Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

17. jūnijs, 2022

Sestdien debesis apmāksies un nedaudz līs

Sestdien Latvijā, sākot no rietumiem, debesis apmāksies un valsts lielākajā daļā līs, pārsvarā gaidāms neliels lietus, prognozē sinoptiķi.

No darba Ukrainā atgriezušies Latvijas eksperti kultūras mantojuma digitalizēšanai kara apstākļos

Kultūras ministrija (KM) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) sniegusi palīdzību Ukrainai kultūras pieminekļu saglabāšanā. Latvijā atgriezušies trīs eksperti, kuri Ukrainā veica kultūras mantojuma objektu trīsdimensionālo skenēšanu, fiksējot bojājumus un iegūstot datus, lai varētu plānot karadarbībā cietušo kultūras pieminekļu nostiprināšanu un atjaunošanu, vienlaikus nododot pieredzi un apmācot Ukrainas speciālistus.

Ar olimpisko sapni © DIENA

Uz iekļūšanu 2028. gada Losandželosas olimpisko spēļu programmā nopietni cierē Ziemeļamerikā ļoti populārais lakross, kas jau 20 gadu tiek attīstīts arī pie mums. Šovasar Latvijas sieviešu izlasi trešo reizi vēsturē sagaida starts pasaules čempionātā, bet Latvijas U21 vīru izlase piedzīvos debiju starp planētas spēcīgākajām junioru valstsvienībām. Kas tad īsti ir lakross un kāds šobrīd ir tā attīstības līmenis mūsu valstī?

Ķekavas apvedceļa publiskās un privātās partnerības projekts atzīts par Eiropas gada PPP darījumu

Pagājušajā nedēļā Lisabonā Ķekavas apvedceļa publiskās un privātās partnerības (PPP) projekts saņēma starptautiskās vadošās projektu, infrastruktūras un enerģētikas finansēšanas pētniecības organizācijas Proximo Infra godalgu kā Gada PPP darījums Eiropā. Balvu saņēma projekta publiskā partnera pārstāvis VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis un privātā partnera pārstāvji TIIC partneris Hugo Espinheira de Amador Silveira, AS Kekava ABT valdes locekļi Armands Sviķis no AS A.C.B. un Mārtiņš Pļaviņš no CBF SIA Binders , kā arī AS Kekava ABT ģenerāldirektors Juris Frīdmanis.

Cēsīs atklās Ziemeļu dabas medicīnas muzeju

Sestdien, 18. jūnijā, apmeklētājiem durvis vērs Ziemeļu dabas medicīnas muzejs. Muzejs atradīsies Cēsu pilsmuižas klētī, Pils laukumā 15. Tā ekspozīcijas fokusā būs ziemeļu reģionu ārstniecības augi un to pielietojums veselības aprūpē senatnē, pieprasījums mūsdienās un inovatīvas attīstības iespējas nākotnē.

Analītika kā kustīgs mērķis © DIENA

SestDiena sāk rakstu sēriju Atskaites punkts, kurā rosināsim diskusiju par mediju spēju nekļūdīgi analizēt notikumus, lai tos kvalitatīvi un savlaicīgi pasniegtu sabiedrībai. Pirmajā rakstā kopējo situāciju mediju vidē un to ietekmējošos faktorus ieskicē sabiedrisko mediju ombuds, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes docētāja un vadošā pētniece Anda Rožukalne.

Mēness aptieka: uz mājām vai biroju aptiekas produktus tagad var piegādāt Wolt

Pirmo reizi Latvijā aptiekas produkti iedzīvotājiem kļuvuši pieejami, arī izmantojot konkrētu piegādes platformu. Tagad no plašā Mēness aptiekas preču sortimenta piegāde iespējama, izmantojot starptautiskā uzņēmuma Wolt pakalpojumus. Izmantojot mobilo lietotni Wolt aplikāciju, dažādus aptiekas produktus var ērti izvēlēties un pasūtīt piegādei 20 līdz 40 minūšu laikā.

Festivāls Laba daba papildina programmu ar teātra un dejas izrādēm

Mūzikas un mākslas festivāls Laba daba, kas norisināsies no 5. līdz 7. augustam, turpina aizsākto tradīciju muzikālo programmu papildināt ar teātra un dejas izrādēm, performances mākslas notikumiem un multimediāliem priekšnesumiem, tiem atvēlot šķūni jeb Suņa skatuvi.

Levits: Par Znotiņu Saeima nepieņēma to gudrāko lēmumu

Noraidot Ilzes Znotiņas kandidatūru Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieces amatam, Saeima nepieņēma to gudrāko lēmumu, intervijā LTV "Rīta panorāmai" vērtēja Valsts prezidents Egils Levits.

Šoreiz bez tenoriem © DIENA

Prestižā 40. starptautiskā Hansa Gābora Belvederes konkursa piecpadsmit finālistu vidū šoreiz nebija neviena tenora

Trīs ES lielvalstu līderi apmeklē Ukrainu © DIENA

Lai demonstrētu atbalstu Ukrainai, vakar tās galvaspilsētu Kijivu apmeklēja trīs Eiropas Savienības lielvalstu līderi: Francijas prezidents Emanuels Makrons, Vācijas kanclers Olafs Šolcs un Itālijas premjerministrs Mario Dragi.

Saeima nepiepūlas saglabāt pašcieņu © DIENA

Trīs galvenās lietas, kas piebilstamas par Saeimas lēmumu nepiekrist konkursa komisijas viedoklim, kura bija atzinusi Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieci Ilzi Znotiņu par atbilstošu šī amata pildīšanai vēl uz pieciem gadiem.

Turpmāko tendenču iezīmēšana © DIENA

Jūnija nogalē risināsies divas ļoti nozīmīgas valstu vadītāju sanāksmes. Pirmā no tām ir attīstības valstu organizācijas BRICS līderu tikšanās, kas paredzēta 24. jūnijā, gan virtuālajā vidē, jo Ķīna, kas šobrīd ir BRICS prezidējošā valsts, cīnās ar Covid-19 uzliesmojumu, bet otrā – septiņu grupas (G7) jeb vadošo rietumvalstu līderu tikšanās, kas no 26.

Kalendārs

Jūnijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10