Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

17. marts, 2020

ES uz 30 dienām aizliegs nesvarīgus ceļojumus uz bloku(1)

Eiropas Savienība (ES) uz 30 dienām aizliegs nesvarīgus braucienus uz bloku no ES neietilpstošajām valstīm, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, otrdien paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele.

IIHF vilcinās ar lēmumu par PČ atcelšanu(1)

Starptautiskā Ledus hokeja federācijas (IIHF) Padome otrdien nepieņēma lēmumu attiecībā uz 2020.gada pasaules čempionāta atcelšanu vai rīkošanu, informē IIHF.

VID bloķējis kontus restorānu tīkla Čili pica pārvaldniekam Čilija Pizza(6)

Valsts ieņēmumu dienests (VID) restorānu tīkla Čili pica pārvaldniekam SIA Čilija Pizza tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plāna izstrādāšanas laikā bloķējis banku kontus un pieņēmis lēmumu par parāda piedziņu, aģentūru LETA informēja Čilija Pizza valdes locekle Ieva Šiaudkuliene.

Četri no pēdējā diennaktī atklātajiem Covid-19 gadījumiem konstatēti lidostā(2)

Četri no pēdējā diennaktī atklātajiem 26 koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 gadījumiem konstatēti lidostā, otrdien žurnālistiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Valdība lemj no budžeta apmaksāt slimības lapas, atlikt IIN avansa maksājumu un paredz trīs gadu ilgas nodokļu brīvdienas(9)

Lai novērstu jaunā koronavīrusa radītās slimības Covid-19 radītās negatīvās sekas uz ekonomiku, Ministru kabinets otrdien atbalstīja virkni priekšlikumu, tostarp no valsts budžeta apmaksāt slimības lapas uzņēmumu darbiniekiem, kā arī 2020.gadā atlikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumu un pagarināt uzņēmējiem nodokļu brīvdienas no viena gada līdz trim gadiem.

Latvijas Pasts uz laiku pārtrauks 253 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu darbību

Ņemot vērā ārkārtējo stāvokli valstī un nepieciešamos pasākumus koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai, no trešdienas, 18.marta, VAS Latvijas Pasts pārtrauks klātienes pakalpojumu sniegšana 253 pasta pakalpojumu sniegšanas vietās lauku teritorijās visā Latvijā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Repatriantiem būs jāaizpilda anketa, apsolot ievērot pašizolāciju(15)

Repatriantiem, kas atgriežas Latvijā no jebkuras pasaules valsts, būs jāaizpilda anketa, kurā cita starp būs jāapsola ievērot 14 dienas ilgu pašizolāciju, lai mazinātu koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 plašākas izplatības riskus, šodien preses konferencē pastāstīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).

LIZDA prasīs atcelt gaidāmos skolēnu Dziesmu un deju svētkus(5)

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) prasīs atbildīgās amatpersonas atcelt gaidāmos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus un svētkiem paredzētos līdzekļus izlietot akūtām vajadzībām, aģentūrai LETA pastāstīja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Latvijā Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis līdz 60(49)

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) otrdien ir saņēmis informāciju vēl par 11 personām, kas inficējušās ar Covid-19. Šobrīd Latvijā apstiprināti 60 saslimšanas gadījumi.

LMT viedtelevīzijā varēs skatīties Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādes(1)

Latvijas Nacionālā opera un balets sadarbībā ar savu ilggadējo patronu Latvijas Mobilais Telefons (LMT), sākot no 20. marta, aicina uz Piektdienas un sestdienas vakaru Operā. Turpmākās četras nedēļas katru piektdienas un sestdienas vakaru LMT viedtelevīzijā un LMT Straumē varēs skatīties kādu operas vai baleta iestudējuma ierakstu, kas būs pieejams 48 stundas. Pie katras pārraides būs pieejams arī operas vēsturnieka Mikus Čežes video komentārs par gaidāmo izrādi, informēja operas pārstāvji.

Zāļu lieltirgotavām obligāti būs jāuzrāda medikamentu krājumi

Lai pārraudzītu zāļu krājumus valstī, laikus konstatētu zāļu nepieejamības riskus, kā arī novērstu zāļu mākslīgas nepieejamības situācijas, turpmāk lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti būs jāveic tikai elektroniskā formātā, liecina otrdienas valdības pieņemtie grozījumi noteikumos.

