Laika ziņas
Šodien
Apmācies

3. oktobris, 2020

Latvijas - Igaunijas basketbola līga sākas ar Ventspils uzvaru pār Liepāju

Liepājas komanda sestdien Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola čempionātā cerīgi iesāka spēli pret titulēto Ventspili, taču galotnē neprata nosargāt iegūto pārsvaru, kā rezultātā Artūrs Visockis - Rubenis pie Kurzemes vienības stūres debitēja ar zaudējumu.

Ilga mūža noslēpumi un revolūcija zinātnē © DIENA(2)

''Mūsdienās netiek ņemts vērā, kā cilvēks dzīvoja 200 tūkstošus gadu, tikai pēdējos gados sāk rasties zinātniska izpratne par evolūciju. Tā sniedz zinātniski pamatotākas atbildes par cilvēka uzbūvi un veselību, pamazām palīdzot atklāt arī ilgdzīvošanas noslēpumus,'' atzīst ārsts, uzņēmuma SilvExpo valdes loceklis un ilgdzīvošanas pētnieks Uģis Klētnieks.

Piektdien Latvijā atklāti 74 jauni Covid-19 gadījumi(11)

Pagājušajā diennaktī, veicot kopumā 3654 Covid-19 testus, Latvijā atklāti 74 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rudens aveņu stādīšana © DIENA

Rudens avenes ir vienas no tām ogām, kuras varam baudīt pat vēlā rudenī – līdz oktobra pirmajai pusei. Vēl visu oktobri varam tās arī stādīt, lai jau nākamajā gadā tiktu pie labas ražas. Avenes var stādīt arī pavasarī un vasarā, bet tad jārēķinās, ka kārtīga raža būs tikai pēc gada.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 125 cilvēki; Igaunijā - 71(1)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 125 cilvēkiem, liecina Nacionālā sabiedrības veselības centra (NVSC) dati, taču Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 71 cilvēkiem, kā arī reģistrēts viens jauns nāves gadījums ar Covid-19.

Bulgārijas protesti un Eiropas klusēšana © DIENA(12)

Kamēr pastiprināta uzmanība pievērsta situācijai Baltkrievijā, bez īpašas ievērības palicis fakts, ka jau gandrīz trīs mēnešus plaši protesti nerimstas arī Eiropas Savienības (ES) pašā nabadzīgākajā un korumpētākajā valstī Bulgārijā. Turklāt protestētāju noskaņojums tur kļūst aizvien antieiropeiskāks.

Maldina par Baltkrieviju © DIENA(29)

Baltkrievu tautas kustība, kuras mērķis ir panākt prezidenta Aleksandra Lukašenko atkāpšanos un jaunu, godīgu vēlēšanu sarīkošanu, arvien vairāk tiek apvīta ar dažādām viltus ziņām un puspatiesībām, kuras paredzētas, lai grautu protestētāju vienotību un tēlu starptautiskās sabiedrības acīs.

Bertāns un Timma neglābj Himki no zaudējuma; Artūrs Kurucs debitē Eirolīgā

Latviešu basketbolisti Dairis Bertāns un Jānis Timma piektdien guva attiecīgi 14 un deviņus punktus ULEB Eirolīgas pirmās kārtas spēlē, taču ar to nebija gana, lai Maskavas apgabala Himki komanda svinētu uzvaru, kamēr citā mačā Eiropā spēcīgākajā klubu turnīrā debiju piedzīvoja Artūrs Kurucs.

Grupas spēks un skaidra galva © DIENA(1)

''Jauniešiem, kam ir idejas un kas grib darīt un darboties, reizēm ikdienā pietrūkst pozitīva atbalsta, ārēju motivatoru, it īpaši ilgtermiņa projektiem un iecerēm,'' novērojusi Baiba Zvejniece. Tieši tāpēc viņa kopā ar domubiedriem sākusi projektu Mācies. Dari. Pelni, kur skepse un negatīvisms tiekot atstāts aiz durvīm.

Tramps ieradies militārā hospitālī pie Vašingtonas(5)

ASV prezidents Donalds Tramps piektdienas vakarā ar helikopteru ieradās militārā hospitālī Vašingtonas tuvumā, un Baltais nams paziņoja, ka viņš tur uzturēsies "dažas nākamās dienas", ārstējoties no Covid-19.

Diptihs ar diviem vienotājiem © DIENA(2)

Latvju tauta bija jau pieradusi, ka Saskaņa – tas ir tāds neizkustināms granīta piemineklis. Līdz pēkšņi – gana plašas aizdomas par korupciju, līdera bēgšana uz Briseli un samērā neizteiksmīgs rezultāts vēlēšanās Rīgā, kur partijai granīta kluča vietā jau bija pat izvietots kārtīgs vērsis. Gan vēlēšanās, gan dažnedažādajos partiju popularitātes reitingos Saskaņa teju mūžību bijusi līdere, turklāt vismaz no malas izskatījusies tāda šķietami monolīta, bez kaislību potenciāla – visi klausa vadoņiem, un varbūt arī tāpēc tos citus nemaz neredz. Nu beidzot arī ainavās ar Saskaņu ir ko vērot.

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8