Laika ziņas
Šodien
Pērkona negaiss
Rīgā +16 °C
Pērkona negaiss
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

22. jūlijs, 2023

Roboti piesakās pārvaldīt pasauli © DIENA

Doma par robotu pārvaldītu pasauli lielai daļai cilvēku uzdzen šermuļus un atsauc atmiņā drūmas zinātniskās fantastikas filmas par mākslīgā intelekta (MI) izveidotiem totalitāriem režīmiem, kuros Homo sapiens atvēlēta vergu loma.

Vienatnē apkārt zemeslodei © DIENA

Pirms 90 gadiem amerikāņu pilots Vailijs Posts kļuva par pirmo cilvēku, kuram vienatnē izdevies aplidot apkārt pasaulei – lai to paveiktu, viņam bija nepieciešamas septiņas diennaktis 18 stundu un 49 ar pusi minūtes.

Baltvīna stili © DIENA

Baltvīnus visbiežāk izvēlamies karstās vasaras dienās vai pie zivs un jūras veltēm.

Livonia Latvijas kausa pusfinālā regbijā pārspēj Lāčus

Latvijas kausa pusfināla spēlē regbijā Garkalnes “Livonia” beigās pārliecinoši ar 59:16 savās mājās Upesciema stadionā pārspēja “Lāči/MŪKU SALA” komandu, kaut arī pirmais puslaiks noslēdzās tikai ar divu punktu starpību livoniešu labā.

"Rijīga" zeme un kūdras amfiteātris © DIENA

Vasara ir īstais brīdis, lai dotos laukā no četrām sienām un atklātu Latvijas dabas bagātības – vienalga, vai kājām, ar velosipēdu vai citu braucamo. Ik novadā tādu "ir vērts redzēt" vietu nav mazums. Arī Zemgalē, kas it kā šķiet līdzena kā galds un tīrumu tīrumiem sapēdota, izrādās, ir pāri pussimtam ģeoobjektu, kurus noteikti vajadzētu aplūkot savām acīm: dolomītu atsegumi, kūdras purvi, kritenes, svētavoti, akmeņi, klintis, kāpas.

Sestdienas vakariņas: Vista un kabacis uz grila © DIENA

Grilēšana ir gardēžu vasaras priekšrocība, un svaigā gaisā viss garšo labāk! Tāpēc šoreiz divi grilēti labumi: iemarinēta vistiņa un pildītās kabaču "karbonādes". Abi ēdieni arī labi garšo kopā!

Visskaistākais piedzīvojums XXI gadsimtā © DIENA

Lai arī mēģinājumus dzimtenē bieži pārtrauc gaisa trauksmes sirēnas, Ļvivas Nacionālais akadēmiskais zēnu un vīru koris un uz tā pamata izveidotā kora skola turpina darbu. Tas ir viņu dzīvesveids un tagad arī vienīgā iespēja atslēgties no kara šausmām.
Reklāmraksts

Kāpēc noveco āda un kā apturēt tās novecošanu?

Mūsu āda ir pakļauta daudziem faktoriem, kas ietekmē tās novecošanu. Ārējie faktori iekļauj sevī ultravioleto starojumu, klimatu, stress un toksiskās vielas, piemēram, nikotīnu un alkoholu. Iekšējie faktori iekļauj sevī ģenētiku un slimības. Pēc 25 gadiem pakāpeniski sākas ādas novecošanās procesi. Šajā laikā ideālā gadījumā ir nepieciešams apmeklēt dermatologu, kurš novērtēs tieši jūsu ādas stāvokli un vajadzības un izvēlēsies individuālu ādas kopšanas kompleksu.

Kritiens un cīņa par uzvaru © DIENA

Krists Neilands (28) ir pamanāms slavenajā Tour de France velobraucienā, savukārt Toms Skujiņš (32) šogad lieliski brauca Giro d’Italia sacensībās.
Reklāmraksts

Kompostēšana - priekšrocības un padomi

Kompostēšana ir vienkāršs veids, kā padarīt savu ikdienu ilgtspējīgāku un to ir pavisam vienkārši ieviest savā ikdienā. Kompostēšana sniedz vairākus ieguvumus videi, vienlaikus palīdzot cilvēkiem samazināt atkritumu daudzumu un izveidot ar barības vielām bagātu augsni dārzam un augiem. Pārstrādājot organiskos materiālus un pārvēršot tos kompostā, iespējams veicināt veselīgāku planētu un uzlabot dārzu ar pilnvērtīgu augsni. Šajā rakstā mēs izpētīsim kompostēšanas priekšrocības un sniegsim padomus, kā uzsākt kompostēšanu mājas apstākļos.

Kalendārs

Jūlijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6