Laika ziņas
Šodien
Apmācies

15. oktobris, 2020

Leiena pamet samitu un dodas pašizolācijā

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena devusies pašizolācijas režīmā, kad viņas biroja darbiniekam ceturtdien testā konstatēta inficēšanās ar Covid-19 vīrusu.

Dirty Deal Teatro notiks jauno režisoru īsizrāžu cikls Kāpēc es naktīs neguļu

Sestdien, 24. oktobrī, plkst. 19 Dirty Deal Teatro aicina uz pirmo īsizrāžu vakaru Kāpēc es naktīs neguļu. Četru mēnešu laikā DDT iepazīstinās skatītājus ar 12 jauniem teātra režisoriem. Viņi uz problēmām pasaulē skatās drosmīgi, godīgi un atklāti. Teātra valoda ir viņu instruments, lai skatītāju uzrunātu, provocētu un liktu aizdomāties par tēmām, kas viņiem pašiem ir ārkārtīgi būtiskas un personiskas, informēja teātra pārstāvji.

Nu gan rudens © DIENA(1)

Ja jūs man jautātu, vai es pēdējā laikā diennakts tumšajās stundās neesmu ielās uz braucamās daļas redzējis velosipēdus bez jebkādiem atstarotājiem, tad man būtu jāatzīstas, ka Pārdaugavā, Mārupes galā, tādus redzu ik pārdienas. Varbūt viņiem skolā nav mācīts, ka rudenī dienas kļūst īsākas un, ja to neņem vērā, arī mūžs var kļūt īsāks

Dumpis norāda uz augstu Covid-19 inficēšanās risku hokejā

Vadoties pēc notikumiem Latvijā un citviet pasaulē, no visiem komandu sporta veidiem, šķiet, īpaši bīstams ir hokejs, aģentūrai LETA norādīja Veselības ministrijas galvenais infektologs, profesors Uga Dumpis.

Izdevums Stikla Strenči nominēts starp pasaules 10 labākajām šogad izdotajām fotogrāmatām(1)

Mākslinieku grupas Orbīta izdotā grāmata Stikla Strenči nominēta konkursa Paris Photo–Aperture Foundation PhotoBook Awards kategorijā Gada fotogrāmata 2020, kā arī fotofestivāla Rencontres d'Arles gada balvai kategorijā Vēsturiskā grāmata 2020. Abos konkursos grāmata Stikla Stenči/Glass Strenci iekļuvusi finālistu sarakstā starp pasaules 10 labākajām fotogrāmatām, informēja Orbītas pārstāvji.

ES nosaka sankcijas Krievijas amatpersonām par Navaļnija saindēšanu(43)

Eiropas Savienība (ES) saistībā ar Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie Novičok grupas, noteikusi sankcijas sešām augstām Krievijas amatpersonām, arī Federālā Drošības dienesta (FDD) direktoram Aleksandram Bortņikovam, teikts Eiropadomes lēmumā, kas publicēts ES oficiālajā žurnālā.

Kirgizstānas prezidents atkāpies no amata(2)

Pēcvēlēšanu protestu satricinātajā Kirgizstānā ceturtdien prezidents Sooronbajs Džeenbekovs paziņoja par atkāpšanos no amata, skaidrojot, ka vēlas izvairīties no jaunām milicijas sadursmēm ar protestētājiem, kas pieprasa viņa demisiju.

Novembrī pirmizrādi piedzīvos Matīsa Kažas filmizrāde Kino un mēs

Ceturtdien, 5. novembrī, pirmizrādi piedzīvos režisora Matīsa Kažas komēdija Kino un mēs, kas vienlaikus iezīmē Latvijā vēl nebijušas mūsdienīgas kino formas pieteikumu – filmizrādi, kurā apvienoti teātra un kino elementi. Filmas līdzautori un lomu atveidotāji ir Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs, Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis un improvizācijas teātra aktieris, stand-up komiķis Jānis Skutelis.

