Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

1. oktobris, 2020

Lēmums Asanža izdošana lietā tiks pieņemts 4.janvārī(2)

Lēmums lietā par tīmekļa projekta WikiLeaks dibinātāja Džūljena Asanža izdošanu ASV, kur viņam būtu jāatbild uz apsūdzībām spiegošanā, tiks pieņemts nākamā gada 4.janvārī, ceturtdien nolēma Asanža lietas prezidējošā tiesnese Vanesa Baraicera.

Navaļnijs sūdzēs tiesā Putina preses sekretāru(18)

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs ceturtdien pavēstīja, ka sūdzēs tiesā Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretāru Dmitriju Peskovu, kas nule kā apgalvojis, ka ar Navaļniju strādā ar ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) speciālisti.

Latvijas handbola izlasi vadīs Veršakovs(1)

Vācijas speciālista Ārona Cīrkes vietā Latvijas vīriešu handbola izlasi turpinās vadīt Sandris Veršakovs, ceturtdien paziņoja Latvijas Handbola federācija (LHF).

Kalnu Karabahā ievainoti divi Le Monde žurnālisti(2)

Azerbaidžānas bruņoto spēku apšaudē Kalnu Karabahā Martuni pilsētas pašvaldības ēkā ievainoti divi Francijas laikraksta Le Monde žurnālisti, pavēstīja Armēnijas varasiestādes un Le Monde pārstāvji.

Ostapenko: Nedrīkstēju Plīškovai pasniegt dāvanas(1)

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko pirms Francijas atklātā čempionāta otrās kārtas spēles apzinājās, ka kļūdas pret Karolīnu Plīškovu maksās dārgi, pēc uzvaras preses konferencē un pēc tam Eurosport virtuālajā studijā uzsvēra Ostapenko.

Vai vispār ir kāda patiesība © DIENA(3)

Nesen visaptveroši virtuālā tīmekļa dzīlēs lasīju, ka kādā zoodārzā Anglijā vairāki papagaiļi slēpti apmeklētāju acīm (un ausīm), jo viņiem paticis atkārtot necen­zētus vārdus. No sirds ceru, ka šis notikums kādreiz izrādīsies gana iedvesmojošs, lai būtu par pamatu kādam iestudējumam teātrī vai citam mākslas darbam.

Jonasa komandas biedrs Jasikonis vairs neatrodas komā

Paula Jonasa komandas biedrs no motokrosa vienības Husqvarna Armīns Jasikonis vairs neatrodas komā un pārvietots no intensīvās aprūpes nodaļas, ziņo Lietuvas Motosporta federācija.

RIXC festivāla Ekodati lekcijas būs pieejamas arī tiešraidē

No 8. līdz 10. oktobrim Rīgā un tiešsaistē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas norisināsies RIXC festivāls Ekodati, kurā īpaši ielūgtie vieslektori – zinātnieki, pētnieki un mākslinieki – diskutēs par mežu gaistošajām emisijām (ko pazīstam kā meža smaržu), atmosfēras ekoloģiju (jo "viss, kas izkūst, nokļūst gaisā") un "ekosistemātiskas" pieejas nepieciešamību, lai veicinātu izpratni un meklētu dzīvotspējīgus risinājumus tādiem mūsdienu pasaules mestajiem lielajiem izaicinājumiem kā klimata izmaiņas vai pandēmija.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma Borisam Bērziņam veltīta izstāde

No 8. oktobra Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva galerijā būs skatāma izstāde Boriss Bērziņš. Lapaspuses. Tā veltīta mākslinieka Borisa Bērziņa (1930–2002) 90. jubilejai un iepazīstinās ar neparastiem artefaktiem no viņa apjomīgā mantojuma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājumā. Šeit parādīti mākslinieka zīmējumi un skices grāmatās, žurnālos, uz reprodukcijām, skrejlapām, aploksnēm un citiem ikdienišķas informācijas un tekstu nesējiem, informēja Borisa Bērziņa kolekcijas glabātāja Gundega Cēbere.

Dienas infografika: Zemkopības ministri © DIENA(1)

Zemkopības ministrija uzsver, ka lauksaimniecības un mežkopības nozare ir būtiska visas valsts tautsaimniecības daļa, kas veido ap 40% Latvijas eksporta. Lai gan līdz ar Latvijas iestāšanos ES tika cerēts, ka būtiski pieaugs šo nozaru noieta tirgi, realitātē lauksaimnieki joprojām cīnās par līdzvērtīga atbalsta saņemšanu, kā citām ES dalībvalstīm, turklāt paralēli tam izjūt spēcīgu ārējo lielo konkurentu cenu spiedienu tieši nacionālajā tirgū.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējies vēl 91 cilvēks; Igaunijā - 81

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 91 cilvēkam, ceturtdien paziņojusi Veselības ministrija. Savukārt Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās Covid-19 atklāta 81 cilvēkam, kā arī reģistrēts viens jauns nāves gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību, paziņojis Veselības departaments.

