Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

17. oktobris, 2020

Ošs kompensācijas laikā gūst vārtus un izrauj Lugano neizšķirtu

Latvijas futbola izlases aizsargs Mārcis Ošs sestdien Šveices superlīgas čempionātā "Lugano" komandas sastāvā devās laukumā uz maiņu un ar kompensācijas laikā gūtajiem vārtiem vietējā čempionāta spēlē palīdzēja iegūt neizšķirtu.

Kur cietie rieksti ir ikdiena © DIENA(1)

Kas Martu Mikosu loģistikā visvairāk aizrauj? "Man ļoti patīk visos procesos un visos posmos saskatīt loģiku un cēloņu un seku sakarības," viņa formulē un piebilst, ka pašai kā praktiskam cilvēkam ir svarīgi, lai viss ir secīgi izsekojams. "Ja kāds posms piegādes ķēdē nestrādā labi, to var salabot, citādi beigās visa ķēde strādās tādā līmenī, kā šis vājais posms. Loģika ir vajadzīga, jo vienkārši minēt, kas un kur ir noticis, nav patīkami. Tas rada vairāk stresa," skaidro Marta, kuras darbavieta ir Balti Logistika – uzņēmums, kas visā Baltijā sniedz kravu pārvadāšanas un piegādes ķēžu pārvaldības pakalpojumus. Te Marta pirms diviem gadiem sāka kā praktikante, bet visai strauji un sekmīgi ielēca patstāvīga darba ritmā.

Jaunzēlandes parlamenta vēlēšanās leiboristi izcīna absolūto vairākumu(1)

Sestdien notikušajās Jaunzēlandes parlamenta vēlēšanās līdzšinējās premjerministres Džasindas Ārdernas vadītie leiboristi izcīnījuši absolūto vairākumu un pirmo reizi pēdējo desmitgažu laikā varēs veidot valdību bez koalīcijas partneriem, liecina balsu skaitīšanas rezultāti.

Ar Covid-19 inficēti 13 Rīgas Dinamo pārstāvji; nenotiks plānotās spēles ar Vitjaz un Metallurg(1)

Saslimšana ar Covid-19 piektdien apstiprināta 13 ar hokeja klubu Rīgas Dinamo saistītiem cilvēkiem, aģentūrai LETA apstiprināja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja. Rīgas Dinamo nākamās divas līgas spēles ar Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas apgabala Vitjaz un Magņitogorskas Metallurg savā laukumā attiecīgi sestdien un pirmdien neaizvadīs, jo rīdziniekiem jāievēro karantīnas noteikumi pēc jaunām saslimšanām ar Covid-19, apliecināja Dinamo kluba preses sekretārs Jānis Stepītis.

Latvijā reģistrēti 188 jauni Covid-19 gadījumi(28)

Pagājušajā diennaktī otro dienu pēc kārtas reģistrēts līdz šim lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits - 188 inficētie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Enerģiskas sievietes ar DNS šķērēm © DIENA(4)

Cilvēces atmiņā 2020. gads, visticamāk, paliks kā pandēmijas un pārvietošanās ierobežojumu periods, savukārt zinātnes vēsturē tas varētu tikt ierakstīts kā pirmais, kurā Nobela balvu zinātnē saņēma divas sievietes bez vīriešu kārtas kolēģu līdzdalības.

Par AKKA/LAA prezidentu ievēlēts dziesminieks Kārlis Kazāks(3)

Biedrības Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA) padome šonedēļ par organizācijas prezidentu ar balsu vairākumu ievēlējusi komponistu un dziesminieku Kārli Kazāku, informēja AKKA/LAA sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Kolmane.

Pērkons atkal dimd Māra Čaklā dzejā. Grupa Pērkons godina dzejnieku programmā Cilvēk, tu esi! © DIENA(7)

Godinot dzejnieku Māri Čaklo (1940–2003) 80 gadu jubilejā, rokgrupa Pērkons sagatavojusi koncertprogrammu Cilvēk, tu esi! ar divu rokmūzikas lieldarbu atjaunojumiem. Tā skanēs 17. oktobrī VEF Kultūras pilī, 1. novembrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars, 15. novembrī Vidzemes koncertzālē Cēsis un 21. novembrī Ventspils Teātra namā Jūras vārti.

Rīgā neapmierinošā stāvoklī ir pieci tilti(8)

Rīgā neapmierinošā stāvoklī ir pieci tilti - Brasas, Deglava, Vanšu un divi tilti pāri dzelzceļam - pie Zemitāna stacijas un Gustava Zemgala gatvē, liecina Rīgas domes Satiksmes departamenta sagatavotā informācija Satiksmes un transporta lietu komitejai.

Būvvalde apturējusi restorāna Koya darbu

Rīgas pilsētas būvvalde apturējusi Andrejsalā esošā restorāna Koya darbību, aģentūrai LETA apstiprināja pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns. Restorāna darbība ir apturēta, jo būve nebija nodota ekspluatācijā.

Vēsture Dienā: Balsoja par smukāko © DIENA(10)

"Šādi vēlēšanu rezultāti būtu ierakstāmi Ginesa rekordu grāmatā," Dienai teica Māris Gailis, vērtējot 6. Saeimas vēlēšanu rezultātus, tātad – pirms ceturtdaļgadsimta. Tie, kas uzskata, ka vispārējās vēlēšanu tiesības ne pie kā laba nenoved, toreiz varēja sākt berzēt rokas: lūk, lūk, tagad atmodīsies arī tie, kas nesaprata, ko ievēlējuši 5. Saeimā.

Mēness kalendārs dārzkopim: 19. - 25. oktobris © DIENA(1)

Šogad rudens ir tik silts un saulains, ka ziedu un ražas laiks nemaz negrib iet prom. Pa otram lāgam zied zemenes, puķu dobēs aizvien jaunus ziedus raisa dālijas un cinnijas, un liekas, ka garumā grib sacensties ar saulespuķēm. Arī rudens avenāji vēl ogu pilni. Arī sviesta pupiņas tik briest un briest. Tomēr, par spīti šim dzīvīgumam, jārēķinās, ka salnas tūlīt būs klāt un dārzu jāpagūst sagatavot ziemas sezonai!

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8