Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +24 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

11. aprīlis

Īsfilmu festivālā 2Annas uzvaras laurus plūc spāņu režisora Aviles filma

Pēc septiņu dienu aizraujoša ceļojuma prāta un kino pasaulē, 28. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas ir noslēdzies, žūrija Grand Prix – statueti Bronzas Anna– piešķīrusi Spānijas režisora Kristiāna Aviles (Christian Avilés) īsfilmai Acīm vaļā spilgti sapņojot par mūsu spāņu brīvdienām. Savukārt par labāko filmu Baltijas īsfilmu konkursā atzīta latviešu režisores Ilzes Ances Kazakas animācijas filma Gruzis.

Izrauties no pagātnes ēnām, šķīstīties ugunī. Nacionālajā teātrī tapusi dekadentiska drāma Ugunsseja © DIENA

"Šī izrāde ir par izmisumu. Par jauniem cilvēkiem, kuri šķietami nevienam nav vajadzīgi. Par pasauli, kurā dominē tikai iepriekšējā paaudze. Par atriebību, kas dzimst no totālas bezjēdzības un apjukuma. Par nesatikšanos, aizbēgšanu, depresiju, pārprastu mīlestību un vēl, un vēl, un vēl..." tā par ievērojamā vācu dramaturga Mariusa fon Maienburga lugas Ugunsseja iestudējumu stāsta režisors Henrijs Arājs. Pirmizrāde – šovakar.

Siliņa atceļ komandējumu uz Vīni

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) aizņemtības dēļ atcēlusi rītdien, 12.aprīlī, plānoto komandējumu uz Vīni, informēja Siliņas preses sekretārs Aleksis Zoldners.

Pasaulē pirmajā "kibernoziedzības indeksā" iekļauta arī Latvija

Pēc trīs gadus ilgušas intensīvas izpētes starptautiska pētnieku komanda izveidojusi pasaulē pirmo "kibernoziedzības indeksu", kurā norādīti pasaules galvenie kibernoziedzības centri, sarindojot nozīmīgākos kibernoziedzības avotus valstu līmenī, un sarakstā iekļauta arī Latvija.

ECB nemaina procentlikmes

Eiropas Centrālās banka (ECB) ceturtdien piekto sanāksmi pēc kārtas nolēma procentlikmes saglabāt nemainīgas.

Atbilstība un neatbilstība © DIENA

Savāda reizēm šķiet ārējā pasaule. Tā pieprasa atbilstību zināmiem standartiem, un brīžiem arī pašam sāk rādīties, ka mana dzīve ir šīm prasībām piesaistīta

Mercedes-Benz atsauc 341 000 automobiļu

Vācijas autobūves uzņēmums Mercedes-Benz atsauc aptuveni 341 000 automobiļu ņemot vērā to aizdegšanās riskus, ceturtdien paziņoja federālā motorizēto transportlīdzekļu aģentūra KBA.

Mežradznieka Viestura Vārdauņa jubilejas koncertā saspēlēsies jaunie solisti un kamerorķestris Sinfonia Concertante

Otrdien,16. aprīlī, plkst. 19.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē kamerorķestris Sinfonia Concertante koncertā Meistari un mācekļi. Viestura Vārdauņa jubilejas benefice aicina uz saspēli vairākus no jaunās paaudzes talantīgākajiem un daudzsološākajiem mežradzniekiem – Danielu Sabanski, Miku Bankevicu, Kalvi Etkinu, Kārli Matīsu Lignicki, Artūru Krūmiņu un Renāru Šteinbergu.

Medicīnas vēstures muzejs aicina uz pasākumu programmu pavasarī

Izstādes Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs pavadošās programmas ietvaros paredzētas pastaigas pa izstādi radošās komandas vadībā un sarunas ar dažādu jomu ekspertiem par atmiņas funkciju, atcerēšanos un aizmiršanu, ievērošanu un pieminēšanu no pirmsmodernajām kultūrām Eiropā līdz kritiskajai muzeoloģijai, materiālajām praksēm tuvniecības veidošanā un redzes aprūpei mūsdienās. Izstrādātas arī izglītojošas un radošas aktivitātes skolu jauniešiem un ģimenēm ar bērniem. Izstāde ir apskatāma līdz 31. augustam.

