Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +16 °C
Smidzinošs lietus
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

6. jūlijs, 2023

Pašvaldība plāno atbalstīt festivālu Positivus

Lai sekmētu iedzīvotāju iesaisti kultūras pasākumos un palielinātu pasākumu pieejamību rīdziniekiem un pilsētas viesiem, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 6.jūlijā lēma par pašvaldības atbalstu festivāla "Positivus" norisei Rīgā.

Foto: Krāšņi noritējusi latviešu tautastērpu skate

Trešdien, 5. jūlijā – XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku sestajā dienā –, krāšņi noritēja latviešu tautastērpu skate Mēnesnīcā, godā ceļot tautastērpus no dažādiem gadsimtiem un visiem Latvijas novadiem, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.

Svētki balsīm turpinās! Kā tās saglabāt skanīgas

Šī vasaras nedēļa ar Dziesmu un deju svētkiem, kas vieno tūkstošiem balsu, rit pilnā sparā! Vēl priekšā sadziedāšanās nakts arī tiem, kuri korī kā svētku dalībnieki nedzied. Kā balsi nepazaudēt un ko darīt, ja tā tomēr ir noticis, atgādina „Mēness aptiekas” farmaceite Ērika Pētersone.

Nosaka peldēšanās aizliegumu un ierobežojumus virknei oficiālajām jūras un iekšzemes peldvietām

Lielupes, Bulduru, Dzintaru, Majoru, Dubultu, Pumpuru, Mellužu, Asaru un Kauguru peldvietu ūdens kvalitātes mikrobioloģiskie rādītāji pārsniedz pieļaujamo normu un neatbilst higiēnas prasībām. Līdz ar to peldēties Dubultu, Asaru un Kauguru peldvietās ir aizliegts, bet Lielupes, Bulduru, Dzintaru, Majoru, Pumpuru un Mellužu peldvietās peldēties nav ieteicams.

Slavenais svētku gars © DIENA

Pat ja pats nedejojat un nedziedat, pat ja biļešu rindas neizstāvējāt un ne uz vienu koncertu vēl neesat bijis... pagājušajā svētdienā pietika kaut uz mirkli pabūt Rīgas centrā, redzot un dzirdot visu novadu priecīgos soļus un balsis, lai cauri ķermenim izskrietu tā ne ar ko nesajaucamā atskārsme – Dziesmu un deju svētki atkal ir klāt!

No vairāk nekā simt gadu sena kuģa vraka pie Sāremā salas izplūst degviela

No Pirmā pasaules kara laikā uz rietumiem no Sāremā salas nogrimuša vieglā kreisera Cassandra sākusi izplūst degviela, tomēr būtiska piesārņojuma riska nav, jo degviela ūdens virsmu sasniedz pa pilienam un diezgan ātri izšķīst, informēja Igaunijas Klimata ministrija (iepriekš Vides ministrija).

Rīgas domes Finanšu komiteju vadīs Ķirsis

Ņemot vērā, ka Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumus pildīs vicemērs Vilnis Ķirsis (JV), viņš arī vadīs Finanšu un administrācijas lietu komiteju.

Uz trim gadiem diskvalificēta trīssoļlēcēja Tima

Trīs gadu diskvalifikāciju par dopinga lietošanu saņēmusi divās olimpiskajās spēlēs startējusī trīssoļlēcēja Ana Hosē Tima no Dominikānas, trešdien pavēstīja Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU).

Sācies festivāls Rīgas ritmi

Līdz ar oficiālu atklāšanas jam session uz viesnīcā Radisson Blu Latvija izvietotās Riga Jazz Lounge skatuves sācies 23. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls Rīgas ritmi, kas šogad norisinās no 5. līdz 8. jūlijam, informēja festivāla rīkotāju pārstāvji.

Māksla atveseļo © DIENA

Vai ir iespējama saprātīga gara kopības prasme, kurā normālas sabiedrības cilvēki, noteikti ne impēriskos vai citos mītiskos simbolu tīklos sagūstītas grupas, organiski spētu tiekties kādas "saprātīgas idejas virzienā"?

Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteikti 37 darbi

Šogad ikgadējam nacionālajam arhitektūras konkursam un nozīmīgākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā pieteikti 37 darbi, informēja Latvijas Arhitektu savienības pārstāvji.
Reklāmraksts

Ūdens filtri dzeramajam ūdenim - vajadzība vai luksuss

Tīrs un drošs dzeramais ūdens ir ļoti svarīgs, lai ilgtermiņā uzturētu savu un ģimenes veselību. Dažādi vides piesārņojuma avoti var nonākt gan akā, gan krāna ūdenī un radīt mums lielas nepatikšanas. Vai tas notiek vienmēr? Nē, taču dzeramā ūdens filtri var palīdzēt uzlabot ūdens tīrību maksimāli ātri un efektīvi.

Pozitīvu pārmaiņu priekšā © DIENA

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ārkārtas Ģenerālajā asamblejā 11. jūlijā ievēlēs jaunu prezidentu, un prestižās sporta organizācijas darbībā pēc šī notikuma, visticamāk, gaidāmas pozitīvas pārmaiņas.

Kalendārs

Jūlijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6