Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

7. jūlijs, 2023

Baltkrievija izrāda vagneriešiem domāto lauka nometni

Baltkrievijas armija piektdien izrādījusi ārzemju žurnālistiem lauka nometni, ko piedāvājusi Krievijas algotņu grupējumam "Vagner", ja tas pārcelsies uz Baltkrieviju saskaņā ar vienošanos, kas izbeidza vagneriešu dumpi Krievijā.

Tramvajā uz koncertu Tīrums. Dziesmu ceļš © DIENA

Mežaparka estrādē Sidraba birzs vakar, 6. jūlijā, krāšņi piespēlējot mākoņu scenogrāfijai, izskanēja diriģentu tēva un dēla – Ārija Šķepasta un Kaspara Ādamsona – vairākus gadus lolotais koru lielkoncerts Tīrums. Dziesmu ceļš.

Nosaka papildus peldēšanās ierobežojumu vēl divās oficiālajās peldvietās

Veselības inspekcija neiesaka peldēties arī Pasta salas peldvietā Jelgavā un Kolkas peldvietā Talsu novadā. Arī šo peldvietu ūdens mikrobioloģiskie rādītāji pārsniedz pieļaujamo normu, vienlaikus mikrobioloģiskais piesārņojums Pasta salas peldvietā un Kolkas peldvietā nav tik augsts, lai noteiktu aizliegumu peldēties.

Aspazijas mājā Dubultos būs skatāmas maģiskās jūras būtnes

Ceturtdien, 13. jūlijā, plkst. 15.00 Aspazijas mājas izstāžu zālē tiks atklāta izstāde Maģiskās jūras būtnes. Kur tās mīt?. 4. Starptautiskās mākslas biennāles Marīna 2023 ietvaros rīkotā ekspozīcija atklās Aspazijas radīto jūras pasauli, kurā mīt dažādas mītiskas un maģiskas radības, kurām vaibstus piešķīrusi māksliniece Velta Emīlija Platupe.

Aicina Dziesmu un deju svētku apmeklētājus savlaicīgi plānot došanos uz pasākumiem

Nedēļas nogalē Rīgu pieskandinās Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma pasākumi, kuru norises laikā gan Mežaparkā, gan Daugavas stadiona apkārtnē saglabāsies satiksmes ierobežojumi. Lai nokļūšana uz svētku pasākumiem noritētu raiti un ērti, Rīgas pašvaldība aicina došanos ceļā plānot savlaicīgi!

Sestdien vietām Latvijā īslaicīgi līs

Sestdien Latvijā būs nedaudz vairāk mākoņu nekā piektdien un vietām īslaicīgi līs, iespējams pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Viesmīlības nozaru asociācijas cer samazināto PVN likmi ēdināšanai ieviest nākamajā nodokļu periodā

Viesmīlības nozares organizācijas- Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) un Latvijas Restorānu biedrība - aktīvi strādā pie samazinātā pievienotā vērtības nodokļa (PVN) piemērošanas sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem ieviešanas jau nākamajā nodokļu periodā, aģentūrai LETA pauda LVRA valdes priekšsēdētājs Andris Kalniņš.

Kā noņemt gredzenu no pietūkuša pirksta un kad tā ir ārkārtas situācija

Uz pirksta iestrēdzis gredzens vasarā, kad karstuma dēļ mēdz rasties tūska, vai, kas pavisam traki, tūkums strauji iestājas pēc kukaiņa, piemēram, bites dzēliena, ir visai iespējama un bieža parādība. „Mēness aptiekas” farmaceite Ieva Turonoka un uzsver, ka šādos brīžos var pat izvērsties dzīvībai bīstama situācija, jo rota pārvēršas par mazu žņaugu, ietekmējot visu asinsriti.

Kopā stiprāki. Saruna ar LOK prezidenta amata kandidātu Jāni Buku © DIENA

Galvenais pretendents uz uzvaru 11. jūlijā gaidāmajās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta vēlēšanās Jānis Buks par centrālo uzdevumu šajā amatā nākamo astoņu mēnešu laikā uzskata sadrumstalotās sporta nozares vadības apvienošanu zem viena jumta, lai kopīgo balsi skaidrāk sadzirdētu ministrijas un valsts vadītāji. Organizācija līdz šim primāri strādājusi sava biroja vajadzībām, uzskata LOK prezidenta amata kandidāts, tomēr tai ir potenciāls kļūt ļoti spēcīgai un attīstīt visu Latvijas sportu.

FOTO: Izglītības un zinātnes ministrijas pateicības rakstus saņem Latvijas atlēti - Eiropas trešo spēļu laureāti

Šodien, 7.jūlijā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) īpašā godināšanas pasākumā sveica Eiropas III spēļu dalībniekus – sportistus, trenerus un atbalsta personālu. Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša pasniedza 17 pateicības rakstus par izcilajiem sasniegumiem, kā arī piešķīra uz Latviju atceļojušās divas zelta medaļas Agatei Caunei un Līnai Mūzei.

Ārlietu ministra pienākumus pildīs Kariņš

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien, 7.jūlijā, ir pieņēmis ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atkāpšanos no amata saistībā ar Valsts prezidenta amata pienākumu pildīšanas uzsākšanu, informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Sanākam izstādē no visas Latvijas © DIENA

Gaisā levitē vainagi un cepures, no koka izgrebti putni un salmiem veidoti puzuri – līdz 30. jūlijam Sporta ielā 2 ir aplūkojama Dziesmu un deju svētkiem tapusī tautas lietišķās mākslas izstāde Mēs, kurā vienkopus ir redzami audēju, rokdarbnieku, pinēju, rotkaļu, kokgriezēju un keramiķu darbi, kas izvēlēti un atceļojuši no visām valsts pusēm.

8. Svētku diena: deju lieluzvedums, kapelu maratons, bērnu un jauniešu, pūtēju orķestru un garīgā mūzika, teātru izrādes

Piektdien, 7. jūlijā – XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku astotajā dienā – uzmanības centrā deju lieluzvedums Mūžīgais dzinējs – 17 tūkstošu dejotāju veltījums mūsu tautas izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem. Bērnu un jaunieši vokālā mūzika izskanēs Hanzas peronā, Lielajā Ģildē latviešu mūzika pūtēju orķestru izpildījumā, Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes baznīcā – mazākumtautību garīgā mūzika. Skatītājus turpinās priecēt teātra izrādes, tautas lietišķās mākslas izstāde un amatnieku darinājumu tirdziņš. Vērmanes dārzā un Esplanādē kapelu maratons - visu laiku lielākais Latvijas tautas mūzikas pasākums.

Darbu un rezultātu vietā – retorika un lozungi © DIENA

Krišjāņa Kariņa otrā valdība nostrādājusi pusgadu. Esam izvērtējuši tās paveikto un nepaveikto. Secinājums – valdība vairāk nestrādājusi, nekā strādājusi. Lielākais fokuss uz pavisam citām lietām, nekā uz praktisko darbu. Gan pirms Valsts prezidenta vēlēšanām, gan tagad dominē partiju savstarpējā retorika, ko pastiprina krīze Rīgas domē. (Vērtēšana identiska sportā ierastajai – 1 zvaigzne – ļoti vāji, 5 – izcili.)

Kalendārs

Jūlijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6