Šaha skandāls Valkā © DIENA(6)

10. oktobrī Valkā notika šaha turnīrs, kurā piedalījās kāds dalībnieks vārdā Isa Kasimi. Kad tika izspēlētas pirmās partijas, kāds no dalībniekiem atpazina, ka Isa Kasimi ir Igors Rausis. Tas pats Igors Rausis, kurš pirms gada tika pieķerts, izmantojot telefonu turnīra laikā, atzina savu vainu, un vēlāk FIDE (Starptautiskā šaha federācija) lēma par diezgan bargu sodu – Rausim tika aizliegts piedalīties oficiālos šaha turnīros turpmākos sešus gadus, kā arī viņam tika atņemts lielmeistara tituls.

Kinofestivālā Riga IFF un tiešsaistē pirmizrādi piedzīvos jaunas animācijas īsfilmas par Lupatiņiem

Studijā Atom Art tapušas trīs jaunas režisora Edmunda Jansona animācijas īsfilmas – Kā Lupatiņi ceļoja, Kā Lupatiņi brokastoja un Kā Lupatiņi skaitīja laiku – ar mazo skatītāju iemīļotajiem varoņiem, auduma bērniņiem Lupatiņiem. Jauno īsfilmu pirmizrāde notiks sestdien, 17. oktobrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmas Kids Weekend ietvaros kinoteātrī Splendid Palace un paralēli – arī tiešsaistē.

Jaunie ierobežojumi attieksies arī uz sporta nometnēm, liedzot tām rīkot grupu nodarbības

Otrdien valdības pieņemtie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai attieksies arī uz sporta nometnēm, liedzot tām iespēju rīkot grupu nodarbības, ceturtdien preses konferencē žurnālistiem sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Latvijā ir otrā konkurētspējīgākā nodokļu sistēma OECD(6)

Latvijā ir otrā konkurētspējīgākā nodokļu sistēma Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstu vidū, liecina jaunākais Starptautiskais nodokļu konkurētspējas indekss, ko veidojusi ASV domnīca Tax Foundation.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 255 cilvēki; Igaunijā - 33(8)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 255 cilvēkiem, kā arī reģistrēts viens jauns nāves gadījums ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, ceturtdien paziņojusi Veselības ministrija. Tikmēr Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās atklāta 33 cilvēkiem, paziņojis Veselības departaments.

EP Strasbūrā paredzētā sēde notiks videokonferences formātā(5)

Covid-19 pandēmijas dēļ Eiropas Parlaments (EP) savu nākamās nedēļas sēdi organizēs videokonferences formātā, neņemot vērā Francijas prasības, lai tas atsāktu savu darbu Strasbūrā, ceturtdien pavēstījis EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli.

Divreiz reemigrējis © DIENA(49)

"Te gaiss ir tīrāks, attālumi māzāki un veikalos pārdevējas laipnākas – to ar sievu sapratām tagad, dzīvojot Liepājā, un aizbraucot uz Rīgu tikai kā tūristi. Bet man pārcelšanās uz Liepāju bija arī emocionāls lēmums. Redzēju, ka Liepāja attīstās, mainās uz pozitīvo pusi, bet es šajā procesā nepiedalos. Gribējās atvest un uzdāvināt Liepājai kaut ko jaunu," saka Kristaps Fridrihsons, Liepājas burgernīcas Street Burgers vadītājs. Pēc ārzemēs iegūtas pieredzes liepājnieks atgriezies Latvijā, Rīgā, bet tad no galvaspilsētas ar ģimeni pārcēlies uz dzīvi dzimtajā Liepājā. Divreiz reemigrējis, kā smej pats Kristaps.

Asociācija atbalsta VP funkciju daļēju nodošanu privātajiem komersantiem

Drošības nozares kompāniju asociācija (DNKA) atzinīgi novērtē jaunā Valsts policijas (VP) priekšnieka Armanda Ruka skatījumu par nepieciešamību izvērtēt atsevišķu VP funkciju un uzdevumu nodošanu privātajiem komersantiem, aģentūru LETA informēja asociācija.

