Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

27. jūlijs, 2023

Par ticamību © DIENA

Koncertu piesātinājums Rīgā un Liepājā mūs šķietami tuvina Eiropas kultūras pilsētām, it kā liecinot gan par to, ka atbilstošu norises vietu skaits pieaug, gan par rocību, ka nu varam atļauties par koncertiem arī maksāt, tomēr informācijas izplatīšana pieklibo

Ineses Galantes izlolotie – Jaunie un spožie īpašā koncertā

Mūzikas festivāls Summertime – aicina Inese Galante tradicionāli ir bijusi skatuve, uz kuras vieta atvēlēta arī pavisam jaunajiem mūziķiem. Vairākiem šobrīd Latvijā slaveniem māksliniekiem tieši Summertime – aicina Inese Galante bijusi vieta atspēriena startam. Taču šogad pirmo reizi jaunie talanti būs īpaši rīkota koncerta galvenās zvaigznes – 13. augustā Dzintaru koncertzālē koncertā Jaunie un spožie uzstāsies konkursa Ineses Galantes talanti laureāti saksofoniste Ilva Ešenvalde, vijolnieks Andrejs Jegorovs un soprāns Inna Kločko.

Slimnīcu reformu plānā dzemdību palīdzības, traumatoloģijas un ķirurģijas profilu likvidēšana atsevišķās reģionu slimnīcās

Veicot reformas slimnīcu tīklā, plānots pārtraukt grūtnieču un dzemdību palīdzību Dobeles un apkārtnes slimnīcā un Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā, novirzot pacientes attiecīgi uz Jelgavas pilsētas un Rēzeknes slimnīcu grūtniecības un dzemdību nodaļām, teikts Veselības ministrijas (VM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par slimnīcu tīkla izmaiņām, kuru sākts saskaņot ar sociālajiem partneriem, bet kura izskatīšana valdībā plānota vēlāk šovasar.

Vai šobrīd ir labākais laiks termiņnoguldījumam?

Noguldīt naudu termiņdepozītā tagad, vai vēl tomēr pagaidīt? Zinot, ka strādāju bankā, šo jautājumu paziņas man uzdod aizvien biežāk. Cilvēku interese ir saprotama. Kopš Eiropas Centrālā banka (ECB) pirms gada sāka sistemātiski palielināt eiro bāzes likmi, krietni augušas arī banku piedāvātās depozīta likmes. Nu tās klientiem draudzīgākajās bankās sasniegušas jau 4% gadā, un spēj dot vērā ņemamus papildu ienākumus. Piemēram, 5000 eiro noguldīšana pēc gada ienesīs 200 eiro. Pat ja no tiem aptuveni piektā daļa būs jānomaksā nodokļos, tas tāpat ir patīkams pienesums mājsaimniecības budžetā. Turklāt bez piepūles. Vien par to, ka nauda kādu brīdi "pagulējusi" citā kontā.

Gaidot ideālo sistēmu © DIENA

Kurš vainīgs pie tā, ka skolēni nemāk lasīt? Un kas tad īsti jāmaina visā izglītības sistēmā, lai tā beidzot darbotos ideāli?

Laikraksts: Noteikts Ukrainas ofensīvas galvenā trieciena virziens

Ukrainas pavēlniecība informējusi Vašingtonu par jaunas ofensīvas fāzes sākšanu galvenā trieciena virzienā - uz dienvidiem no Orihivas Zaporižjas apgabalā, vēsta laikraksts The New York Times, atsaucoties uz diviem avotiem Pentagonā.

VIDEO: Kristīne Šomase izdod dziesmu Neļauj padoties

Šajās dienās pie klausītājiem dodas pavisam jauna dziedātājas Kristīnes Šomases dziesma „Neļauj padoties”. Dziesma ir pirmais šāda veida kopdarbs ar mūziķi Reini Briģi un teksta autoru Ediju Andersonu. Tās noklausīšanās būs iespējama tradicionālajās mūzikas straumēšanas platformās, dziesma tiks prezentēta Latvijas radio un arī iekļauta Kristīnes Šomases koncertu programmā.

Saulrieta koncertā Vecāķu pludmalē satiekas ērģeles un flauta

29. jūlijā no plkst. 20 līdz plkst. 21 Vecāķu pludmalē pie glābšanas stacijas (Selgas iela 23) notiks koncerts Vecāķi. Saulriets. Ērģeles. Saulrieta sagaidīšana pludmalē ar ērģeļmūzikas un flautas skaņām kopā ar izcilām māksliniecēm Ilonu Birģeli (ērģeles) un Darju Baranovu (flauta) radīs daudz pozitīvu emociju un iespaidu. Koncerts, ko rīko Vecāķu biedrība, ir publisks pasākums ikvienam interesentam.

Rundāles pils muzejā notiks Luīzes Pastores un Elīnas Brasliņas jaunā mākslas detektīva iznākšanas svētki

Sestdien, 29. jūlijā, Rundāles pils muzejā notiks Luīzes Pastores un Elīnas Brasliņas grāmatas Slepenā parole. Izlaušanās no pils iznākšanas svētki. Bērni tajos varēs iejusties detektīvu lomā, meklējot izlaušanās spēles apslēpto paroli, kā arī nofotografēties hercoga tronī Zelta zālē un iegūt grāmatas autoru autogrāfus, informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Andra Jakoviča.

IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentu turpmāk vadīs Jānis Paiders

Par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktoru no 7. augusta iecelts Jānis Paiders, kurš līdz šim pildīja direktora vietnieka zinātnes jomā pienākumus. Vienlaikus IZM izbeidz darba attiecības ar līdzšinējo departamenta vadītāju Dimitriju Stepanovu, sakot lielu paldies par viņa ieguldījumu Latvijas augstākās izglītības un zinātnes attīstībā.

Ukrainas militārais eksperts: Sliktākajā scenārijā vagneriešu mērķis varētu būt Viļņa un Daugavpils

Pagaidām draudi par Krievijas militāro algotņu grupējuma Vagner kaujinieku došanos uz Poliju vai kādu citu NATO dalībvalsti ir tikai informatīva kampaņa, tomēr sliktākā scenārija īstenošanās gadījumā vagneriešu mērķis varētu būt iebrukums Viļņā un Daugavpilī, maskējoties par bēgļiem, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes pauda bijušais Ukrainas prezidenta biroja padomnieks, militārais eksperts Oleksijs Arestovičs.
Reklāmraksts

Populārākās aktīvās atpūtas iespējas vasarā uz ūdens.

Vasarā, kad saule silda un viss zaļo, cilvēki bieži meklē veidus, kā baudīt brīvo laiku dabā un atveldzēties ūdens tuvumā. Aktīvā atpūta uz ūdens ir ideāls risinājums šādām vasaras dienām. Šis raksts aplūkos dažādas ūdens sporta un atpūtas aktivitātes, kas kļūst aizvien populārākas vasaras sezonā.

Kalendārs

Jūlijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6