Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

21. jūlijs, 2023

Neilandam 20.vieta Tour de France posmā

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands piektdien finišēja 20.vietā prestižā daudzdienu velobrauciena Tour de France 19.posmā, kamēr uzvaru svinēja slovēnis Matejs Mohoričs, kurš par mata tiesu pārspēja iepriekšējā etapa uzvarētāju dāni Kasperu Asgrēnu.

Londona: Ukrainā krituši 20 000 Vagner savervēto cietumnieku

Līdz 20 000 karotāju, kas Krievijas algotņu grupējuma Vagner rindās karam Ukrainā savervēti cietumos, krituši dažu mēnešu laikā, jaunākajā ziņojumā par norisēm karā piektdien vēsta britu militārie eksperti.

FDP mudina atmest marihuānas glabāšanas apjoma ierobežojumus

Vācijas Brīvo demokrātu partija (FDP) aicina plānotajā marihuānas legalizācijas likumā atteikties no "zālītes" glabāšanas apjoma ierobežojumiem, brīdinot federālo veselības ministru Karlu Lauterbahu, ka pašreizējā versijā likums radīs pārlieku daudz birokrātijas.

Zelenskis atlaiž vēstnieku Lielbritānijā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis no amata atbrīvojis vēstnieku Lielbritānijā Vadimu Pristaiko, šādu soli sperot pēc tam, kad vēstnieks bija kritizējis prezidenta reakciju uz strīdu par britu militāro palīdzību.

Stradiņa slimnīcā veikta unikāla operācija pacientei ar primāru virsnieru audzēju

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā veikta unikāla operācija pacientei ar primāru virsnieru audzēju, kurš kopā ar tumora trombotiskajām masām caur apakšējo dobo vēnu bija sasniedzis sirds labo priekškambari, aģentūrai LETA pavēstīja PSKUS Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Janita Veiberga.

Berlīnes policija turpina meklēt lauveni

Nav kliedētas bažas, ka Berlīnes dienvidu priekšpilsētās piektdien savvaļā joprojām atrodas liels plēsējs, pēc visa spriežot, lauvene, tomēr nakts gaitā nekādas liecības par brīvībā nokļuvušo lielo kaķveidīgo nav manītas.

Rīgas brīvosta 2022. gadā kāpinājusi ieņēmumu apjomu

Aizvadītajā gadā Rīgas brīvostas ieņēmumi auguši par 14,5%, salīdzinājumā ar 2021. gadu, sasniedzot 39,22 miljonus eiro, liecina jūlija sākumā Rīgas brīvostas valdes sēdē apstiprināts Rīgas brīvostas pārvaldes Gada pārskats par 2022. gadu. Līdz ar to, neraugoties uz pagājušā gada globālajiem ekonomikas satricinājumiem, kas atstāja tiešu iespaidu uz ostu darbību, Rīgas brīvosta spējusi uzrādīt pozitīvu finanšu rezultātu.

Ātriešanas sapņotājs un vientuļnieks © DIENA

Karjeras pirmsākumos palicis aiz Jāņa Daliņa un Adalberta Bubenko muguras, ar trakiem soļošanas tempiem pazīstamais Ādolfs Liepaskalns pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu beigās jau kļuva ātrāks par pasaules rekordistu Daliņu un pats uzrādīja labākus rezultātus par pasaules rekorda laikiem. Dvēselē būdams mākslinieks, viņš sportā pavadīja 25 sezonas, atstājot spilgtus ierakstus Latvijas soļošanas vēsturē.

Rīgas domes LA frakcijas vadītājs lūdz KNAB pārbaudīt aizdomas par Staķa lomu brīvkrānu iepirkumā

Rīgas domes (RD) frakcijas Latvijas attīstībai (LA) vadītājs Viesturs Zeps vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu pārbaudīt Rīgas pilsētas pašvaldības uzņēmuma Rīgas ūdens iepirkumu par galvaspilsētā uzstādītajiem brīvkrāniem un bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa lomu tajā, aģentūru LETA informēja LA pārstāvis Kristiāns Vasiļevskis.