Dienas infografika: Saeimas priekšsēdētāji © DIENA(1)

Saeimas priekšsēdētāja amats atšķirībā no ministru krēsliem vienmēr bijis un ir viens no stabilākajiem politiskajiem amatiem Latvijā, un vienlaikus tas ir bijis viens no politiskās tirgošanās sastāvdaļām ik reizi, kad tikusi veidota jauna valdības koalīcija. 30 gadu pieredze rāda - atkarībā no konkrētā politiķa un viņa pārstāvētās partijas politiskās pieredzes līmeņa caur šo it kā formālo amatu ir iespēja ietekmēt politisko dienas kārtību ļoti būtiski vai tieši pretēji - neietekmēt pilnīgi neko, formāli "nosēžot krēslā" atvēlēto pilnvaru laiku.

Rīgas ostā septembrī pārkrauts vēsturiski lielākais graudu kravu apjoms(1)

Šī gada septembrī Rīgas ostā pārkrauti 460 tūkstoši tonnu labības produktu, kas ir jauns graudu kravu rekords viena mēneša ietvaros. Pavisam kopā 2020. gada deviņos mēnešos Rīgas ostas uzņēmumi pārkrāvuši 1 971,7 tūkstošus tonnu lauksaimniecības produktu, kas ir par 27,4% vairāk nekā šajā periodā pērn, informē Rīgas Brīvostas pārvalde.

Pārsteidzoša debija: Pēkšņi saņem piedāvājumu tiesāt KHL maču © DIENA(1)

Šī gada 3. septembrī ap deviņiem no rīta sēdēju darbā, kad pēkšņi saņēmu negaidītu zvanu ar piedāvājumu vakarā tiesāt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēli. Tas bija liels pārsteigums, ko, protams, vajadzēja izmantot. Pēc tam nākamo sešu dienu laikā notiesāju vēl divus KHL mačus. Šāds notikumu pavērsiens varētu palīdzēt visa Latvijas hokeja attīstībai.

Asociācija: Mazāk kaitīgajām cigarešu alternatīvām nepieciešams pārdomāts regulējums un saprātīga nodokļu politika(2)

Nenotiek jēgpilna diskusija par regulējošo politiku attiecībā uz jauno un mazāk kaitīgo cigarešu alternatīvu ienākšanu un apriti tirgū starp valdību, industriju un regulējošajām institūcijām, jo aizliegumu pieeja nav risinājums, izriet no vakar notikušā Bezdūmu nozares asociācijas (BNA) semināra par smēķēšanas kaitējuma mazināšanas perspektīvām.

Rīgā norisināsies starptautisks filmu nozares pasākumu cikls Magnetic Series

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF) un komunikāciju uzņēmumu TET 16. oktobrī uzsāk jaunu ikgadēju filmu nozares pasākumu ciklu – Magnetic Series, Baltijas jūras reģionam un Ziemeļvalstīm veltītu daudzsēriju drāmu projektu attīstīšanas un sadarbības tīkla iniciatīvu. Atklāšanas diskusiju panelim varēs sekot tiešsaistē, informēja pasākuma rīkotāji.

Jaunās domes pārbaudījums © DIENA(2)

Vēl pirms Rīgas domes vēlēšanām augusta beigās bija skaidrs, ka viens no galvenajiem jautājumiem, pie kura jaunajai domei nāksies strādāt vismaz savas darbības sākumposmā, būs saistīts ar Covid-19. Vēl septembrī šķita, ka gandrīz vienīgais un galvenais Covid-19 pārbaudījums varētu būt saistīts ar to, kā palīdzēt galvaspilsētai un tās iedzīvotājiem veiksmīgāk tikt ārā no pandēmijas sākumā izraisītās ekonomiskās krīzes, taču pašlaik ir skaidrs, ka pastiprināti jādomā par drošības pasākumu ievērošanu, lai Rīga kopā ar visu pārējo Latviju neatgrieztos ārkārtējās situācijas apstākļos.

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8