Laika ziņas
Šodien
Apmācies

21. oktobris, 2020

Latvijas Radio korī konstatēta saslimšana ar Covid-19(9)

Latvijas Radio kora dalībnieki līdz oktobra beigām būs karantīnā, jo kora dalībniekiem ir konstatēta saslimšana ar Covid-19, informēja Latvijas Radio koris pārstāve Indra Vilipsone.

ES ierobežos ieceļošanu no Kanādas, Tunisijas un Gruzijas

Eiropas Savienība (ES) no jauna noteiks ceļošanas ierobežojumus cilvēkiem, kas blokā iebrauc no Kanādas, Tunisijas un Gruzijas, nerimstot bažām par koronavīrusa pandēmiju, ziņu aģentūrai DPA apliecināja ES diplomāti.

Akcijā Paēdušai Latvijai piepildītas 5177 pārtikas pakas trūkumā nonākušajiem

Sestdien, 17. oktobrī, Rimi veikalos Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās jau desmito reizi norisinājās Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas bankas Paēdušai Latvijai labdarības akcija. Pateicoties Rimi pircēju atsaucībai, akcijas laikā piepildītas 5177 pārtikas pakas, kas palīdzēs trūkumā nonākušām ģimenēm ar bērniem, senioriem un personām ar invaliditāti un zemiem ienākumiem. Akciju organizē pārtikas banka Paēdušai Latvijai un veikalu tīkls Rimi Latvia.

Čehija izsludina daļēju karantīnu

Centienos apturēt Covid-19 izplatību Čehijā tiks ierobežota cilvēku pārvietošanās, kā arī slēgta liela daļa veikalu un apturēta pakalpojumu sniegšana, pavēstīja amatpersonas. Eiropas Savienības (ES) valstu vidū Čehijā aizvadīto divu nedēļu laikā bijis lielākais jauno koronavīrusa un ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 311 cilvēki; Igaunijā - 44(9)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 311 cilvēkiem, kā arī reģistrēti divi jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, trešdien paziņojusi Veselības ministrija. Taču Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 44 cilvēkiem, paziņojis Veselības departaments.

Lietuvas valdība 12 pašvaldībās izsludina karantīnu

Lietuvas valdība trešdien nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību 12 pašvaldībās izsludinājusi karantīnu, kas būs spēkā no 26.oktobra, plkst.24, līdz 9.novembrim, plkst.24.

Krišjānim Baronam veltītā konference šogad notiks tiešsaistē

Šogad Krišjānim Baronam veltītās konferences rīkotāji Barondienu aicina svinēt tiešsaistē – 30. oktobrī no plkst. 11 LU LFMI Facebook vietnē. Dainu tēva jubilejas sarīkojums tiks straumēts no Latviešu folkloras krātuves telpām, un tajā ir aicināts ikviens interesents neklātienē.

Koncertzālē Cēsis Sinfonietta Rīga atskaņos Kīta Emersona un Uģa Prauliņa simforoku

Sestdien, 24. oktobrī, Koncertzālē Cēsis gaidāms Sinfonietta Rīga koncerts, kurā skanēs komponistu – robežpārkāpēju mūzika. Grupas Dagamba dalībnieka pianista Daiņa Teņa izpildījumā skanēs britu progresīvā roka leģendas Kīta Emersona Pirmais klavierkoncerts un tam līdzās – Platona Buravicka parafrāze par Emersona un viņa domubiedru daiļradi. Koncerta programmu vainagos Uģa Prauliņa jaundarba Elements pasaules pirmatskaņojums.

Ceturtdiena būs lietaina un vējaina

Naktī uz ceturtdienu Latviju šķērsos siltā atmosfēras fronte, kas sagādās mērenu lietu, aiz tās pastiprināsies dienvidrietumu vējš, prognozē sinoptiķi.

