Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

16. jūlijs, 2023

Azartspēļu biznesam pakļautais sports © DIENA

Pēc 2018. gadā Latvijā veiktās nodokļu reformas, mainot nodokļu atvieglojumu procesu par sportam veiktajiem ziedojumiem, daudz dzirdēts, ka nodokļu politika vairs neesot labvēlīga sporta atbalstīšanai. Lai saprastu problēmas sakni, jāpaskatās uz sporta atbalstīšanas praksi kopumā. Pasaulē izplatītākais veids ir sponsorēšana jeb reklāma, bet Latvijā nereti tiek kombinēts ziedojumu un reklāmas modelis, jo veikt ziedojumus ir interesanti tieši nodokļu atlaižu kontekstā. Tomēr vai sports jāatbalsta tikai nodokļu atlaides dēļ? Vai veselīgs dzīvesveids kā augstākais mērķis nav labs iemesls atbalstīt sportu arī tad, ja nodokļu aprēķinus no tā nemainīs? Latvijas sports nokļuvis azartspēļu biznesa naudas pakļautībā, kas dažādi mēģina apiet likuma prasības.

Latvija otrajā vietā dzērāju sarakstā © DIENA

Neiepriecinošajām ziņām par Latvijas ekonomisko atpalicību no kaimiņiem, augsto inflāciju un citām nedienām pievienojusies vēl kāda neglaimojoša ziņa, kuras avots ir Holivudas spiegu filmās bieži piesauktā ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde jeb CIP.

Sportistu balsis Mežaparkā © DIENA

Pirmo reizi Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos kopā ar diviem Austrijas koriem piedalījās arī Olimpiešu koris.

Puspavērtās alianses durvis © DIENA

Pirms šonedēļ Viļņā aizvadītā Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) līderu samita liela uzmanība bija pievērsta jautājumam par Zviedrijas un Ukrainas iespējamo pievienošanos organizācijai. Tieši pirms samita sākuma kļuva zināms, ka Zviedrijas ceļā uz NATO nekādu šķēršļu vairs nav. Jautājums par Ukrainas dalību aliansē tomēr paliek atklāts, lai gan samita laikā tā tika apsolīta, turklāt ar atvieglotiem iestāšanās nosacījumiem.

Šūmahera neraža Verstapena impērijā © DIENA

Vai mēs varam sākt pieskaitīt Maksu Verstapenu pie Formulas 1 visu laiku varenajiem? Jūnija vidū viņš Kanādas GP izcīnīja savu 41. uzvaru karjerā, atkārtojot leģendārā Airtona Sennas sasniegumu. tādā ritmā turpinot, vēl šogad Nīderlandes braucējam ir iespēja panākt Alēnu Prostu (51 uzvara) un Sebastianu Fetelu (53), taču, lai pietuvotos Mihaelam Šūmaheram (91) un Lūisam Hamiltonam (103), būs nepieciešami vairāki gadi un tikpat dominējoša Red Bull komanda. Uz šo vēsturisko uzvaru Monreālā no Mercedes boksiem noskatījās Mihaela dēls Miks Šūmahers, kura F1 pilota karjera ir uzlikta uz pauzes un kura izredzes pilnvērtīgi atgriezties apritē šobrīd vairāk atkarīgas no kolēģu neveiksmes.

Sestdienas receptes: Ceptās dārzeņu uzkodas © DIENA

Vasarai piestāv uzkodas – šajā laikā reti kad prasās pusdienas ar vairākiem siltajiem ēdieniem, taču kaut ko apēst gribas un vajag. Turpinot eksperimentēt ar cepšanu, galveno lomu šoreiz atvēlam dārzeņiem, kurus papildinām ar sieriem un svaigiem garšaugiem.

Kalendārs

Jūlijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6