Laika ziņas
Šodien
Apmācies

11. oktobris, 2020

Raidījums: Joprojām nav pietiekamu sejas masku rezervju krīzes situācijai(5)

Lai gan Aizsardzības ministrija ir izveidojusi divu mēnešu krājumus ar individuālās aizsardzības līdzekļiem, jo kopā diviem mēnešiem vajadzīgi 13 miljoni ķirurģisko masku, tad Militāro iepirkumu centrā, kam uzdota pandēmijas rezervju pirkšana un glabāšana, ir mazāk nekā puse no vajadzīgā, šodien vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Nausēda: No jaunā Seima sagaidu lielāku gatavību uz dialogu

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda atzinis, ka no jaunā Seima, kas tiks ievēlēts svētdien notiekošajās vēlēšanās, sagaida lielāku gatavību uz dialogu gan starp dažādiem politiskajiem spēkiem, gan ar citām valsts institūcijām.

Pasaulei parādīt to, ko pirmie esam atklājuši © DIENA(2)

"Mana ceļa virziens varbūt nav pietiekami taisns, bet man pašam ir interesanti, kā tas viss savienojas. Dzīve vienmēr atrod veidu, kā turpināties. Manas pamatvērtības ir saglabājušās, tās vienmēr ir bijušas – kā cilvēkus padarīt tuvākus, kā vienam otru izprast un kaut ko jaunu parādīt," par savas karjeras virzību spriež Mārtiņš Baumanis. Septembra sākumā viņš sācis darbu kā Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Korejas Republikā vadītājs un turpmāk Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) būs atbildīgs par eksporta veicināšanas un investīciju piesaistes jautājumiem Dienvidkorejā.

Vraks, kas nedod miera © DIENA(7)

Šogad, pasažieru prāmja Estonia bojāejas 26. gadadienā, televīzijas kanāls Discovery sāka demonstrēt dokumentālo filmu Estonia – atradums, kas maina visu/Estonia: A Find That Changes Everything. Šī piecu sēriju filma var ja ne gluži "mainīt visu" viedokli par notikušo, tad vismaz likt radikāli pārskatīt oficiālo versiju par katastrofas cēloņiem.

Pēc 15.oktobra naktīs iespējams sals

Nākamnedēļ Latvijā gaidāms straujāks gaisa temperatūras kritums nekā prognozēts iepriekš, liecina Global Forecast System informācija.

Latvijas futbola cerību stars © DIENA(4)

Latvijas futbols atkal ir pārstāvēts Vācijas bundeslīgā. Pirms gandrīz desmit gadiem šajā spēcīgajā turnīrā vārtus sita daugavpilietis Artjoms Rudņevs, bet šoruden debiju sieviešu čempionātā piedzīvoja ilūkstiete Sandra Voitāne, sniedzot cerības, ka varbūt tieši viņa palīdzēs futbolam Latvijā atgūt spozmi.

Es tevi aicinu sev līdz © DIENA

Stereotips – rokmūziķim vajag jaudīgu motociklu, bohēmu un, ja dzīvnieku, tad noteikti kārtīgu suni. Atis Ieviņš apgāž pieņēmumu. Mūzika Ata dzīvē ieņem lielu vietu, bet sirdī viņš mīl klusumu, dabu, dzīvniekus.

Negribēja būt oficieris © DIENA

Kopš priedes pastiepušās garumā, pa Ēvalda Mežala logu jūra nav saskatāma. Tomēr varenās stihijas elpa jūtama. Tiekamies aukainā rudens dienā, bet vīrs, kurš 57 gadus bijis uzticīgs jūrai, par stipro vēju pasmejas: sunim aste drošības pēc jāpiesien pie kājas – lai neaizpūš!

Dabas objekti ar noslēpumu © DIENA

Izrādās, ka Latvija ar savām vairāk nekā 200 alām var lepoties ar titulu "Alām bagātākā Baltijas valsts". Turklāt dabas skaitīšanas gaitā jaunatklātas piecas vēl līdz šim nereģistrētas alas vai to paplašinājumi. Dabas Diena dalās virzienrādītājos, kurp doties izzināt alu pievilcību dabā un kas jāpatur prātā, apmeklējot šos allaž mainīgos dabas ģeoloģisko procesu vai cilvēka roku radītos objektus.

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8