Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

27. marts, 2020

Satiec savu meistaru! pārcelts uz rudeni, tikmēr meistari demonstrē savas prasmes sociālajos tīklos

Aprīlī atceltais ikgadējais pasākums Satiec savu meistaru!, kura laikā darbnīcu durvis ikvienam interesentam ver vairāki simti tradicionālo prasmju meistaru, plānots, ka notiks šoruden – no 4. līdz 6. septembrim. Tikmēr Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina meistarus dalīties ar savām prasmēm akcijā #SatiecSavuMeistaruVirtuāli sociālajos tīklos, informēja LNKC pārstāvji.

Rēzeknes slimnīcā līdz šim ar Covid-19 inficēti trīs medicīnas darbinieki(2)

Rēzeknes slimnīcā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 līdz šim kopumā inficējušies trīs medicīnas darbinieki, piektdien preses konferencē pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Līdz Covid-19 testu rezultātu sagaidīšanai Rēzeknē nedarbosies dažas NMPD brigādes

Attiecībā uz Rēzeknes slimnīcā nesen konstatētajiem saslimšanas gadījumiem ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, ir noņemtas dažas blakus esošās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes līdz testu rezultātu sagaidīšanai, preses konferencē žurnālistiem pastāstīja NMPD direktore Liene Cipule.

Saslimstība ar Covid-19 konstatēta trim stomatologiem(3)

Pagājušajā nedēļā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 konstatēta trim stomatologiem, piektdien preses konferencē pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Februārī Latvijā pieauga mazumtirdzniecības apgrozījums

Pirms ārkārtējās situācijas izziņošanas valstī saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežošanu, februārī mazumtirdzniecības apgrozījuma pieauguma tempi Latvijā pieauga un par 6% pārsniedza 2019. gada februāra rādītāju (neizlīdzināti dati salīdzināmajās cenās), portālu Diena.lv informēja Ekonomikas ministrijā (EM) Analītikas dienesta vecākā eksperte Vita Skuja.

Pārceltas vai atceltas vairākas svarīgas vieglatlētikas sacensības, arī Dimanta līga

Eiropas Vieglatlētikas asociācijas (EAA) valde trešdien lēma uz nenoteiktu laiku atlikt vai atcelt vairākas 2020.gada vasarā paredzētās sacensības, ziņo EAA. Tāpat uz vēlāku laiku koronavīrusa Covid-19 izraisītās globālās krīzes dēļ ceturtdien atlikti maijā paredzētie Dimanta līgas posmi vieglatlētikā Stokholmā, Neapolē/Romā un Rabātā, savā interneta mājaslapā ziņo organizatori.

Visā pasaulē atzīmēs Zemes stundu

Zemes stunda ir viena no lielākajām vides kustībām pasaulē un dalība tajā ir simbolisks rīcība, lai kopīgi paustu atbalstu plašākām pārmaiņām. Pasaules Dabas Fonds un akcijas partneris Latvijā Tetra Pak aicina sestdien, 28. martā, plkst. 20.30 piedalīties Zemes stundā savās mājās, izslēdzot vai iespējami samazinot apgaismojumu uz vienu stundu.

Martā par 2557 personām audzis bezdarbnieku skaits

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA).

Caur biezokni uz Strenčiem © DIENA

Vakar tika paziņoti Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas organizētā grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele 2019 laureāti. Par gada mākslinieku ekspertu komisijas vērtējumā tika nosaukts Aleksejs Muraško, kurš šo balvu izpelnījies otro reizi (iepriekš tas notika 2018. gadā).

Kurucam tiesas sēde pārcelta uz vēlāku laiku

Tiesas sēde, kurā par uzbrukumu savai partnerei tiek apsūdzēts Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs no Latvijas Rodions Kurucs un kurai bija jānotiek 30.martā, atlikta uz nenoteiktu laiku, ceturtdien ziņoja laikraksts New York Post.

Kā pašam nekļūt par vīrusu. Saruna ar Juri Rubeni © DIENA(55)

Ļoti iespējams, ka, izejot cauri šai krīzei, mainīsies tik daudz kas, ka mēs to pat nevaram tagad iedomāties, saka kontemplācijas skolotājs Juris Rubenis un vienlaikus uzsver: šis var kļūt arī par īsto brīdi patiesai sevis atklāšanai un atbildēm uz dzīves lielajiem jautājumiem.

Marta beigās interneta tiešraidē paziņos Latvijas Literatūras gada balvas nominantus

31. martā Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) Facebook un YouTube kontos tiešraides konferencē balvas ekspertu komisija iepazīstinās ar labākajiem literārajiem darbiem, kas nākuši klajā pagājušajā gadā, nosauks mūža balvas ieguvēju un speciālbalvas ieguvēju, informēja Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste.

Aicina neatsaukties izspiešanas šantāžai e-pastā(1)

Tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv aicina iedzīvotājus neatsaukties šantāžai, kas patlaban izplatās e-pastā un kurā ļaundaris apgalvo, ka ievācis sensitīvu informāciju par iespējamo upuri, liecina Cert.lv paziņojums mājaslapā.

Pēdējā diennaktī apstiprināti 36 Covid-19 gadījumi(9)

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 36 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 280 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5