Laika ziņas
Šodien
Pērkona negaiss
Rīgā +16 °C
Pērkona negaiss
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

15. jūlijs, 2023

Gan konkūrs, gan iejāde © DIENA

Latvijas konkūra jātnieki šajā sezonā gūst plašus panākumus, ar patīkamu satraukumu gaidot tradicionālo Pasaules kausa posmu savās mājās, kas no 21. līdz 23. jūlijam notiks sporta centrā Kleisti. Turklāt nedēļu vēlāk no 28. līdz 30. jūlijam turpat risināsies Latvijā vēl nebijuša līmeņa sacensības jāšanas sporta iejādē. Ar gaidāmajiem jāšanas sporta svētkiem iepazīstina Latvijas Jātnieku federācijas preses dienesta vadītāja Kate Ansone.

Zeme bijusi pilnīgi sausa © DIENA

Ja pasaules un cilvēces vēsturē jau nepietiek grūti atminamu mīklu, tad te būs vēl viena: kā uz Zemes radās milzīgās ūdens masas, kas šobrīd klāj 71% no visas planētas virsmas?

Radio Pieci.lv uz laiku pārtrauc darbību

Viens no sabiedriskā medija Latvijas Radio kanāliem - radio Pieci.lv - uz laiku pārtraucis darbību, lai vasaras beigās atgrieztos ar jaunām idejām, aģentūrai LETA sacīja galvenā Latvijas Radio sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pālēna.

Cūku mēra uzliesmojums fiksēts vēl vienā saimniecībā Madonas novadā

Vēl vienā mājas cūku novietnē Madonas novada Cesvaines pagastā konstatēts Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojums, turklāt ir aizdomas par vēl vienu ĀCM uzliesmojumu Krāslavas pusē, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvji.

Putni aizlidojuši. Saruna ar futbola uzbrucēju Raimondu Krolli © DIENA

Šī gada 5. februārī jaunu Latvijas futbola vēstures lapaspusi uzrakstīja uzbrucējs Raimonds Krollis, kļūstot par pirmo, kurš spēlējis Itālijas futbola Mekā jeb augstākajā līgā. Turpmākajos mēnešos gan pārāk daudz saulainu brīžu Raimonds nepiedzīvoja – kopā laukumā izgāja četrās spēlēs, allaž iesaistoties no soliņa, savukārt viņa pārstāvētā Spezia izkrita no A sērijas un nākamo sezonu pavadīs līmeni zemāk. Latvijā kritiķu nekad nav trūcis, sak, Kroļļa solis esot bijis nepareizs, lēciens pārāk straujš, viņš Itālijā ir "pazudis". Sarunā ar Sporta Avīzi Raimonds smalki izstāsta situāciju no sava redzespunkta un pārliecinoši pauž, ka šis pusgads salīdzinājumā ar tīņa gadiem, kad putni galvā gandrīz lika futbolu pamest, bijusi gluži vai paradīze. Ar būtisku piebildi – turpmāk viņam tomēr nepieciešams spēlēt un jāpierāda sevi laukumā. Iepazīšanās laiks Itālijā ir noslēdzies.

Svētdiena Latvijā būs mēneša karstākā diena

Svētdiena Latvijā būs mēneša karstākā diena, bet pēcpusdienā valsti no rietumiem sāks šķērsot aukstā atmosfēras fronte un vietām plosīsies pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Eltons Džons vairs koncertturnejās nedosies © DIENA

Par mūzikas ikonu dēvētais mākslinieks, vairāku nozares augstāko apbalvojumu ieguvējs Eltons Džons pēc 50 gadu ilgas koncertēšanas ir noslēdzis savu atvadu turneju ar koncertu Stokholmā. "Šī ir pēdējā reize, kad koncerttūrē apceļoju pasauli," paziņoja leģendārais mūziķis.

Baltkrievijā ieradusies liela autokolonna ar Vagner kaujiniekiem

Sestdienas rītā novērota liela vieglo un kravas spēkratu kolonna ar tā dēvēto Doņeckas un Luganskas tautas republiku numurzīmēm, ar kuru Baltkrievijā ieradušies krievu algotņu bandas Vagner kaujinieki, ziņo baltkrievu opozīcijas aktīvistu lietotnes Telegram kanāls Belaruski Hajun.

Japāņu gaismas latviskais starojums © DIENA

Japāņi ar latviskiem sirdspukstiem un netverami lielu mīlestību pret latviešu kordziedāšanas tradīciju, kaut nekādu radniecīgu saišu ar Latviju viņiem nav, – tā varētu raksturot Japānas un Latvijas Mūzikas asociācijas kori Gaisma. Viņi šogad piedalījās jau trešajos Dziesmu svētkos, skatēs izpelnoties augstāko vērtējumu diasporas koru grupā.

Iedot iekšās! Tas arī viss © DIENA

Ukrainas folkroka grupas Joryj Kłoc līdervokālists un bundzinieks Antons Vognedars Lubijs SestDienai nedēļu pirms koncerta Valmiermuižas Etnomūzikas festivālā sniedz interviju no kaujas lauka. Uz Latviju viņi brauks brīvdienās no kara, un tā būs viņu pirmā uzstāšanās pie mums .

Kā akmeni kaklā pārvērst par peldriņķi © DIENA

Politologs Filips Rajevskis par to, kāpēc ātrāk par augustu nekas Rīgā un valdībā nemainīsies, kas jādara, lai pārvarētu stagnāciju valstī, un par algu paaugstināšanu kā stabilizējošu faktoru.

Kalendārs

Jūlijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6