Pārmaiņas ir neatgriezeniskas © DIENA

Paaudžu atšķirības, kas īpaši spilgti iezīmējas izglītības jomā, nevienam nav noslēpums. Jaunieši ir dzimuši, auguši un mācās interneta un tehnoloģiju laikmetā, bet daļa pedagogu un izglītības politikas veidotāju ir dzimuši, auguši un mācījušies pavisam citā sistēmā un atšķirīgos apstākļos.

No 24. jūlija satiksme Vidzemes šosejas posmā Drabeši–Vaive pa apbraucamo ceļu

Turpinot Vidzemes šosejas (A2) būvdarbus no pagrieziena uz Cēsīm (P20) līdz Rīdzenei (77,24.–88,10. km), no 24. jūlija satiksmei tiks pilnībā slēgts 0,5 km posms aiz Drabešiem. Posma Drabeši–Vaive apbraukšana tiks organizēta pa autoceļiem Drabeši–Līvi (V293), Valmiera–Cēsis–Drabeši (P20) un Cēsis–Rāmuļi–Bānūži (V294).

Amsterdama slēgs kruīzu kuģu ostu

Amsterdamas pilsētas dome ceturtdien nolēma slēgt kruīzu kuģu ostu pilsētas centrā, kas ir jaunākais pasākums masu tūrisma ierobežošanai Nīderlandes galvaspilsētā, apstiprināja amatpersonas.

Latvijas nākotnes veiksmes stāsta atslēga – motivēti un aizrautīgi skolotāji

Jūlijā lielākā daļa Latvijas augstskolu un koledžu gaida studētgribētāju pieteikumus. Diemžēl katru gadu šajā laikā ķīmijas un farmācijas nozares uzņēmumi ir spiesti runāt par vienu un to pašu problēmu – interese par studijām dabas zinātņu un tehnoloģiju jomā ir nepietiekama. Tas nozīmē, ka pavisam drīz mums virknē nozaru trūks speciālistu, kas varētu veidot Latvijas nākotnes veiksmes stāstu. Ko darīt? Pirmais – ir jāmaina priekšstats, kā jaunieši raugās uz ķīmijas un farmācijas nozari un karjeras perspektīvām tajā.

Krievijas draudu kuģiem dēļ uzlec graudaugu cenas © DIENA

Pasaules tirgos strauji pieaugušas kviešu cenas pēc Krievijas paziņojuma, ka tā kopš ceturtdienas kā pret potenciāliem militāriem mērķiem izturēsies pret visiem kuģiem, kas dodas uz Ukrainas ostām, vēsta BBC.

Kārtslēcējs Kreišs: Jūtu, ka šogad varu lēkt vēl augstāk par 5,60 metriem

Nupat Somijas pilsētā Espo notikušajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā U23 grupā rīdzinieks no Sporta skolas Arkādija Valters Kreišs ar personīgo rekordu un 4. vietu sasniedza Latvijas pārstāvju augstāko rezultātu šajā čempionātā, kā arī visu laiku labāko kārtslēkšanā, bet pats sportists norāda, ka šogad var lēkt vēl augstāk par 5,60 metriem. Atzīstami ar personīgo rekordu un fināla astotnieka sasniegšanu nostartēja arī Kreiša komandas biedrene no SS Arkādija Invida Mauriņa, kura arī neslēpa, ka sasniegtais rezultāts nav viņas pašreizējie griesti.

Pasaules kausā mājinieces uzdod toni © DIENA

Nozīmīgākais dāmu futbola turnīrs sācies dienvidu puslodē. Pasaules kausa (PK) finālturnīrs Jaunzēlandē un Austrālijā ar 32 izlašu dalību norisināsies no 20. jūlija līdz 20. augustam.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs laidis klajā izstādes Tikai neraudi! katalogu

Līdz ar izstādi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā klajā nācis katalogs Tikai neraudi!, kurā publicēti visi ekspozīcijā apskatāmie darbi, kā arī projekta kuratores, mākslas zinātnieces Dr. art. Elitas Ansones, mākslas zinātnieces, feminisma teorētiķes Janas Kukaines un mākslinieces Rasas Jansones esejas, kas izvērš izstādē skartās tēmas

Kalendārs

Jūlijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6