Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

23. marts, 2020

UEFA klubu turnīru fināli ir atlikti

Eiropas futbola asociāciju savienība (UEFA) pirmdien pieņēma formālu lēmumu koronavīrusa dēļ atlikt Eiropas klubu turnīru finālus, kas sākotnēji bija paredzēti maijā, vēsta UEFA savā tīmekļa vietnē.

Paunds: Tokijas olimpiskās spēles tiks pārceltas(1)

Olimpiskās spēles Tokijā tiks pārceltas, visdrīzāk - uz 2021.gadu, pirmdien sarunā ar ASV laikrakstu USA Today teica Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) veterāns Diks Paunds.

Covid-19 slimnieki reģistrēti vēl septiņās pašvaldībās(1)

Latvijā jauni koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pacienti reģistrēti vēl septiņās pašvaldībās, kopumā skarot 36 vietvaras, savukārt teju katrs trešais saslimušais ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Kultūras ministrija un mediju nozare izstrādā priekšlikumus plašsaziņas līdzekļu atbalstam(1)

Lai plašsaziņas līdzekļi varētu turpināt operatīvas un kvalitatīvas informācijas nodrošināšanu sabiedrībai Covid-19 radītās ārkārtējās situācijas laikā, Kultūras ministrija (KM) un KM Mediju politikas konsultatīvā padome, mediju nozares asociācijas un akadēmiskās vides pārstāvji izstrādā priekšlikumus mediju atbalsta pasākumiem, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

No otrdienas Rīgas mikroautobusos vairs nevarēs norēķināties ar skaidru naudu(8)

Lai samazinātu Covid-19 vīrusa izplatības risku un rūpētos par transportlīdzekļu vadītāju drošību, no rītdienas, 24.marta SIA Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS) minibusos un ekspresbusos vairs nevarēs iegādāties biļeti par skaidru naudu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Maija Lazdiņa

Ventspilī darbu sāk mobilā telts Covid-19 testu veikšanai(1)

Paplašinot valsts apmaksāto laboratorisko izmeklējumu veikšanas iespējas tuvāk dzīvesvietai, Ventspilī, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas iekšpagalmā Inženieru ielā 60, izvietota Centrālās laboratorijas mobilā telts Covid-19 analīžu veikšanai ar iepriekšēju pierakstu, aģentūru LETA informēja Ventspils pilsētas domē.

Saglābt esošo labklājību © DIENA(3)

Globālā Covid-19 pandēmija un tās atskaņas Latvijā vairs nerada jautājumus par to, vai mūsu tautsaimniecība varētu piedzīvot recesiju. Šobrīd, kad aizvien pieaug to uzņēmumu skaits, kuri ir paziņojuši, ka uz laiku aptur savu darbību, svarīgs jautājums ir, kad ekonomika atkal "ieies sliedēs" un varēs vērot labklājības atgriešanos. Ja satricinājumi nebūs ilglaicīgi, visbēdīgākie rādītāji Latvijas tautsaimniecībai varētu būt šā gada otrajā un trešajā ceturksnī, bet pēc tam situācija sāktu pakāpeniski uzlaboties.

Rīgas zoodārzā nogādāti astoņi suņu sakosti roņi(4)

Rīgas Zooloģiskajā dārzā līdz šim nogādāti astoņi suņu sakosti roņi, tādēļ iestādes pārstāvji aicina iedzīvotājus pastaigu laikā sevišķi uzraudzīt savus mājdzīvniekus un vest tos pie pavadas.

UNESCO: Ieteikumi mācībām attālināti Covid-19 vīrusa laikā

Pēc UNESCO datiem 2020. gada 23. martā Covid-19 vīrusa dēļ mācīšanas un mācīšanās process ir ietekmēts vairāk nekā 1 miljardam 200 miljoniem skolēnu un studentu visā pasaulē, un 124 valstīs pilnībā slēgtas izglītības iestādes. Lai nodrošinātu kvalitatīvas izglītības turpināšanu ārkārtas situācijā, UNESCO Vācijas nacionālā komisija sagatavojusi 10 padomus mācībām attālināti Covid-19 vīrusa laikā.

Otrdien nav gaidāmi nokrišņi

Otrdien Latvijā gaidāms nedaudz siltāks un mazāk saulains laiks, prognozē sinoptiķi. Nokrišņu nebūs; gaidāms neliels un mainīgs mākoņu daudzums.

Zinātnieki un inženieri rada automatizēta plaušu ventilatora prototipu cīņai ar Covid-19(11)

Zinātnieku un inženieru komanda Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā rada prototipu automatizētam plaušu ventilatoram, kura ražošana būtu pietiekami vienkārša un lietošana ērta, lai spētu operatīvi palīdzēt pacientiem ar Covid-19 izraisītiem elpošanas traucējumiem. Jau veidojas sadarbība ar vairākiem uzņēmumiem, lai sāktu ventilatora ražošanu, portālam Diena.lv pavēstīja RTU pārstāve Lāsma Vaivare.

Pāreja uz vasaras laiku notiks 29. martā

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks svētdien, 29. martā, plkst. 03.00. Naktī no sestdienas uz svētdienu pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu, vēsta Ekonomikas ministrija (EM).

