Laika ziņas
Šodien
Apmācies

6. oktobris

EK: Turcija turpina attālināties no ES standartiem(10)

Eiropas Komisija (EK) otrdien norādījusi, ka situācija demokrātisko standartu un cilvēktiesību ziņā Turcijā turpina pasliktināties un ka reakcijai uz 2016.gada neveiksmīgo valsts apvērsumu šajā jomā bijusi "milzīga un graujoša ietekme".

Valdība apstiprina izmaiņas autoratlīdzību sistēmā no nākamā gada jūlija

Ministru kabinets otrdien apstiprināja izmaiņas autoratlīdzību sistēmā no 2021.gada 1.jūlija. Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) skaidroja, ka valdībā skatītais piedāvājums izmaiņām nodokļu piemērošanā autoratlīdzību saņēmējiem panākts kā kompromisa variants ar Finanšu un Labklājības ministrijām.

Rīgas Domā Latvijas rudens © DIENA

Rīgas Doms allaž bijis latviešu mūzikas kultūras, jo īpaši latviešu ērģeļmūzikas, centrs, šūpulis un sakrālās mūzikas virzītājs. Šeit pirmatskaņota lielākā daļa latviešu komponistu ērģeļmūzikas, šeit pieredzētas visdaudzveidīgākās kamermuzikālās sadarbības variācijas, uzsver Rīgas Doma mūzikas direktors un katedrāles ērģelnieks Aigars Reinis. Pēc viņa iniciatīvas Rīgas Domā no 9. līdz 30. oktobrim jau otro gadu izskanēs latviešu mūzikas festivāls Latvijas rudens.

Liepājas teātrī top Māras Ķimeles iestudējums Saviļņojums

Liepājas teātrī atgriezusies režisore Māra Ķimele, lai kopā ar aktieriem pabeigtu iesākto darbu pie Ivana Viripajeva lugas Saviļņojums iestudējuma. Izrādes pirmizrāde tika plānota pavasarī, kad arī notika pirmais mēģinājumu posms, darbs turpinājās arī jūlijā, un arī šobrīd mēģinājumi atsākti, lai jau 17. oktobrī varētu notikt pirmizrāde, informēja teātra pārstāvji.

Kazakevičs: Soli pa solim © DIENA(1)

Pārliecība un ticība saviem spēkiem – šie faktori nereti ir izšķiroši sportā. Šie faktori var likt svaru kausiem nosvērties uz vienu vai otru pusi, ja citi elementi ir līdzvērtīgi. To apzinoties, kā vienu no pirmajiem uzdevumiem Latvijas nacionālās izlases galvenā trenera amatā izvirzīju panākt to, ka spēlētāji atkal sev tic, dodas laukumā ar pārliecību, nevis ar bailēm atkal vilties sevī un sarūgtināt līdzjutējus.

Dubras dalība Latvijas izlasē apdraudēta Covid-19 dēļ

Vairākiem aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā Ukrainas futbola kluba Oleksandrija futbolistiem konstatēta saslimšana ar Covid-19, vēsta klubs savā tīmekļa vietnē, un tas apdraud spēlētāja dalību trijās no 7. līdz 13.oktobrim plānotās Latvijas izlases spēlēs.

Itālijā noteiks obligātu masku valkāšanu ārpus telpām(3)

Itālijas iedzīvotājiem drīzumā būs obligāti jāvalkā sejas maskas ārpus telpām visu laiku, otrdien pavēstīja veselības ministrs Roberto Speranca, apstiprinot mediju ziņas par gaidāmajiem pasākumiem centienos ierobežot Covid-19 vīrusa izplatību.

Covid-19 dēļ vairāki LU studenti un pasniedzēji atrodas pašizolācijā(2)

Saslimšana ar Covid-19 konstatēta diviem Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultātes studentiem, tāpēc vairāki LU studenti un pasniedzēji atrodas pašizolācijā, bet fakultāte strādā attālināti, aģentūrai LETA norādīja universitātē.

RTU lekcijas līdz oktobra beigām notiks attālināti(2)

Pamatojoties uz pieaugošo saslimstību ar Covid-19 un epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos valstī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 8.oktobra līdz 31.oktobrim lekcijas notiks attālināti, liecina universitātes rektora Leonīda Ribicka otrdien izdotais rīkojums.

VIDEO: Pabeigta Krasta ielas teju trīs kilometru veloceliņa izbūve(5)

Rīgā pabeigta Krasta ielas veloceliņa izbūve, līdz ar to tagad iedzīvotājiem pieejams mūsdienīgs un ērts gājēju un velo ceļš – sākot no Salu tilta līdz pat Krasta un Ogres ielas krustojumam, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Sabiedriskajiem medijiem būs jānodrošina raidlaiku Satversmes pamatvērtībām un sabiedriski nozīmīgiem paziņojumiem(2)

Sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem pēc iespējas būs jānodrošina bezmaksas raidlaiku Satversmes pamatvērtības izskaidrojušiem vēstījumiem, sabiedriski nozīmīgiem paziņojumiem un sludinājumiem un aicinājumiem uz labdarību, paredz šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā atbalstītais priekšlikums topošajā sabiedrisko mediju likumā.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējies vēl 81 cilvēks; Igaunijā - 42

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 81 cilvēkam un no tā izraisītās slimības Covid-19 miruši pieci cilvēki, otrdien paziņojusi Veselības ministrija, taču Igaunijā inficēšanās ar Covid-19 atklāta 42 cilvēkiem, paziņojis Veselības departaments.