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz klasiskās mūzikas festivālu Rīga Jūrmala nākamvasar(2)

1.oktobrī uzsākta publiskā biļešu tirdzniecība uz klasiskās mūzikas festivāla Rīga Jūrmala koncertiem nākamajā vasarā. Festivāla jaunajā sezonā, kas notiks Rīgā un Jūrmalā no 16.jūlija līdz 29.augustam kopā 20 koncertos piedalīsies tādas pasaules mēroga klasiskās mūzikas zvaigznes kā pianiste Juidzja Vana, īslandiešu pianists Vikingurs Olafsons, sers Andrāšs Šifs un norvēģu pianists Leifs Ūve Andsness, Jefims Bronfmans, Arkādijs Volodoss un Anabela Tveita. Tāpat festivālā uzstāsies čellists Trulss Mjorks un vijolnieks Reno Kapisons, kā arī tādi izcili operdziedātāji kā soprāns Renē Fleminga, basbaritons Brīns Terfels, baritons Matiass Gerne un mecosoprāns Alise Kūta, portālu Diena.lv informēja festivāla organizatori.

Nav maizes bez garozas © DIENA(4)

“Šīs neaprakstāmi skaistās vietas dēļ tikai te arī vēlos palikt un dzīvot. Te viss izveidots pašu rokām. Ap māju kādreiz viss bija vienos kokos – pagalmu iztīrījām, celmus izplēsām. Šī vieta ir īpaša,” uzsver Ainārs Ozols. Mēs esam Gulbenes novada Lejasciema pagasta Majanos – vietā, kur saimniekojuši Aināra senči. Ainārs ilgus gadus strādājis Dānijā, lai par sapelnītajiem līdzekļiem varētu atjaunot dzimtas mājas un izveidot mājražošanas uzņēmumu Ozoli, kur pēc vecmāmiņas receptēm cep gardu maizi.

Latvijas debesis pārklājusi dūmaka; piektdien saglabāsies sauss laiks

Ceturtdien Latvijas debesis klāj dūmaka - mākoņu augstumā ir liels daudzums suspendētu cieto daļiņu jeb putekļu, kas daļēji aiztur saules starus un vidi iekrāso viegli dzeltenīgos toņos, liecina meteoroloģiskā informācija. Dūmaka, visticamāk, cēlusies no savvaļas ugunsgrēkiem un smilšu vētrām Eiropas dienvidaustrumu daļā, Tuvajos Austrumos un Āzijā.

Latvijā reģistrēti 44 jauni Covid-19 gadījumi(7)

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 44 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Lietotne Apturi Covid varēs sadarboties ar līdzīgām sistēmām citās ES valstīs(2)

Lai nodrošinātu Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā ieviestās mobilās lietotnes Apturi Covid pilnvērtīgu darbību, tai skaitā sadarbību ar citās Eiropas Savienības (ES) valstīs ieviestām līdzīgām sistēmām, Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) iesniegtos likuma papildinājumus.

Aicina izvēlēties labi atalgotas specialitātes © DIENA(8)

Jau iepriekš vēstīts, ka 2019. gadā vidējā bruto darba alga sievietēm mūsu valstī bijusi par 15,9% zemāka nekā vīriešiem. Šī Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) ik gadu publiskotā statistika, kā jau ierasts, kļūst par pamatu vismaz dažām kaismīgām diskusijām par to, ka ir taču beidzot kas jādara, lai ar šo netaisnību cīnītos.

VK: Izdienas pensiju politika ir netaisnīga pret vecuma pensiju saņēmējiem(4)

Izdienas pensiju politika Latvijā nav sakārtota, tā neatbilst pensiju politikas būtībai un ir netaisnīga pret vecuma pensiju saņēmējiem, revīzijā par valsts saimnieciskā gada pārskatu secinājusi Valsts kontrole (VK), kas aplēsusi, ka desmit gadu laikā izdienas pensijām izmaksājamā summa gandrīz dubultojusies un augusi par 32,5 miljoniem eiro.

Valsts asinsdonoru centrs oktobrī dosies 46 izbraukumos

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz visus donorus, gan pastāvīgos, gan arī tos, kas vēl domā par iesaistīšanos asinsdonoru kustībā, būt īpaši aktīviem un atsaucīgiem, lai kopā varētu nodrošināt nepieciešamo pieprasījumu pēc asins komponentiem. Šobrīd ir ļoti gaidīti visu asinsgrupu donori. Oktobrī VADC dosies 46 izbraukumos.

Valdības politika – ļausim Latvijas novadiem izmirt?(2)

Kāds mans labs kolēģis nesen izstāstīja stāstu “iz dzīves”. Ejot pa ielu Rīgā kādā pievakarē viņam piemeties klāt kāds nedaudz iereibis pilsonis ar jautājumu: “kādēļ Tu tur cīnies par tām bezjēdzīgajām pašvaldībām? Man nekādus pakalpojumus no viņām nevajag un es tos neizmantoju! Es strādāju, audzinu bērnus, dzīvoju savu dzīvi, un lieciet mani mierā!”

Joprojām bez vienlīdzīgām tiesībām © DIENA(12)

Neņemot vērā rekordīsā laikā vairāk nekā desmit tūkstošu Latvijas pilsoņu parakstīto kolektīvo iesniegumu par viendzimuma partneru reģistrēšanu, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputātu vairākums lēma to nevirzīt tālākai izskatīšanai. Sēdē gan nebija dzirdams daudz juridisko argumentu, kādēļ šāda iniciatīva nebūtu atbalstāma. Vairākums to neatbalstīja katrai partijai vēlētāju dotā mandāta dēļ.

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8