Jāglābj ekonomika un jāstiprina veselības aprūpe © DIENA(24)

Pagājušajā nedēļā, Eiropā palielinoties saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaitam, bija vērojami Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu visai atšķirīgie centieni ierobežot Covid-19 izplatību, bet ES mērogā saskaņotas un vienotas rīcības – vismaz raugoties no iedzīvotāju skatpunkta – pietrūka. To, kādai vajadzētu būt ES līmenī koordinētai rīcībai Covid-19 krīzes pārvarēšanai, Diena jautāja vairākiem Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem no Latvijas.

LOK no SOK prasīs konkrētas atbildes par Olimpiādes norisi(4)

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) gatavo oficiālu vēstuli Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK), prasot skaidrojumu saistībā ar gatavošanos Tokijas olimpiskajām spēlēm, ņemot vērā Covid-19 radīto ietekmi, vēsta LOK.

Jāsargā informācijas kvalitāte. Kultūras ministrija ir izveidojusi Mediju politikas konsultatīvo padomi(3)

Brīdinot par preses industrijas apdraudējumu, 2008. gada 11. decembrī visi lielākie Latvijas laikraksti iznāca sēru noformējumā – uz avīžu vākiem bija publicēts uzraksts Prese 2009 un apakšā liels melns krusts. Toreiz tik radikālas rīcības iemesls bija globālās ekonomiskās krīzes radītais apdraudējums. Vai Covid-19 sērga preses izdevējiem pēc 12 gadiem liks apvienoties līdzīgā izmisuma saucienā?

Lidosta Rīga radikāli samazina izdevumus; apturēs investīcijas un pārskatīs personāla izmaksas(2)

Latvijā noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ gandrīz pilnībā apturētā aviosatiksme ir likusi lidostas Rīga valdei apstiprināt ārkārtējus budžeta taupīšanas pasākumus – par 85% tiks samazināti visi investīciju projekti, par 60% – saimnieciskās darbības izmaksas un par 40% – personāla izmaksas, portālam Diena.lv pavēstīja lidostas Rīga pārstāve Laura Karnīte.

Latvijas Pasts sūtījumus pakomātos uzglabās trīs dienas(2)

Lai sūtījumus varētu saņemt maksimāli daudz klientu, VAS Latvijas Pasts no 23.marta sūtījumus savā pakomātu tīklā uzglabās trīs dienas – šāds lēmums pieņemts saistībā ar ārkārtas situāciju un būs spēkā līdz tās atcelšanai, portālu Diena.lv informēja Latvijas Pasta pārstāve Vineta Danielsone.

Japāna pirmo reizi sāk apsvērt Tokijas OS pārcelšanu(3)

Pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmuma četru nedēļu laikā izlemt Tokijas Olimpiādes likteni, arī Japānas valdība pirmdien paziņoja, ka ir gatava veikt pārrunas par četrgades notikuma pārcelšanu.

Video: Latvijas Nacionālā baleta dejotāji trenējas mājās un dabā(1)

Latvijas Nacionālā baleta dejotāju darbs sezonas laikā sešas dienas nedēļā sākas ar ikrīta treniņstundu, kam seko mēģinājumi tuvākajiem repertuāra uzvedumiem un jauniestudējumiem, kā arī izrādes. Tagad dejotāji sevi uztur formā ārpus baleta zāles mājās un dabā. Ar video palīdzību viņi aicina ielūkoties savos treniņos arī skatītājus, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Valdemāra odiseja. Izrādes Dzīvnieks recenzija © DIENA

Latvijas Nacionālajā teātrī Reinis Suhanovs krāšņi dekorēti iestudējis Artūra Dīča lugu Dzīvnieks, kas tapusi, mūsdienu Latvijas laiktelpā lokalizējot somu rakstnieka Arto Pāsilinnas traģikomisko romānu Zaķa gads. Šajā darbā no ikdienas pienākumu nogurdināta eskeipista skatpunkta satīriski uzlūkotas cilvēku savstarpējo attiecību saites un sabiedrības uzbūve kopumā. Turklāt tas piedāvā universālu morāles kompasu, jo Artūram Dīcim izdevies sižetā ne tikai nemanāmi ietvert mums zināmu apdzīvotu vietu nosaukumus, bet arī iepīt atsevišķas viegli atpazīstamas nacionālo īpatnību šķautnes un sadzīviski pazīstamas situācijas.

Swedbank neatkarīgā izmeklēšanā noziedzīgi iegūtu līdzekļu faktiska legalizācija nav konstatēta(4)

Swedbank neatkarīgā izmeklēšanā, ko veica starptautiskais juridiskais birojs Clifford Chance, noziedzīgi iegūtu līdzekļu faktiska legalizācija nav konstatēta, aģentūrai LETA pavēstīja Swedbank mediju attiecību vadītājs Jānis Krops. Vienlaikus izmeklēšanā Swedbank Zviedrijā un Baltijā eksperti atzinuši, ka bankā vēsturiski ir bijuši trūkumi iekšējās kontroles sistēmās.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5