Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

14. jūlijs, 2023

Vācijas pilsētās Pēdējās paaudzes aktīvisti bloķē satiksmi

Radikālā klimata aktīvistu organizācija Letzte Generation (Pēdējā paaudze) piektdien nobloķējusi ielas un radījusi satiksmes traucējumus vairākās Vācijas pilsētās, pieprasot no valdības stingrāku rīcību cīņā pret klimata pārmaiņām.

Arī vidusskolas centralizētajos eksāmenos zemākais sniegums uzrādīts matemātikā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā katrs piektais jeb 22,03% vidusskolēnu ieguva 10-19%, bet vidējais skolēnu sniegums novērtēts ar 35%, kas ir zemākais rezultāts starp visiem eksāmeniem, piektdien mediju pārstāvjus informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) direktore Liene Voroņenko.

Pārdaugavā atsavināts sintētiskais heroīns

Pārdaugavā, Rīgā jūlija sākumā aizturēti trīs vīrieši saistībā ar narkotisko vielu apriti un kratīšanā viņiem atsavināts sintētiskais heroīns, informēja Valsts policija.

Iegravētais hokeja gads © DIENA

Brīžos, kad laiks šķietami apstājas, rodas jautājums, vai apkārtējā pasaule ir īsta vai tā ir tikai ilūzija. Sapņu puzles kauliņam nav vietas realitātes bildē. vārds "kosmoss" pēdējā laikā dzirdēts ļoti bieži un tieši no cilvēkiem, kuriem ar hokeju nav nekāda sakara. Un tiešām kosmosā pagāja maija mēneša beigu un jūnija sākuma emociju peldējums. Latvijas izlase ar savu saliedēšanas piemēru visai valstij parādīja, ka kopā iespējams paveikt lielus darbus.

Dairis Bertāns atgriežas VEF Rīga

Latvijas basketbolists Dairis Bertāns nākamsezon pārstāvēs VEF Rīga, kuras rindās iepriekš aizvadīja trīs sezonas laika posmā no 2010. līdz 2013.gadam, piektdien paziņoja Latvijas čempionvienība.

VARAM plāno stiprināt senioru un ekonomiski neaizsargāto iedzīvotāju digitālās prasmes

Īstenojot Atveseļošanas un noturības mehānisma investīciju projektu, līdz 2027.gadam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nodrošinās iespēju apgūt digitālo pakalpojumu lietošanas pamata prasmes vismaz 40 000 iedzīvotāju, īpaši senioriem un ekonomiski neaizsargāto iedzīvotāju grupām, informēja VARAM.

Mums vajag... Aha, aha... Sākas festivāls Positivus © DIENA

Latviju festivālā Positivus, kas 14. un 15. jūlijā notiks Lucavsalā, šoreiz pārstāvēs galvenokārt reperi, dažas jaunas dziedošas dāmas un tikai kā garšviela piemesta saujiņa alternatīvās mūzikas grupu, kas, visticamāk, būs pārsteigums lielākajai daļai apmeklētāju

Puisīti vai meitenīti aprīlī? Vai tomēr citu gad'?

Vasaras festivālu piedāvājums ir ne tikai laiks ceļojumiem, mūzikai un dejām, bet arī jaunas iepazīšanās iespējām, plaukstošai mīlestībai, esošo attiecību stiprināšanai. Šo pozitīvo emociju uzplūdu iespaidā 2024. gada pavasarī kāds pāris var sagaidīt arī savu bērniņu, kā tas dzīvē arī notiek! Skaisti, ja tas ir plānots un sen gaidīts notikums, bet, ja nē, Mēness aptiekas farmaceite Daiva Āboliņa atgādina par iespēju izsargāties no grūtniecības iestāšanās un arī seksuāli transmisīvām slimībām.

Galvenā cerība atpaliek no sava grafika © DIENA

Septiņcīņniece Kristīne Blaževiča Eiropas U23 vieglatlētikas čempionātā Somijas pilsētā Espo pēc pirmās sacensību dienas ar 3408 punktiem ieņem 10. vietu. Sacensības ilgs līdz svētdienai. Latviju pārstāv 15 vieglatlēti.

Jaunie basketbolisti ar otro mēģinājumu neizkļūst no B divīzijas © DIENA

Individuāli spilgts līdera sniegums negāja roku rokā ar komandas rezultātu Latvijas vīriešu U20 vecuma izlasē, kas pēc pagarinājumos piedzīvotajiem zaudējumiem Nīderlandei un Šveicei neiekļuva Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā un otro reizi pēc kārtas nespēja atgriezties augstākajā divīzijā. Dāvja Čodera vadītā komanda Ziemeļmaķedonijā piektdien ar spēli pret Kosovu sāks turnīru par devīto vietu.

Atļaus, ja netraucēs © DIENA

Ēdinātājiem Rīgas ielās būs atļauts lietot skaņu pastiprinošas iekārtas, ja tās netraucēs iedzīvotājiem, noteikusi Rīgas dome

Kalendārs

Jūlijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6