Konsolidācija vai likvidācija © DIENA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) lēmusi vienīgo specializēto mūsu valsts sporta augstskolu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) paātrinātā kārtībā ar šī gada 1. jūliju pievienot Rīgas Stradiņa universitātei (RSU). Jau pats lēmums akadēmijā tika uzņemts ar spurām gaisā, bet tagad papildu jautājumus izraisa arī lielā steiga. Vai tā ir ekonomiski pamatota un atbilst sporta nozares un valsts augstākās izglītības ilglaicīgām interesēm?

Foto: Nosvin daudzsēriju mākslas filmas Dumpis pirmizrādi

Trešdien, 10. aprīlī, kinoteātrī Splendid Palace aizvadīta režisora Andreja Ēķa daudzsēriju mākslas filmas Dumpis pirmizrāde, pulcējot filmas radošo komandu, kino nozares pārstāvjus, atbalstītājus un sabiedrībā pazīstamus ļaudis.

LKA studentu izrāde piedalās starptautiskā teātra festivālā Setkání/Encounter Čehijā

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra režijas mākslas 3. kursa studentes Nellijas Spūles kursa darba izrāde Ei, jūs tur! izvēlēta dalībai prestižajā Starptautiskajā teātra skolu festivālā Setkání/Encounter, kas norisināsies no 16. līdz 20. aprīlim Brno, Čehijā, un to jau 34. gadu rīko L. Janāčeka Mūzikas un skatuves mākslas akadēmija.

Lufthansa vienojas ar stjuartiem par algu palielināšanu

Vācijas nacionālā lidsabiedrība Lufthansa panākusi vienošanos ar arodbiedrību par stjuartu algu palielināšanu, tādējādi atrisinot pēdējo no nozīmīgajiem darba strīdiem Vācijas aviācijas nozarē, kuras darbību ietekmējuši vairākkārtēji strādājošo streiki.

Kurp un kā ejam © DIENA

Ceļot laikā tomēr ir iespējams – par to domāju katru reizi, viesojoties kādā no postpadomju valstīm, kas vēl nav iestājušās Eiropas Savienībā (ES). Atgriešanās deviņdesmito gadu sajūtā nepamet, arī esot Moldovā un vēl vairāk tās sāpju bērnā – Piedņestrā. Te Krievijas tuvums un iespaids šķiet fiziski sajūtams gaisā, korupcija ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, bet Eiropas «virziens» nebūt ne pašsaprotams

Rīgā uzstāsies grupa The Prodigy

18. augustā Wondersalā ar lielkoncertu uzstāsies populārā britu grupa The Prodigy, informē portāls balticevents.info.

Sadarbosies ostu ilgtspējas, enerģētikas un digitalizācijas jomā

Rīgas osta kļuvusi par vienu no četru jūru ostu apvienības dibinātājām, parakstot kopēju sadarbības deklarāciju ar Kartahenas (Spānija), Triestes un Monfalkones (Itālija) un Ziemeļjūras (Beļģija, Nīderlande) ostām. Deklarācija paredz stiprināt ostu darbu ilgtspējas, enerģētikas, digitalizācijas un Eiropas transporta jomā, izveidojot vidēja lieluma Eiropas ostu tīklu, lai dalītos ar uzkrātajām zināšanām un pieredzi, kā arī veicinātu operatīvo sadarbību starp ostām. Ar deklarāciju izveidotā apvienība ir atvērta, un tai tiek aicinātas pievienoties arī citas ostas.

Iztiksim bez stereotipiem! © DIENA

Novērojumi liecina, ka Latvijā visbiežāk sastopamie stereotipi, kas ietekmē arī darba vidi, ir saistīti ar dzimumu. Tā, piemēram, pastāv uzskats, ka sievietēm labāk padodas smalki darbi, kuriem vajadzīga rūpīga, precīza pieeja, bet vīrieši veiksmīgāk tiek galā ar tehniskiem vai fiziski smagākiem uzdevumiem.

Kalendārs

Aprīlis, 2024
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12