Laika ziņas
Šodien
Apmācies

4. oktobris, 2020

Raidījums: PNB Bankas administrators iesūdz tiesā bijušo NATO ģenerālsekretāru(3)

Maksātnespējīgās PNB bankas administrators vērsies tiesā ar 32 miljonu eiro prasību pret bijušo bankas valdi un padomi par bankai nodarītajiem zaudējumiem. Tiesas priekšā nāksies atbildēt arī diviem starptautiski zināmākajiem PNB Bankas agrākajiem darbiniekiem – bijušajam NATO ģenerālsekretāram Andersam Fogam Rasmusenam un bijušajam Vācijas izlūkdienesta priekšniekam Augustam Haningam. Tiesa jau lēmusi apķīlāt viņiem piederošus īpašumus, noskaidrojis LTV raidījums de facto.

Dāliju gumi un gladiolu sīpoli ziemā © DIENA

Dālijas ir krāšņas un vēlas rudens ziedētājas un priecē dārzkopi ilgi, ilgi, taču jāpagūst to gumus savlaicīgi izrakt un sagatavot glabāšanai ziemā. Tas pats attiecas arī uz gladiolu sīpoliem.

Matemātika sāpju mazināšanai © DIENA

Laiku pa laikam pat nopietnu pētniecisko institūtu pārstāvji pārsteidz ar tādiem ''atklājumiem'', ka atliek vien pabrīnīties: vai tiešām viņiem aptrūkušās patiešām svarīgas pētāmās tēmas? Ar Ig Nobel jeb nenopietnās zinātnes prēmijas nominācijas cienīgu paziņojumu nupat klajā nākuši arī Minhenes Ludviga Maksimiliāna universitātes zinātnieki. Viņi noskaidrojuši, ka visefektīvākais veids uzmanības novēršanai no fiziskām sāpēm ir skaitīšana atpakaļgaitā no 1000, katrā solī atņemot pa 7.

Lipīgi un sāpīgi © DIENA(2)

Par sudraba lodi viņš neko neteica, bet no mana nākotnes scenārija vēl viens plīvurs nokrita nost.

Mērķis šautuvē un dzīvē © DIENA(1)

Biatlonā Ilmārs Bricis (50) vienīgais no Latvijas sportistiem ir izcīnījis divas pasaules čempionāta medaļas. Jau devīto gadu Ilmārs motivāciju atrod trenera darbā, un līdzīgi kā sportista gaitās viņam ir mērķis, ko jācenšas sasniegt.

Rīgā gaisa kvalitātes indekss ir novērtējams kā ļoti slikts, pārējā Latvijas teritorijā – slikts(3)

Salīdzinājumā ar 2. oktobri PM10 diennakts vidējā koncentrācija 3. oktobrī ir nedaudz samazinājusies, taču joprojām augstā līmenī saglabājoties Rīgā un Latvijas Dienvidrietumu daļā. Atbilstoši, Rīgā gaisa kvalitātes indekss ir novērtējams kā ļoti slikts, bet pārējā Latvijas teritorijā – slikts, portālu Diena.lv informēja VSIA Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Azerbaidžānas spēki atkal apšauda Stepanakertu(5)

Azerbaidžānas bruņotie spēki svētdien atkal apšauda starptautiski neatzītās Kalnu Karabahas republikas galvaspilsētu Stepanakertu, pavēstījusi Kalnu Karabahas Ārlietu ministrija.

Vēsture Dienā: Laiva sen pilna © DIENA(2)

''Visiem, kuri uz Latvijas politiskās skatuves uzrāpušies nesen, derētu ņemt vērā, ka strīdi par bēgļu uzņemšanu nav sākušies šogad,'' 24. septembra Dienā rakstīja Magda Riekstiņa, komentēdama faktu, ka pēdējā laikā šis temats Latvijā ir aktualizējies un diskusijās parādījušās asas viedokļu sadursmes starp radikālajiem ''velkomistiem'' un ne mazāk radikālajiem ksenofobiem. Komentētājas teikto apliecina 1992. gada 25. septembra Dienā publicētais raksts Laiva ir pilna, kuru pēc vācu žurnāla Der Spiegel tā gada 6. aprīļa materiāliem bija sagatavojusi Ilze Plaude.

Sapņi piepildās, tikai tiem jānotic! © DIENA

Kalnā, lejā, līkumu līkumiem iet ceļš līdz Olgas Deksnes mājām gleznainajā Adamovā Rēzeknes novada Vērēmu pagastā. 1925. gadā būvēto māju nosaukums ir Teterkalni, jo tepat netālu purviņā mājo daudz teterīšu jeb rubeņu. Olga sagaida ciemiņus sētā vingra un smaidīga. Nosūkstās tikai, ka lielākā daļa rožu dārzā jau pārziedējušas. Daudzi Rēzeknes puses ļaudis Olgu Deksni var saukt par savu skolotāju un iedvesmotāju. Viņas pedagoģiskā darba stāžs sniedzas pāri sešiem gadu desmitiem, taču vēl joprojām Olgas kundze ir aktīvās dzīves virpulī – kopjot savu sētu, mudinot izkustēties pagasta seniores, braucot pie golfiņa stūres, bet iedvesmas brīži tiek vadīti ar mālu, tad viņas pirkstos top mīļas un sirsnīgas māla figūriņas – svilpaunieki.

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8