Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

24. marts, 2020

Paplašinās nozaru loku dīkstāves pabalstu saņemšanai(1)

Valdība šo ceturtdien, 26.martā, lems paplašināt to nozaru loku, kuru darbinieki varētu no valsts saņemt dīkstāves pabalstu, otrdien pēc valdības sēdes mediju pārstāvjiem pavēstīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Saeimā veiks visaptverošu telpu dezinfekciju(8)

Pēc Saeimas deputātam Artusam Kaimiņam konstatētās jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 vairākās parlamenta ēkās notiks visaptveroša telpu dezinfekcija, aģentūrai LETA apstiprināja Saeima.

Sportisti saglabās vietas LOV sastāvā arī uz nākamo gadu

Sportisti pēc olimpisko spēļu pārcelšanas varēs saglabāt savas vietas Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvā 2020.gada vasaras sporta veidu sezonai, sarunā ar aģentūru LETA atklāja LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis.

Dīkstāves pabalstu sākotnēji saņems ap 73 000 darba ņēmēju(5)

Dīkstāves pabalstu sākotnēji saņems ap 73 000 darba ņēmēji transporta un pārvadājumu, viesmīlības, tūrisma un kultūras nozarēs, paredz otrdien Ministru kabinetā pieņemtie Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātie noteikumi par nozarēm, kurām sakarā ar Covid-19 izplatību ir būtiski pasliktinājusies finanšu situācija.

Visvairāk Covid-19 gadījumu līdz šim Rīgā, Jūrmalā un Jelgavā(3)

Visvairāk koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 gadījumu līdz šim reģistrēts Rīgā, kur kopumā ir 101 līdz 250 saslimušo, kamēr Jūrmalā ir 11 līdz 25 pacienti, bet Jelgavā - seši līdz 11, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

G7 sola darīt visu nepieciešamo, lai nodrošinātu ekonomikas izaugsmi

Pasaules industriāli attīstītāko valstu grupas G7 finanšu ministri un centrālo banku vadītāji solījuši koronavīrusa krīzē darīt visu nepieciešamo, lai aizsargātu darba vietas un nodrošinātu ekonomikas izaugsmi, tā teikts viņu otrdien publiskotajā kopīgajā paziņojumā.

Latgales vēstniecība Gors aicina pieteikt izstāžu projektus 2021. gadam

Jau piekto reizi Latgales vēstniecība Gors izsludina atklātu izstāžu projektu konkursu Latgales vēstniecības Gors mākslas galerijā skatāmajām izstādēm. Arī šoreiz projektu konkursā izstādēm 2021. gadā aicināti piedalīties gan mākslinieki, gan izstāžu kuratori vizuālās mākslas, dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina jomā, piedāvājot grupu vai personālizstādes, kuratora veidotas u. c. izstādes. Pieteikumi konkursā tiek pieņemti līdz šī gada 31. maijam, informēja Gors pārstāve Edīte Husare.

Iepriekšējās krīzes pieredze un pašreizējā situācija © DIENA(5)

To, kādai vajadzētu būt Eiropas Savienības (ES) vienotajai stratēģijai Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanā, Diena jautāja vairākiem Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem no Latvijas, un jau vakar Dienā bija lasāmi Sandras Kalnietes, Daces Melbārdes un Ivara Ijaba viedokļi. Savu redzējumu Dienai pauda arī EP deputāts Roberts Zīle (NA/ Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa).

Ārvalstīs reģistrētie interaktīvo azartspēļu uzņēmumi plāno vērsties tiesā ar investīciju aizsardzības prasībām(2)

Līdz ar Saeimas lēmumu par gametech jeb interaktīvo azartspēļu nozares darbības apturēšanu ārkārtējā stāvokļa laikā interaktīvo spēļu organizētāju dalībnieki, kuri ir ārvalstīs reģistrēti uzņēmumi, plāno vērsties tiesā ar investīciju aizsardzības prasībām, aģentūru LETA informēja Latvijas interaktīvo azartspēļu biedrībā.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020 pārceļ programmas norisi

No 9. aprīļa līdz 18. aprīlim Rīgā bija ieplānota starptautiskā laikmetīgās mākslas notikuma Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) 2020 atklāšana, piedāvājot apmeklētājiem daudzveidīgu izstāžu, diskusiju, simpoziju un meistarklašu programmu ar vairāk nekā 60 dalībniekiem no 13 valstīm. Ņemot vērā ārkārtas situāciju pasaulē un Latvijā, biennāles atklāšanas notikumi tiek pārcelti uz vasaras periodu, informēja Rīgas Fotogrāfijas biennāles pārstāve Signe Valtiņa.

