Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

18. oktobris, 2020

Raibi rūtaina dzīve. Kā gobelēns © DIENA

Šopavasar Ķekavas kultūras nama rokdarbnieču kluba Labieši dalībnieces apciemoja vienu no savām ilggadējām amata meistarēm Zentu Veisu Ķekavas Ozolkalnos. Šai tradīcijai ir pat nosaukums: Zentas Veisas pūra vēdināšana. Bet nākampavasar, atzīmējot šī stāsta varones 90. dzimšanas dienu, Ķekavas Novadpētniecības muzejā iecerēta viņas darbu izstāde.

Raidījums: Slimnīcās reģionos Covid-19 testēšana iepaliek(2)

Augsta temperatūra un grūtības paelpot, taču slimnīcā, uz kurieni atvedusi ātrā palīdzība, Covid-19 testu netaisa. To pagājušā svētdienā pieredzējis kāds pacients Ziemeļkurzemes slimnīcā Ventspils filiālē, vēsta LTV raidījums de facto. Joprojām ir neskaidrības, kādos gadījumos slimnīcās Covid-19 tests jāveic, un Slimību profilakses un kontroles centra ieteikums katrs tulko pa savam. Tomēr tā nav vienīgā problēma, ko nākas novērot slimnīcās, īpaši – reģionos.

Visdabīgākais nacionālais © DIENA

Latvijas Dabas muzejs glabā dabaszinātniskas liecības par Latviju no divus miljardus gadu senas pagātnes līdz mūsdienām. Kopš šāgada septembra – nacionālā muzeja statusā.

RD maksās vēl 2,5 miljonus firmai, kas grāmatvedības programmas iepirkumā uzvarēja bez konkursa(11)

Viens no pēdējiem skandalozajiem darījumiem, kas tika noslēgts vecās Rīgas domes (RD) vadības aizsegā, bija grāmatvedības programmas iepirkums - 11 miljonu līgums tika atdots vienam pretendentam, nerīkojot konkursu. Pirms gada, kad nelikumīgi bija iztērēti ap diviem miljoniem eiro, visus darījumus iesaldēja. Tobrīd firmai jau bija samaksāti seši vai septiņi miljoni eiro. Lai gan ir skaidrs, ka iepirkums ir veikts nelikumīgi un būtu jāsāk no sākuma ar atklātu konkursu, iztērētie miljoni ir pamatojums, kāpēc firmai ļauj strādāt tālāk un augustā noslēgts divarpus miljonu līgums, lai programmu pabeigtu līdz 1.janvārim, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

SestDienas receptes: Uz pjedestāla – pētersīļi! © DIENA

Vai zinājāt, ka pētersīļi ir vieni no veselīgākajiem zaļumiem? Dzimuši Vidusjūras apgabalā, tie lieliski aug arī pie mums un ir pieejami faktiski visu gadu. Daudziem pētersīļi gan tā ne visai, jo stipri garšā un ne visai viegli sakošļājami, taču ir kāds noslēpums: ja ļoti smalki sakapā un tad pievieno ēdienam, tie ir brīnišķīgi!

Aizsargbarjera pret uzbrukumiem © DIENA

Vairāk stresa, vairāk slodzes darbā un sadzīvē, biežāka uzturēšanās iekštelpās, iespējams, kopumā arī mazāk kustību – tas viss rudenī un ziemā mēdz samazināt organisma dabiskās aizsargspējas. Tomēr cilvēka imūno sistēmu, kas ir galvenais sargkareivis cīņā pret mikrobiem un to izraisītām infekcijām, var stiprināt, īpaši piedomājot par galvenajiem imunitātes uzturēšanas pamatprincipiem: sabalansētu uzturu, pilnvērtīgu miegu, veselīgām fiziskajām aktivitātēm svaigā gaisā.

Konflikts gadsimta garumā © DIENA(1)

Septembra beigās armēņu apdzīvotajā, starptautiski neatzītajā Kalnu Karabahas Republikā Kaukāzā sākās plašs militārs konflikts starp armēņu spēkiem un Azerbaidžānu, kas joprojām turpinās. Kārtējais mēģinājums atrisināt vairāk nekā simt gadu senās pretrunas ar militāru spēku, visticamāk, netuvinās risinājumam, vienīgi novedīs pie jauniem postījumiem un nāves.

Vareni skati un iestigšana mālos © DIENA

Sākot stāstu par ceļojumu Baltijas burbulī, pagājušajā reizē apstājāmies pie Ežezera, kur ieplānoto košo fotosesiju atcēla lietusgāze. Taču jau nākamā diena atkal uzaust saulaina, un ar to ir arī pienācis laiks doties pie dienvidu kaimiņiem – uz Lietuvu. Līdzīgi kā ar Igauniju uzreiz uzņemam kursu tieši uz galvaspilsētu.

Ugunsgrēkā Aizputes novadā gājušas bojā 800 cūkas(2)

Ugunsdzēsēji glābēji turpina dzēst paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku Aizputes novadā, kur, degot fermai, bojā gājušas 800 cūkas, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Covid-19 pirmo reizi konstatē Brocēnu novadā

Saslimstība ar Covid-19 pirmo reizi konstatēta Brocēnu novadā, savukārt no jauna slimība atgriezusies Madonas novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SKPC) apkopotie dati.

Ķirbis – skaistākā rudens oga © DIENA(2)

Ķirbis, tik košs, apaļš un omulīgs, ir īsts rudens ražīguma simbols, ko ne tikai celt galdā maltītes veidā, bet arī izmantot, dekorējot mājokli un pagalmu. Nebūt ne tāpēc, ka tas saistās ar Halovīna tradīciju. Dažādu krāsu, izmēru un formu ķirbīši vienkārši ir glīti un izturīgi!

Ko vērtē strādājošie © DIENA(1)

No darba ņēmēju puses visaugstāk novērtētie darba devēji Latvijā šogad ir Latvijas valsts meži, Latvenergo, Accenture, LMT un Swedbank, liecina augstākā līmeņa personāla atlases uzņēmuma Amrop veiktais Darba devēja tēla pētījums.

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8