Rīgas Dinamo izbraukumā uz Krieviju līdzi devies īpašs "dezinfikators"(1)

Lai turpmāk vairs nebūtu situāciju, kad Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas Dinamo spēlētājiem jāievēro 14 dienu pašizolācija, apkalpojošā personāla sastāvu papildinājis cilvēks, kurš visās spēļu norises vietās veic dezinfekcijas pasākumus, otrdien sarunā ar ziņu aģentūru LETA teica kluba padomes valdes priekšsēdētājs Juris Savickis.

ASV viceprezidenta amata kandidātus debatēs nošķirs organiskais stikls(1)

Trešdien gaidāmajās ASV viceprezidenta amata kandidātu debatēs uz debašu skatuves starp republikāni patlabanējo viceprezidentu Maiku Pensu un demokrāti senatori Kamalu Harisu būs organiskā stikla norobežojums, lai sāncenšus labāk pasargātu no koronavīrusa izplatības riskiem, pavēstīja kampaņas asistents.

Skudra: Nesanāca vairākums un iekritām pretuzbrukumos(2)

Rīgas Dinamo hokejistiem nesanāca vairākums, kā arī viņi iekrituši pretuzbrukumos, pēc zaudējuma Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē pirmdien Sočos pēcspēles preses konferencē teica rīdzinieku galvenais treneris Pēteris Skudra.

Pabeigta trīs kultūras objektu saglabāšana Daugavas ceļā(1)

Septembrī noslēdzies projekts Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā, kas ticis īstenots ar Kultūras ministrijas piesaistītā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un valsts budžetu finansējuma atbalstu 1,5 miljonu eiro apmērā. Tā gaitā atjaunoti trīs nozīmīgi kultūras mantojuma objekti Jēkabpilī, Koknesē un Ogrē: Krustpils pils, sanatorija Ogre un Kokneses pilsdrupas, informēja Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Edīte Matuseviča.

Griņēvičs/Dobrovoļskite pārliecinoši triumfē Rīgas atklātajās meistarsacīkstēs sporta dejās

Pagājušajā nedēļas nogalē, 3. un 4.oktobrī, Biznesa augstskolā Turība norisinājās Rīgas atklātās meistarsacīkstes (RAM) sporta dejās, ko sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamentu rīkoja Deju centrs Spektrs un Sporta deju klubs Stars. Abas dienas sacensībās dažādās vecuma grupās piedalījās ļoti daudz mūsu valsts vadošo pāru, padarot dalībnieku sastāva ziņā RAM par visu laiku spēcīgākajām, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Patiesība par mani un tevi. Šīgada kinofestivāls Baltijas pērle ar Eiropas kino aktiermākslas spīdekļiem © DIENA

Šonedēļ, no 7. līdz 13. oktobrim, kinoteātrī Splendid Palace norisināsies ikgadējais kinofestivāls Baltijas pērle. Tas tiks atklāts trešdien plkst. 18.30 ar pazīstamā dāņu režisora Tomasa Vinterberga jaunāko filmu Vēl pa mēriņam, kas ir iekļuvusi šī gada nenotikušā Kannu kinofestivāla oficiālajā izlasē un ceļo pa dažādiem kinofestivāliem ar tā palmas zara zīmīti pie krūtīm.

Dienas infografika: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri © DIENA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šodien jau atkal apvieno zem viena jumta gan kādreizējo vides, gan pašvaldību lietu ministriju. Patiesībā VARAM ir ļoti liela valstiska nozīme un vienlaikus liela atbildība gan vietvaru, gan vides kontekstā. Tomēr jāatzīst, ka ministrija, kurai būtu valsts pārvaldē vietvaru intereses, pēdējo gadu laikā kļuvusi par daudzu pašvaldību sīvāko pretinieku, kam iemesls ir VARAM diezgan vienpusīgi virzītā reģionālā reforma. Turklāt - diemžēl arī otrajā atbildības laukā: vides sargāšanā - VARAM nekad īsti nav veicies, ja atceramies daudzos ar vides piesārņošanu saistītos skandālus. Iespējams, tieši regulārā divu sarežģītu atbildības lauku sapludināšana iznākumā rada vājus rezultātus abās jomās.

Aspazijas mājā norisināsies sauna par lietišķās mākslas meistaru Jūliju Madernieku

Trešdien, 7. oktobrī, plkst. 18 Aspazijas mājā notiks saruna ar mākslas zinātnieci Ingrīdu Burāni par izcilo lietišķās mākslas meistaru Jūliju Madernieku, kuram šogad tiek svinēta 150 gadu jubileja. Viņa ietekme uz mākslas attīstību Latvijā bija līdzvērtīga Aspazijas devumam literatūrā, informēja muzeja pārstāvji.

Maksāsim dārgāk nekā kaimiņi © DIENA(24)

Visai neefektīvs veids, kā censties palielināt budžeta ieņēmumus; pātaga ir, bet burkāns izpaliek; gājiens par labu kaimiņvalstīm – šādi Satiksmes ministrijas (SM) izstrādāto projektu par autotransporta reģistrācijas nodokli, kuru jau apstiprinājusi valdība, vērtē Dienas aptaujātie eksperti.

Lietuva un Polija atsauc vēstniekus Baltkrievijā(14)

Lietuva un Polija pirmdien paziņoja, ka atsauc savus vēstniekus Baltkrievijā uz konsultācijām, pastiprinoties saspīlējumam starp valstīm strīdīgo Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ.

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8