Latvijā apstiprināti vēl 188 jauni Covid-19 gadījumi(37)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 188 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, kas ir atkārtots vienas dienas laikā reģistrēto saslimušo skaita rekords, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Nākamgad Londonas Dizaina biennālē Latviju pārstāvēs platforma Latvian Literature ar kampaņu #iamintrovert

Pēc uzvaras Latvijas Dizaina gada balvā 2019. gadā ar literatūras eksporta kampaņu #iamintrovert Londonas Dizaina biennālē Latviju pārstāvēs platforma Latvian Literature. Dizaina mākslas darbu uzticēts veidot vizuālājiem māksliniekiem Kristai un Reinim Dzudzilo un režisorei Unai Rozenbaumai, informēja platformas Latvian Literature pārstāve Anete Konste.

Kā preču piedāvājums un cenas ietekmē mūsu patēriņu? © DIENA(2)

Atrodoties ārzemēs un stāstot, ka esmu no Latvijas, ir nācies dzirdēt dažādus "kartupeļu jokus" par latviešiem. Eiropā ir diezgan izplatīts stereotips, ka latvieši, tāpat kā citi austrumeiropieši un slāvi, ēd kartupeļus gandrīz vai trīsreiz dienā. Lai arī esmu latvietis un man, protams, kartupeļi garšo, šie komentāri nedaudz aizvaino, jo nav domāti cildinoši, tieši otrādi, to mērķis ir, kā mēdz teikt, pavilkt uz zoba, norādot, ka mēs, latvieši, ēdam vienveidīgi un lēti. Un patiešām – ar vidēji 115 kilogramiem uz cilvēku gadā Latvija ir viena no tām valstīm, kurā kartupeļus uzturā patērē visvairāk. Mūsu valsts atpaliek vien no Baltkrievijas un Ukrainas. Bet vai tā ir mūsu brīva izvēle, vai arī šo fenomenu palīdz kultivēt veikali?

Elza Gauja sāk darbu pie melnās komēdijas Mamma vēl smaida

Trīs aktrises -Baiba Broka, Daiga Kažociņa un Anta Aizupe - sākušas iejusties trīs māsu attiecībās, uzsākot mēģinājumu procesu jaunās režisores Elzas Gaujas debijas spēlfilmā, mazbudžeta melnajā komēdijā Mamma vēl smaida, informēja filmas veidotāji.

Festivālam Arēna jau 19 gadu svars © DIENA

Deviņpadsmit gadu vecumā ikviens vēlas un ir gatavs saklausīt nākotni. Jaunās mūzikas festivālam Arēna tā ir gan definīcija, gan sasniegtā vecuma slieksnis, gan arī jauns izaicinājums. Tādēļ vien vērts piefiksēt Arēnu rudens kultūras kalendārā, rezervējot klātbūtni festivāla koncertos no 24. oktobra līdz 7. novembrim.

LZA grib izveidot Silīcija ieleju © DIENA(14)

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) līdzšinējā darbība savas elitārās ievirzes dēļ bijusi introverta, tāpēc lielai daļai sabiedrības, tostarp politiķiem un ierēdņiem, kļuvusi tāla un neizprotama, uzskata jaunievēlētais LZA prezidents Ivars Kalviņš. Viens no iemesliem, kāpēc tā noticis, – LZA finansējuma nodrošināšana nekad nav bijusi politiķu prioritāte. Ja 2018. gadā akadēmijas budžets bija kopumā nedaudz lielāks par miljonu eiro, no tiem 431 672 eiro atvēlot pamatdarbības nodrošināšanai, 568 678 eiro – emeritēto zinātnieku atbalstam, tad šogad tas bijis vēl mazāks.

Lūznavas muižā notiks saruna ar literātu un mākslinieku Svenu Kuzminu

Svētdien, 25. oktobrī, plkst. 17 rudens sezonas literāro sarunu cikla Lūznavas muižā otrajā reizē notiks satikšanās ar literātu un mākslinieku Svenu Kuzminu. Sarunai, pirms tam piesakoties, varēs sekot līdzi arī attālināti, informēja pasākuma rīkotāji.

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8