Laika ziņas
Šodien
Apmācies

1. maijs

Sestdienas receptes: Ar svētku sajūtu © DIENA(1)

Pulcēšanās pie balti klātiem galdiem šogad iespējama vienīgi ģimenes lokā, bet vai tāpēc izlaidīsim šo jau iedibināto, jauko un vienlaikus svinīgo tradīciju? Nē, mēs to darīsim katrs savās mājās, jo cilvēks ir tā iekārtots, ka zināmu sirdsmieru var gūt tieši lietās un notikumos, kas ir paredzami un kontrolējami. Tāpēc šoreiz, domājot par maija sākuma brīvdienām un valsts svētku pusdienām, atkāpsimies no jebkādiem priekšrakstiem un vienkārši pagatavosim kaut ko gardu un ne tik ikdienišķu. Lai jums skaisti svētki un pirmais tosts – par Latviju!

Sestdien valstī gaidāms lietus

Naktī uz sestdienu, 2.maiju, Latviju no dienvidrietumiem sasniegs nokrišņu josla - Kurzemē gaidāms lietus, no rīta Kurzemes centrālajā un austrumu daļā līs mēreni stipri, prognozē sinoptiķi.

Interesanti interjeri © DIENA

Viens no iecienītākajiem interjera žanriem, ko aplūkot žurnālos, ir mākslinieka darbnīca. Tās patīk daudziem. Man īpašas ir tās, ko pēckara modernisma vilnī izbūvēja daudzdzīvokļu namu augšstāvos. Dažkārt pat divos stāvos vai kā tiltus starp mājām.

Patīk redzēt reālu galu. Intervija ar Raimondu Lagimovu jeb Dambi © DIENA(2)

"Mēs gribējām izmainīt pasauli, bet pasaule izmaina mūs" – tapusi dokumentālā filma par trim matainiem kungiem, kuri arī ir sava laikmeta zīme. Divi no viņiem – mūzikas žurnālists Uldis Rudaks (52) un mūziķis Raimonds Lagimovs jeb Dambis (51) satiekas SestDienas sarunā, lai apspriestu gan šo, gan aizgājušo laiku, pieaugšanu, brīvību un pienākumus.

Tramps Ķīnai draud ar jauniem tarifiem(10)

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien apgalvoja, ka ir redzējis pierādījumus par jaunā koronavīrusa saistību ar laboratoriju Ķīnas pilsētā Uhaņā, un draudēja noteikt jaunus muitas tarifus Ķīnas precēm.

Latvijā sākas spiningošanas sezona

1.maijā Latvijā tiek atklāta spiningošanas sezona, kas turpināsies līdz pat ledus uzsalšanai, kā arī tiek atļauta makšķerēšana no laivām.

Džonsons: Lielbritānija jau ir garām Covid-19 uzliesmojuma virsotnei(13)

Lielbritānija jau ir garām Covid-19 uzliesmojuma virsotnei, ceturtdien paziņoja premjerministrs Boriss Džonsons. Premjers to paziņoja par spīti tam, ka pēdējās 24 stundās valstī reģistrēti 674 jauni ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi. Kopējais šo nāves gadījumu skaits valstī ir pieaudzis līdz 26 711, un Lielbritānija pēc to skaita tagad ir trešajā vietā pasaulē, atpaliekot tikai no ASV un Itālijas.

Lavanda latvieša dārziņā © DIENA

Lavandu Latvijā audzē jau daudzus gadus, un, no plašā klāsta izvēloties piemērotāko šķirni, pie smaržīgas ražas var tikt pat iesācējs dārzkopībā. Iespējams iegādāties gan stādiņus, gan sēklas.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7