LDz darbības nodrošināšanai no valsts budžeta prasa 40,8 miljonus eiro(6)

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) nepieciešami 25 miljoni eiro no valsts budžeta 2020.gada finanšu līdzsvara nodrošināšanai un 15,8 miljoni eiro neattiecināmo izmaksu kompensēšanai par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu šogad, aģentūru LETA informēja LDz pārstāve Ella Pētermane.

Latvijas Reklāmas asociācija: Covid-19 skar gan cilvēku, gan mediju finanšu veselību un stabilitāti(4)

"Kaut arī lokālo mediju patēriņš pēdējo nedēļu laikā ir strauji audzis, ziņu meklējumi internetā palielinājušies pat līdz 350%, tomēr reklāmas nozare ir piedzīvojusi strauju kritumu – Latvijas Reklāmas asociācijas (LRA) biedri ziņo par līdz pat 70% pasūtījumu apjoma mazināšos," informē Omnicom Media Group un LRA valdes loceklis Kārlis Zembergs.

No ceturtdienas samazinās reģionālo autobusu reisu skaitu

Saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju Covid-19 izplatības mazināšanai pēdējo dienu laikā reģionālo maršrutu autobusos pārvadāto pasažieru skaits ir būtiski krities, tāpēc no ceturtdienas, 19.marta, uz ārkārtējās situācijas laiku autobusu reisu skaits tiks samazināts, informēja Autotransporta direkcijā.

Kaspars Putniņš: vienmēr esmu juties kā latviešu mūzikas aģents © DIENA

Latviešu diriģents Kaspars Putniņš kļūs par Zviedrijas Radio kora galveno diriģentu, vēstīts izcilā kolektīva oficiālajā paziņojumā. Kaspars Putniņš amatā stāsies šā gada rudenī un būs desmitais galvenais diriģents Zviedrijas Radio kora vēsturē, pirms viņa līdz 2018. gadam šajā amatā vienpadsmit gadu bija Pēters Deikstra, bet īpaši nozīmīgi visas Skandināvijas un ziemeļvalstu, t. sk. Baltijas, koru kultūrai un tās vokālajai estētikai bija trīsdesmit gadi, kad Zviedrijas Radio koris strādāja leģendārā diriģenta Ērika Ēriksona vadībā.

Ne visi LOV sportisti izmantojuši iespēju atgriezties Latvijā(3)

Latvijas Olimpiskā vienība (LOV) visus vienībā esošos sportistus brīdināja, lūdza atgriezties Latvijā un piedāvāja finansiālu atbalstu, otrdien sarunā ar aģentūru LETA koronavīrusa Covid-19 krīzes izraisīto atgriešanos Latvijā un ārkārtas pasākumu ietekmi uz sportistu plāniem komentēja LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis.

Top dīkstāves atbalsts. Nodokļu brīvdienas varētu pagarināt līdz trim gadiem © DIENA(8)

Covid-19 krīzē skartajiem uzņēmumiem dīkstāves gadījumā valsts varētu sniegt subsīdijas darbinieku algām, lai tie nebūtu jāatlaiž. Šādu iespēju vakar izskatīja Sadarbības padome sēdē, Dienai stāsta potenciālais ekonomikas ministra amata kandidāts Jānis Vitenbergs (KPV LV). Līdztekus plānoti tādi valsts atbalsta pasākumi viena miljarda eiro vērtībā kā nodokļu brīvdienas, finanšu garantijas un slimības lapu apmaksa.

Izglītības iestāžu ēdinātāji: Bez valsts atbalsta vairāk nekā 7000 cilvēku būs jāstājas bezdarbnieku rindā

Paziņojumā medijiem Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācija norāda, ka kopš valdības 12.marta lēmuma par ārkārtas situāciju izglītības iestāžu ēdināšana ir pirmā tautsaimniecības apakšnozare, kura ir pilnībā apturēta savā darbībā. Ēdinātāji aicina valdību laikā, kad nozares darbība ir pārtraukta līdz ar skolu un augstākās izglītības iestāžu slēgšanu, segt algu izmaksas.

No ārvalstīm atbraukušajiem pašizolācijai apsver piedāvāt viesnīcu numuriņus(8)

Ņemot vērā nepieciešamību pašizolēties saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežošanu, viens no risinājumiem varētu būt viesnīcu numuriņu piedāvāšana tiem, kuri šajās dienās atgriežas no ārvalstīm, informēja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5