Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

25. marts, 2020

Covid-19 gadījumu skaits ASV pārsniedz 60 000

ASV apstiprināto Covid-19 gadījumu skaits sasniedzis 60 115, bet 827 cilvēki no Covid-19 miruši, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes līdz trešdienai apkopotie dati.

VM: No 27.marta uz laiku ierobežos plānveida veselības aprūpes pakalpojumus visās ārstniecības iestādēs(4)

Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar jauno koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, veselības ministre Ilzes Viņķele (AP) izdevusi rīkojumu līdz ārkārtējās situācijas beigām daļēji ierobežot veselības aprūpes pakalpojumus gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs, informēja Veselības ministrijā (VM).

Par saviem līdzekļiem dienā uz Covid-19 testējas aptuveni 100 cilvēku(7)

Par saviem līdzekļiem dienā uz jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 testējas aptuveni 100 cilvēku, tiešsaistes preses konferencē pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Dīkstāves pabalstu varēs saņemt visu uzņēmumu darbinieki(3)

Rīt, 26.martā, Ministru kabinetam tiks piedāvāts lemt par dīkstāves pabalstu izmaksu visu uzņēmumu darbiniekiem, ja šo uzņēmumu apgrozījums būs samazinājies Covid-19 slimības izplatības dēļ, informēja Finanšu ministrijā (FM).

Latvijā sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā(55)

Epidemiologiem negūstot informāciju par vairāku jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 slimnieku inficēšanās gaitu, speciālisti atzinuši, ka Latvijā ir sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā.

Federers ziedo miljonu Šveices franku koronavīrusa krīzē(2)

Šveices tenisa zvaigzne Rodžers Federers kopā ar sievu Mirku trešdien ziedoja vienu miljonu Šveices franku (943 tūkstoši eiro), lai palīdzētu koronavīrusa Covid-19 krīzes laikā "visneaizsargātākajiem" tautiešiem, tenisists paziņoja savā "Instagram" kontā.

Uzņēmējdarbība Raunas pusē attīstās. Ja dara to, kas patīk, tad sanāk izveidot biznesu © DIENA

Raunā bijušās aptiekas telpās interesentiem atvērts SIA Latvijas ķiploks veikaliņš. Tā ir Sintijas Rudes izlolota un gadiem ilgi testēta uzņēmējdarbības ideja. Pašlaik no Latvijā audzētiem ķiplokiem tiek ražots plašs produktu klāsts, sākot ar garšvielām un dažādām tējām, beidzot ar ķiploku šokolādi, t. s. kompetēm un pat ķiploku saldējumu.

Infektologs: Ārkārtējais stāvoklis Latvijā noteikti būs jāpagarina(9)

Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanās dēļ līdz 14.aprīlim Latvijā izsludinātais ārkārtējais stāvoklis noteikti būs jāpagarina, šādu nostāju pauda Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.

Spriedums lietā par Ušakova atstādināšanu no Rīgas mēra amata būs pieejams aprīlī(4)

Tiesa ir pagarinājusi sprieduma sagatavošanas termiņu Saskaņas politiķa Nila Ušakova sūdzībā par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) rīkojumu par viņa atstādināšanu no Rīgas mēra amata. Sākotnēji nolēmumu bija plānots sagatavot līdz trešdienai, 25.martam, bet tiesa ir pagarinājusi termiņu līdz 8.aprīlim, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Tiesu lietu skatīja 4.martā.

Daugavpils slimnīca sākusi aizsargmasku šūšanu(3)

Lai vajadzības gadījumā spētu nodrošināt aizsarglīdzekļus mediķiem, Daugavpils slimnīcā sākta aizsargmasku šūšana, informēja SIA Daugavpils reģionālā slimnīca sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Gronska.

Ceturtdiena būs silta un saulaina

Ceturtdien Latvijā būs sauss un skaidrs laiks - visā valstī visu dienu spoži spīdēs saule, prognozē sinoptiķi.

Vācijā ar Covid-19 inficēto skaits pārsniedzis 33 200

Vācijā inficēšanās ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 apstiprināta jau vairāk nekā 33 200 cilvēkiem, no kuriem vairāk nekā 160 ir miruši, liecina ziņu aģentūras DPA apkopotie dati.

EK vēlas iegūt mobilo telefonu lietotāju datus © DIENA(15)

Eiropas Komisija (EK) aicinājusi Eiropas lielākos telekomunikāciju operatorus nodot tai datus par mobilo telefonu lietotājiem reģionā, lai atvieglotu iespēju prognozēt koronavīrusa tālāku izplatību, vēsta Politico.eu.

Lietuvā apstiprināti vēl trīs ar koronavīrusu saistīti nāves gadījumi

Lietuvā reģistrēti vēl trīs nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19. Kopumā valstī ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību miruši jau četri cilvēki. Savukārt inficēto skaits Lietuvā pieaudzis līdz 255, trešdien paziņoja Lietuvas Veselības ministrija.

Zaļais bizness tējas krūzē

Uzņēmējdarbība ir ikvienas valsts ekonomiskās attīstības stūrakmens. 2019. gada Pasaules ekonomikas forumā Davosā bioloģiskās daudzveidības samazināšanās un ekosistēmu degradēšanās tika atzīta par risku globālajai ekonomikai, jo tā vai citādi ikviena uzņēmējdarbība ir saistīta arī ar dabas spēju nodrošināt, piemēram, izejvielas un materiālus, uzturēt dabisko ūdens aprites ciklu, uzturēt augsnes auglību un nodrošināt kultūraugu dabisku apputeksnēšanos. Eiropai, uzsākot zaļo kursu, ilgtspējas jēdziens uzņēmējdarbībā ir cieši saistāms ar zaļo uzņēmējdarbību.

Veranda ar raibo gardieni. Jūrmalas dome ir pārdevusi Raiņa un Aspazijas "Pēperkoku namiņu" © DIENA(8)

Jūrmalas Aizsardzības biedrības mājaslapā 5. februārī bija ievietots raksts Sabiedrībā pazīstami cilvēki aicina Jūrmalas domi glābt no iznīcības Raiņa un Aspazijas "Pēperkoku namiņu". Jūrmalas Aizsardzības biedrības valdes priekšsēdētājs Uldis Kronblūms atklāj, ka Jūrmalas dome neatsaucās Jūrmalas Aizsardzības biedrības piedāvājumam miniatūro namiņu restaurēt par biedrības līdzekļiem, kas būtu ziedojums pašvaldībai, lai gan pati dome kā namiņa pārdošanas iemeslu min līdzekļu trūkumu.

Pirmajā vietā veselība © DIENA

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis: lēmums pārcelt Tokijas spēles bija pēkšņs.

Tiešraide: Seminārs Digitālās tehnoloģijas izglītībā

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju turpina sekot līdzi Digitālās nedēļas norisei un aicina trešdien, 25. martā, no plkst.11 skatīties tiešraides semināru Digitālās tehnoloģijas izglītībā.

Yandex.Taxi Rīgā ievieš pakalpojumu Piegāde

Yandex.Taxi Rīgā ir ieviesis jaunu pakalpojumu Piegāde, ar kura palīdzību būs iespējams nodot tuviniekiem dažādas nepieciešamās lietas, piemēram, apģērbus, ēdienu, zāles un higiēnas līdzekļus, savukārt autovadītāji tiks nodrošināti ar papildu pasūtījumiem, informē uzņēmuma pārstāve Olga Demjaņuka.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5