Laika ziņas
Šodien
Apmācies

16. oktobris, 2020

Notika sapulce par jokiem © DIENA(2)

Vai kā īpaši būtu jāmudina medijus jokot un kāpēc? Un kāda īsti ir humora jēga – tas ir mērķis vai līdzeklis? Uz šiem un vēl līdzīgiem jautājumiem mēģināja atbildēt eksperti, par tiem līdzi domāja drošā attālumā klātienē un arī neklātienē esošie Rīgas Ekonomikas augstskolas Mediju studiju centra rīkotās diskusijas Humors bez robežām? dalībnieki. Arī es. Jo kaut kā tā ir sanācis, ka cilvēki no manis mēdz sagaidīt jokus, arī visai nopietnos rakstos, tāpēc šoreiz pārslēgšos no vienkārša apskatnieka lomas uz jau aktīvāku joku publicistikas vērtējumu.

Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 281 cilvēkam, Igaunijā - 37

Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atkal apstiprināta rekordlielam cilvēku skaitam - aizvadītajā diennaktī pozitīvs vīrusa tests bijis 281 cilvēkam un no tā izraisītās slimības Covid-19 miruši divi cilvēki, piektdien paziņojusi Veselības ministrija. Tikmēr Igaunijā inficēšanās ar Covid-19 atklāta 37 cilvēkiem, paziņojis Veselības departaments.

No viena Covid-19 pacienta izveidojies plašs infekcijas perēklis, skarot vēl 109 cilvēkus(7)

Epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātā noskaidrojies, kā kādā atsevišķā uzliesmojumā no viena Covid-19 pacienta inficējušies kopumā 109 cilvēki, savukārt divi pacienti miruši, piektdienas preses konferencē atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Perevoščikovs: Rīgā epidemioloģiskā situācija pasliktinās straujāk nekā citviet Latvijā

Lai gan līdz šim galvaspilsētā un valstī kopumā epidemioloģiskā situācija kopumā bija identiska, šobrīd vīrusa izplatība Rīgā notiek straujāk nekā citviet valstī, piektdienas preses konferencē atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Ceturtdien Rīgas sabiedriskajā transportā jau 95% pasažieru lietojuši mutes un deguna aizsegus

Kā liecina Rīgas satiksmes (RS) kontrolieru novērojumi, 15. oktobrī sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegus lietoja 95% pasažieru. Laika posmā no 7. oktobra līdz 15. oktobrim RS kontrolieri veikuši 5278 sabiedriskā transporta līdzekļu pārbaudes, no tām daļa kopā ar Rīgas pašvaldības policiju. Pārbaužu laikā biļešu kontrolieri gan pārbauda mutes un aizsegu lietošanu, gan kontrolē vai pasažieri iegādājušies un reģistrējuši braucienu.

Pārtikas industrija turpina investēt © DIENA(4)

Neraugoties uz koronavīrusa cirstajām brūcēm ekonomikā, Latvijas uzņēmumi turpina investēt attīstībā. Viena no nozarēm, kurā ieguldījumi tiek turpināti, ir pārtikas rūpniecība.

Labklājība vai nabadzība(8)

Eksistence it kā būtu uzlikta uz ļoti jutīgiem svariem. Ja būsi pārāk inerts, tie nosvērs tavu dzīvi bez tavas līdzdalības.

Saeimas komisija vērtēs ieceri trīs gados par 37% palielināt vidējās algas KNAB(6)

Saeima piektdien izskatīšanai parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā nodevusi grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz palielināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieku mēnešalgu, līdz 2023.gadam vidējo atalgojumu birojā ceļot par 37%.

Džeza starptautiskā elpa Rīgā neapstājas. Koncertsērijā Art of Riga Jazz – poļu, vācu un itāļu mūziķi © DIENA

Improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijā Art of Riga Jazz 16., 23. un 31. oktobrī Latvijas Radio 1. studijā koncertēs poļu dziedātājas Juditas Pisarčikas un latviešu taustiņinstrumentālista Ata Andersona kvartets, vācu taustiņinstrumentālists un eksperimentētājs Ralfs Šmids, kā arī prominentais itāļu džeza kvartets XY Quartet.
Reklāmraksts

Ar ko apaut kājas šoruden?

