Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

30. jūlijs, 2023

FOTO: Laimas Vaikules benefice un Maksima Galkina priekšnesums latviešu valodā

Mūzikas festivāla Laima Rendezvous trešajā dienā klausītājiem bija iespēja baudīt festivāla mūzas Laimas Vaikules benefici. Koncertā piedalījās Laimas uzaicinātie draugi, to vidū šī gada Eirovīzijas dalībniece Blanka no Polijas, Jānis Stībelis, Markus Riva, SunStroke Project no Moldovas, Patrisha, Elīna Ņečajeva no Igaunijas un Denitsa Karaslavova no Bulgārijas

Suņi savu māti atceras vismaz pāris gadu © DIENA

Gadsimtiem senā prakse nošķirt kucēnus no mātes, lai nodotu tos jaunajiem saimniekiem, ilgstoši tikusi attaisnota ar pieņēmumu, ka mazie dzīvnieciņi ātri aizmirst savu ģimeni un nododas jaunajai dzīvei. Taču izrādās, ka tā gluži nav taisnība.

Piepilda bērnības sapni © DIENA

Kopš pasaules pirmizrādes 21. jūlijā filma Barbie/Bārbija paguvusi jau pārspēt kases rekordus ar potenciālu kļūt par skatītāko kinodarbu ne tikai šovasar, bet 2023. gadā kopumā un visu laiku ienesīgāko debiju režisorei Gretai Gērvigai.

Paradīzes sala un tās mušķērājs © DIENA

Slavenākā pludmale pasaulē, neaizmirstami saulrieti bez citiem tūristiem, bruņurupuči, zivis un putni tuvumā un droni, kas, šķiet, ir visur, – tāda ir Ladigas sala.

FOTO: Liepājā aizrautīgi izskan Nino Katamadzes solokoncerts

Sestdien, 29. jūlijā, muzikāli spilgtu vakaru Liepājas koncertdārzā Pūt, vējiņi! uzbūra harismātiskā un enerģiskā gruzīnu etnodžeza dziedātāja Nino Katamadze ar grupu Insight, klausītājus aizraujot gan ar neizmērojamām balss spējām, gan patiesu jūtu piepildītām un saviļņojošām oriģināldziesmām.

Nākamnedēļ Latvijā bieži līs

Nākamnedēļ katru dienu vismaz daļā Latvijas gaidāms lietus, reizēm līs stipri, prognozē sinoptiķi.

Smaržīgais Sauvignon Blanc © DIENA

Maza, zaļa, necila vīnoga, bet cik izteiksmīgi vīni no tās sanāk! Kraukšķīgs, elegants, ļoti aromātisks un svaigs – tāds ir baltais savinjons.

Brīvā peldējumā © DIENA

Lai cik ir grūti, mēs ejam uz priekšu, komentējot notikumus Ukrainā, saka starptautiski plaši pieprasītā ukraiņu operzvaigzne Olha Bezsmertna (39). Ukrainā dzimusī un izaugusī dziedātāja patlaban ir viens no Eiropā pieprasītākajiem soprāniem un būs dzirdama arī Latvijā.

Sarkanās lampiņas izglītības sistēmā © DIENA

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (49) par ideālo izglītības sistēmu Latvijā, sunīšanas un investēšanas secību, par to, kā kovids nokāva kompetenču izglītību un kurš vainīgs, ka skolēni neprot lasīt.

Svarīgākais – radoša pieeja jebkuram darbam © DIENA

Dodamies ciemos pie muzikanta, dziedātāja, seno instrumentu kolekcionāra, restauratora, remontētāja, darinātāja... Kas vēl palika nenosaukts? Valters Reiznieks par to pasmejas, bet precizē, ka varētu visu ietvert vārdos "plaša profila amatnieks, nelabojams racionalizators".

Kalendārs

Jūlijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6