Laika ziņas
Šodien
Apmācies

20. oktobris, 2020

Arti Lapiņu apstiprina IUB vadītāja amatā

Ministru kabinets otrdien lēma Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vadītāja amatā apstiprināt Finanšu ministrijas (FM) Juridiskā departamenta direktoru Arti Lapiņu.

OECD rudenī sāks darbu pie kārtējā Ekonomikas pārskata par Latviju

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) šī gada rudenī plāno sākt darbu pie kārtējā Ekonomikas pārskata par Latviju, norādīts Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par Latvijas dalību OECD laika periodā no 2018.gada jūlija līdz 2019.gada jūlijam, ko otrdien uzklausīja valdība.

Covid-19 laboratoriju tīkla koordinators: Nevaram pilnībā pāriet uz siekalu testiem(5)

Ņemot vērā virkni faktoru un apstākli, ka Covid-19 siekalu testu izmantošanai laboratorijām ir pašām jāizstrādā sava kārtība, patlaban Latvijā nebūtu iespējams pilnībā pāriet uz šādu testēšanas veidu, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē pavēstīja Latvijas Covid-19 laboratoriju tīkla koordinators Sergejs Ņikišins.

Punnenovs pagarina līgumu Šveicē un atgriežas laukumā

Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) kluba Langnavas Tigers latviešu vārtsargs Ivars Punnenovs ir pagarinājis līgumu ar klubu līdz 2022.gada aprīlim un otrdien varētu atgriezties laukumā pēc savainojuma ārstēšanas, vēstīts kluba tīmekļa vietnē.

Covid-19 testu veikšanai drīzumā varētu būt nepieciešams speciālista nosūtījums(11)

Paredzēts, ka drīzumā tiks mainīta Covid-19 testēšanas kārtība, kā rezultātā Covid-19 testa veikšanai būs vajadzīgs ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādes speciālista nosūtījums, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē atklāja Veselības ministrijas (VM) Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.

Izraēla un AAE vienojas par bezvīzu režīmu

Izraēla un Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) pirmdien vienojās par abpusēju bezvīzu režīmu, līdz ar to arābu valstu vidū AAE pilsoņi kļuvuši par pirmajiem, kam nebūs nepieciešamas Izraēlas vīzas.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 202 cilvēki; Igaunijā - 42

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 202 cilvēkiem, kā arī reģistrēti pieci jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, otrdien paziņojusi Veselības ministrija, savukārt Igaunijā inficēšanās ar Covid-19 atklāta 42 cilvēkiem, kā arī reģistrēti trīs jauni nāves gadījumi, paziņojis Veselības departaments.

Jūrmalā jaunatklātā Aspazijas skulptūra divkāršo Aspazijas mājas apmeklētāju skaitu

Septembrī, kopš Dubultos atklāta skulptūra Aspazija kāpās, vairāk nekā divas reizes pieaudzis muzeja Aspazijas māja apmeklētāju skaits. Latviešu dzejniecei veltītā skulptūra raisa interesi par izcilās dzejnieces dzīvi un daiļradi, un daudzus apmeklētājus pēc skulptūras apskates aizved uz tuvumā esošo Aspazijas māju, informēja muzeja pārstāvji.

Grieķija aicina ES apturēt muitas savienību ar Turciju(1)

Grieķijas ārlietu ministrs Niks Dendijs vērsies pie Eiropas Savienības (ES) vadības, aicinot apsvērt iespēju apturēt ES muitas savienības vienošanos ar Turciju, otrdien vēsta Grieķijas ziņu aģentūra ANA.

Par nēģu nelikumīgu zveju piespriež piespiedu darbu un piedzen 3480 eiro kompensāciju(1)

Kurzemes rajona tiesa pagājušajā nedēļā piesprieda 80 stundu piespiedu darbu un nolēma piedzīt 3480 eiro kompensāciju no vīrieša, kuru Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vides valsts inspektori šogad maija sākumā Pāces upē pieķēra upes nēģu nelegālā zvejā, portālu Diena.lv informēja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Velta pastmarku olimpiskajam vicečempionam Jānim Daliņam

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, godinot vienu no izcilākajiem latviešu vieglatlētiem – pirmo olimpiskās medaļas ieguvēju Latvijā un pirmo Eiropas čempionu soļošanā Jāni Daliņu (1904–1978). Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2020.gada 23. oktobrī Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, no plkst.12 līdz 16.

Pasaules diktāts latgaliešu rakstu valodā notiks 7. novembrī(4)

7. novembrī notiks Ceturtais pasaules diktāts latgaliešu rakstu valodā. Tas skanēs Latvijas Radio 5 jauniešu raidījumā Pīci breinumi, kā arī multimediālā formātā būs pieejams Sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, Latgalīšu kulturys ziņu portalā lakuga.lv un sociālajos tīklos. Šogad diktātā skanēs latgaliešu joki, un tos diktēs Latvijas Instagram zvaigzne Lauris Zalāns, informēja portāla lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne.

Kā labāk apgūt veselības mācību © DIENA(1)

Pandēmijas laikā lielāka uzmanība tiek pievērsta sabiedrības veselības izpratnei, proti, spējai rīkoties ar informāciju šajā jomā un likt to lietā. Diemžēl trūkst kvantitatīvo pētījumu, kas atklātu, kāda ir patiesā situācija. Taču speciālisti pauž, ka izpratne kopumā ir zema.

Par minimālajām sociālajām iemaksām deputātus nepārliecina © DIENA(1)

Valdības pieņemtais likumprojekts Grozījumi likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu, kas paredz ieviest minimālās sociālās iemaksas, Saeimā uz otro lasījumu varētu piedzīvot būtiskais izmaiņas, prognozē Dienas aptaujātie Saeimas deputāti no koalīcijas partijām.
Reklāmraksts

Niķojas auto? Uzzini, kas liecina par akumulatora nolietojumu!

Tas tracinošais moments, kad dzinējs “pielec” ar aizturi, atkārtojas no dienas uz dienu? Iespējams, problēmas rodas veca akumulatora dēļ, jo tieši akumulators ir atbildīgs par operatīvu dzinēja iedarbināšanu. Neviens akumulators nekalpo mūžīgi, un ir vismaz piecas pazīmes, kas liecina par to, ka ierīces dzīve tuvojas noslēgumam – izlasi un pārbaudi, vai pienācis laiks doties pēc jauna akumulatora!

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8