus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Dailes teātris izsludina darbinieku dīkstāvi; tā vadītājs Juris Žagars pašizolējas(4)

Lai pasargātu darbinieku veselību un nodrošinātu optimālu uzņēmuma darbību pēc valsts izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām, Dailes teātra vadība ir pieņēmusi lēmumu laikā no 16. līdz 29. martam izsludināt darbinieku dīkstāvi, kas ļauj neierasties darba vietā, saglabājot darbinieku darba algu, informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.

Pieprasa IZM slēgt visus sporta objektus Latvijā(1)

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) pieprasa Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) nekavējoši vērsties Krīzes vadības padomē un valdībā, nolūkā panākt visu sporta objektu pilnīgu slēgšanu apmeklētājiem, informēja LOK pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

Krievijā konstatēti 93 koronavīrusa gadījumi(9)

Krievijā reģistrēti 93 jaunā koronavīrusa gadījumi, un 86 no tiem ir ievesti gadījumi, pirmdien pavēstīja vicepremjere Tatjana Goļikova, kas vada štābu cīņai ar Covid-19 izplatību.

Arodbiedrības aicina apturēt airBaltic sākto kolektīvo atlaišanu(5)

Latvijas Aviācijas arodbiedrība un Latvijas Aviācijas arodbiedrību federācija pieprasa Latvijas nacionālajai aviokompānijai airBaltic apturēt sākto kolektīvo atlaišanu un valdībai paredzēt atbalsta pasākumus transporta nozares darbiniekiem, norādīja arodbiedrību pārstāvji.

Dota atļauja otrdien Ventspilī no Zviedrijas ienākt pasažieru prāmim(5)

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) atļāvis otrdien, 17.martā, kad jau būs stājies spēkā aizliegums pasažieru starptautiskajiem pārvadājumiem, Ventspils ostā ienākt prāmim no Zviedrijas, kas būs iespēja latviešiem atgriezties Latvijā, aģentūrai LETA pastāstīja ministrs.

Kas īsti ir bezdarbnieka pabalsts? © DIENA(2)

Patlaban jau pastāv nopietnas bažas, ka koronavīrusa izplatības riski var palielināt bezdarbnieku skaitu Latvijā, taču pērn, pēc Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, bezdarba līmenis mūsu valstī bija 6,3%, kas ir aptuveni Eiropas Savienības vidējā līmenī un netiek uzskatīts par dramatiski augstu.

Latvijas Nacionālā bibliotēka nodrošina attālinātu piekļuvi digitālajiem resursiem(3)

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ir pievienojusies Kultūras ministrijas informatīvajai kampaņai #Ēkultūra, MK izsludinātās valsts ārkārtas situācijas laikā piedāvājot attālināti izmantot digitālos resursus un e-pakalpojumus. LNB Digitālajā bibliotēkā pieejamas 12 kolekcijas, papildus studiju un pētniecības nolūkos iespējams piekļūt vairāk nekā 20 pilntekstu ārvalstu abonētajām datubāzēm, Nacionālajai enciklopēdijai, kā arī lekciju, diskusiju, konferenču, lasījumu un cita veida audio un video saturam LNB sociālajos tīklos, informēja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Pērnā gada dati liecina par pozitīvām maksātspējas tendencēm © DIENA(1)

Pagājušā gadā fiksētais iedzīvotāju ienākumu pieaugums ir atspoguļojies arī viņu maksātspējā. Pērn krietni vien samazinājies to mājsaimniecību īpatsvars, kuri savus ikdienas izdevumus sedza ar grūtībām vai lielām grūtībām, savukārt pieaudzis to mājsaimniecību īpatsvars, kura savus ikdienas izdevumus varēja segt ar nelielām grūtībām vai salīdzinoši viegli.

Festivālā Summer Sound uzstāsies grupa Jumprava(3)

Šogad desmitajā festivālā Summer Sound Liepājā uzstāsies arī leģendārā grupa Jumprava, kura pagājušajā gadā svinēja savu 35 gadu pastāvēšanas jubileju, informēja festivāla rīkotāji.

Lietuvā ar Covid-19 inficējušos skaits pieaudzis līdz 17

Lietuvā apstiprināti vēl divi inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu, līdz ar to kopējais inficējušos skaits palielinājies līdz 17, pirmdien paziņojusi Lietuvas Veselības ministrija.

KPV LV ekonomikas ministra amatam virza Vitenbergu

Partijas KPV LV pārstāvji pirmdien ekonomikas ministra amatam nolēma virzīt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Jāņa Vitenberga (KPV LV) kandidatūru.

DAP aicina piekrastēs redzamiem ronēniem netuvoties un tos neaiztikt

Baltijas jūrā uz saliņām dzimušie pelēko roņu mazuļi marta vidū jau ir paaugušies un nereti dodas jūrā vieni paši, līdz ar to baltie un pūkainie ronēni jau ir sastopami arī Latvijas piekrastē. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) atgādina, ka lielākoties liedagā redzamajiem ronēniem glābšana nav nepieciešama un vislabākā palīdzība ir likt tos mierā un netuvoties, uzsver DAP.

Vienīgā atbildīgā rīcība. Visi teātri līdz 14. aprīlim ir atcēluši izrādes gan lielajās, gan mazajās zālēs © DIENA

Vēl 11. martā Dailes teātra izrādē Inspektors Tutū mazie labi informētie skatītāji uz aktieru vēlējumu, lai burvju nūjiņa atrisina visas bēdas, jokoja: "Un lai nav koronavīrusa, haha!" Savukārt Leļļu teātra foajē vēl pirms oficiālā paziņojuma, jau ieejot pa parādes durvīm, skatītāji atdūrās pret noliktu galdiņu ar lielu dezinfekcijas šķidruma pudeli rokām.

Yandex.Taxi darbība tuvāko dienu laikā tiks atjaunota(1)

Autotransporta direkcija (ATD) ir pārbaudījusi Yandex.Taxi iesniegtos dokumentus un pārliecinājusies par to atbilstību normatīvo aktu prasībām, tāpēc ir pieņemts lēmums reģistrēt Yandex.Taxi kā tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes pakalpojumu sniedzēju. Plānots, ka tuvāko dienu laikā tiks atjaunota mobilās lietotnes Yandex.Taxi un tīmekļvietnes taxi.yandex.lv darbība, portālam Diena.lv pavēstīja ATD pārstāvji.

Plāno uzņēmējiem paredzēt nodokļu brīvdienas līdz trim gadiem(4)

Lai nodrošinātu atbalstu uzņēmējdarbībai un nodarbinātajiem, plānots uzņēmējiem paredzēt nodokļu brīvdienas līdz trim gadiem, pirmdien pēc vadības grupas uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 radīto ekonomisko seku operatīvai novēršanai žurnālistiem sacīja tās vadītājs finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5