Ar Covid-19 saistīto jautājumu noskaidrošanai izveidots diennakts tālrunis(3)

Valsts kanceleja sadarbībā ar uzņēmumu SIA Tet ir izveidojusi vienotu bezmaksas informatīvo diennakts tālruni 8345, lai sniegtu atbildes uz dažādiem iedzīvotāju jautājumiem saistībā ar Covid-19 un tā dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

LM atkārtoti varētu rosināt pārskatīt bezdarbnieku pabalsta izmaksas ilgumu

Neskatoties uz to, ka šī gada sākumā stājās spēkā grozījumi likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumā, kas ļāva samazināt bezdarbnieku pabalsta izmaksas ilgumu par vienu mēnesi, Labklājības ministrija (LM) tuvākā laikā varētu nākt klajā ar ierosinājumu pārskatīt pabalsta izmaksas ilgumu atsevišķām grupām, paziņoja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Skaties spēlfilmu Piļsāta pi upis internetā!(2)

Režisora Viestura Kairiša spēlfilmu Piļsāta pi upis (Pilsēta pie upes), kas uz ekrāniem nonāca janvārī un šogad jau kļuvusi par visvairāk apmeklēto Latvijas filmu kinoteātros, par maksu var noskatīties internetā (Vimeo On Demand), informēja Nacionālā Kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.

Tallink prāmjus uz laiku varētu atbrīvot no ostas maksām Rīgā

Ņemot vērā, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības mazināšanai ir noteikti starptautisko pasažieru pārvadājumu ierobežojumi, ir apturēta arī Tallink līnijas prāmju satiksme starp Rīgu un Stokholmu. Domājot par risinājumiem, kā šajā brīdī atbalstīt krīzes situācijā nonākušo ostas uzņēmumu, Rīgas brīvostas pārvaldē lems par iespēju uz laiku atbrīvot abus Rīgas ostā piespiedu dīkstāvē esošos Tallink līnijas prāmjus no ostas maksām.

Pārceļ Lukašenko vizīti Latvijā

Valsts prezidents Egils Levits ir vienojies ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko, ka aprīlī paredzētā Baltkrievijas pirmās personas vizīte Latvijā tiks pārcelta uz citu laiku "iespējami drīz", informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Aicina uzmanīties no viltus ziņām WhatsApp

Tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv aicina iedzīvotājus uzmanīties no masveida viltus ziņām, kas kļuvušas aktuālas sarunu mobilajā lietotnē WhatsApp, liecina Cert.lv informācija mājaslapā.

Hakatonā HackForce tapušas idejas Covid-19 krīzes mazināšanai © DIENA(2)

Kamēr koronavīrusa apstākļos daudzi ir pašizolējušies, mediķi turpina intensīvi strādāt, un sejas aizsargmaskas, kas viņus pasargātu no inficēšanās ar Covid-19, ir pirmās nepieciešamības prece. Tieši ideja par sejas aizsargu izgatavošanu ar 3D printeru palīdzību uzvarēja arī pagājušajā nedēļā virtuāli notikušajā hakatonā HackForce, kura dalībnieki radīja idejas un risinājumus Covid-19 krīzes mazināšanai.

VM: Testēšana uz Covid-19 būs mērķtiecīgāka, īpašu uzmanību veltot riska grupām

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, īpaši būtiski ir laikus atklāt infekcijas izplatību dažādās riska grupās, tostarp nedrīkst pieļaut slimības izplatību ārstniecības iestādēs, uzsver Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne. Vienlaikus, ja cilvēkam ir viegli saslimšanas simptomi un viņš ir karantīnā mājās, ārstēšanas piemērošanai nav svarīgi laboratoriski noteikt Covid-19. Līdz ar to Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) ir lēmusi, ka turpmāk Covid-19 testēšana būs mērķtiecīgāka, īpašu uzmanību veltot riska grupām un Covid-19 slimnieku kontaktpersonām, informē Strapcāne.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5