Laikam ikviens būs dzirdējis teicienu, ka galvenais, lai kājas būtu siltumā no latviešu mākslas filmas “Emīla nedarbi”. Rudens beidzot ir atnācis, un šis ir īstais laiks, lai parūpētos gan par to, lai kājas vienmēr būtu siltumā, gan arī par to, lai kājas izvēlētajos apavos izskatītos labi. Šajā rudens sezonā apavu klāsts ir tiešām plašs, tāpēc iedvesmai daži padomi, kas ļaus izvēlēties, ar ko apaut kājas šoruden.
Reklāmraksts

5 lieliski padomi savas kapsulas garderobes izveidošanai

Saviesīgam pasākumam, ikdienas skrējienam, svarīgai biznesa tikšanās reizei, kā arī laiskai atpūtai labāko draudzeņu kompānijā – daiļā dzimuma apģērbu komplektu kombinācijas ir teju vai nebeidzamas. Ko darīt, ja drēbju skapis ir jau teju pārpildīts, taču neatrodas nekas, kas savā starpā būtu lieliski saskaņojams? Iespējams, ir īstais laiks padomāt par savas kapsulas garderobes izveidi! Noskaidrosim, kas tā ir un kādas ir tās priekšrocības.

ES aicina Lielbritāniju uz piekāpšanos pēc Brexit sarunās(9)

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi ceturtdien aicinājuši Lielbritāniju intensificēt pēc Brexit sarunas un "spert nepieciešamos soļus, lai vienošanos padarītu iespējamu", uz ko Londona jau reaģējusi ar neslēptu sašutumu.

Būt bezmaksas augstskolai? © DIENA(15)

Igaunija jau pirms vairākiem gadiem ir pārgājusi uz bezmaksas augstāko izglītību (AI) valsts valodā, un arī Lietuva plāno tuvākajā laikā to ieviest, turpretim Latvija velkas astē un ir gana tālu no šāda soļa. Viens no iemesliem – AI finansējums nav pietiekams jau daudzus gadus, un tas ir arī mazākais Baltijas valstīs.

Sporta sabiedrība sašutusi par valdības pieņemtajiem jaunajiem ierobežojumiem © DIENA(8)

Oficiāli hokejs ir nolemts izmiršanai, bet neoficiāli jau centīsies izdzīvot – trāpīgu formulējumu pašreizējai situācijai vienā no populārākajiem sporta veidiem valstī piemeklēja Volvo ledus halles direktors un hokeja kluba Prizma/IHS galvenais treneris Ēriks Miļuns. Treniņi ledus arēnās no 17. oktobra līdz 6. novembrim vairs nebūs atļauti. Iekštelpās nedrīkstēs kopīgas sporta nodarbības rīkot basketbolisti, futbolisti, handbolisti un vēl citu sporta veidu pārstāvji.

Pietiks ar nostājas nodemonstrēšanu? © DIENA(12)

Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri šonedēļ vienojās par sankciju noteikšanu sešām Krievijas amatpersonām un vienam zinātniskās pētniecības institūtam par tā dēvēto Navaļnija lietu.

Kiprieši protestē pret politiķu korupciju © DIENA(3)

Trešdienas vakarā simtiem Kipras iedzīvotāju devās galvaspilsētas Nikosijas ielās, lai protestētu pret valsts vadošo politiķu korupciju. Protesti šķietami nesa augļus, jo jau ceturtdien no amata atkāpās skandālā iesaistītais parlamenta vadītājs Dimitris Silluris.

Zina par propagandu, bet... © DIENA(18)

Bez pienācīgas uzmanības palicis Latvijas Raidorganizāciju asociācijas nesenais vēstījums, ka citu valstu mediji pārņem Latvijas informatīvo telpu, ko apliecina mediju lietošanas statistika un reklāmas līdzekļu plūsma. "Pastāv reāli draudi, ka Krievijas mediji Latvijas informatīvajā telpā kļūs vēl ietekmīgāki un kaimiņzemes redaktori turpmāk noteiks mūsu kultūras un sociālās prioritātes, kā arī centīsies graut Latvijas politisko, ekonomisko un sociālo ilgtspēju, stabilitāti, veidojot sabiedrisko domu sev vēlamā virzienā," pausts asociācijas paziņojumā, vēršot uzmanību uz to, ka nepieciešams lielāks valsts atbalsts vietējiem komercmedijiem vietējā satura ražošanai.

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8