Laika ziņas
Šodien
Apmācies

18. maijs

Infektologs Dumpis: Situācija valstī joprojām var uzskatīt par kontrolētu(4)

Patlaban nav iemesls uztraukumam un Covid-19 atvieglojumu izvērtēšanai, jo netiek novērots slimnīcās ievietoto pacientu skaita pieaugums vai lielāka skaita savā starpā nesaistītu atsevišķu pacientu parādīšanās, aģentūrai LETA sacīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Muzikālajā raidījumā Dziesmustāsti uzstāsies Samanta Tīna, Carnival Youth un Lauris Reiniks(3)

Jau no 18. maija vakara plkst. 21.30 lietotnes Shortcut abonementiem pieejama jauna muzikāli biogrāfiska stāstu sērija Dziesmustāsti, kurā uzstāsies Samanta Tīna, Carnival Youth un Lauris Reiniks. Kopā ar katru no Dziesmustāstu varoņiem intīmā gaisotnē mūzika iegūs padziļinātu skanējumu, dziesmas papildus ietērpjot stāstos – piedzīvojumos un atmiņās par savas karjeras sākumu, dziesmu rašanos, koncerttūru aizkulisēs piedzīvoto, grūtiem un pacilājošiem mirkļiem mūziķu dzīvē, informēja raidījuma veidotāji.

Polijā atzīmē Jāņa Pāvila II 100.dzimšanas dienu(1)

Polijā pirmdien tiek atzīmēta 100.gadadiena, kopš pasaulē nācis viens no ietekmīgākajiem XX gadsimta otrās puses cilvēkiem pāvests Jānis Pāvils II, kas Romas Katoļu baznīcā iecelts svēto kārtā.

Revīzija: Finansējums čeku loterijas īstenošanai izlietots atbilstoši mērķim

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) 2019.gadā piešķirtais finansējums 340 000 eiro apmērā čeku loterijas īstenošanai visos būtiskajos aspektos ir izlietots atbilstoši piešķiršanas mērķim, sasniedzot plānotos rezultātus un ievērojot regulējumu, kas uz to attiecas, secināts Valsts kontroles veiktajā revīzijā.

Atbraucējiem lidostā un ostā Covid-19 testus vairs neveiks(11)

No pirmdienas, 18.maija, atsākoties regulārajiem lidojumiem, atbraucējiem no ārvalstīm Covid-19 testus vairs neveiks lidostā vai ostā uz vietas, bet šīs personas testiem varēs pieteikties vispārējā kārtībā, piemēram, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303, portālam Diena.lv pavēstīja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Naktī Vidzemē un Latgalē gaidāmas salnas

Naktī uz otrdienu minimālā gaisa temperatūra Latvijā būs -1..+4 grādi, Kurzemes piekrastē līdz +6 grādiem, un aukstākais laiks gaidāms Latgalē un Vidzemē, prognozē sinoptiķi.

Trīs koncertprogrammas Magnetic Bach skaņdarbi ieguvuši video vizualizācijas

Marta vidū Lūznavas muižā bija iecerēts baroka čellistes Ilzes Grudules un elektoniskās mūzikas dueta Blue Divided by Blue (Šveice) koncertprogrammas Magnetic Bach pirmatskaņojums. Ārkārtējās situācijas dēļ koncerprogramma, kurā klasiskās Baha svītas čellam un elektroniskā mūzika apvienojas senajai mūzikai netradicionālā koncertizpildījumā, izskanēja virtuālā koncertā, taču nu trīs programmas skaņdarbi ieguvuši video vizualizācijas, kuras veidojuši trīs videomākslinieki no Šveices un Francijas.

Liek cerības uz būvniekiem. Ieguldījumi dažādos būvniecības pasākumos amortizētu krīzes efektus © DIENA(4)

Meklējot veidus, kā saglabāt ekonomisko aktivitāti Covid-19 pandēmijas laikā, tiek norādīts būvniecības virzienā, proti, ar publiskā un privātā sektora finansētu objektu celtniecību varētu saglabāt naudas apriti tautsaimniecībā, tādējādi amortizējot krīzes radītos triecienus. Jāpiebilst, ka gada pirmajos trijos mēnešos, t. i., pirmajā ceturksnī, kura ekonomiskos rādītājus Covid-19 ietekmēja galvenokārt tikai ceturkšņa beigās, tieši būvniecība ar savu gandrīz 15% vērto kāpumu gada izteiksmē bija Latvijas tautsaimniecības straujāk augošāko nozaru spicē.

Nedēļas nogalē durvis vērs Memoriālo muzeju apvienības muzeji

Pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma Memoriālo muzeju apvienības 10 muzeji atkal ver durvis apmeklētājiem, aicinot ciemoties rakstnieku, mākslinieku un sabiedrības darbinieku memoriālajās telpās un dārzos, informēja Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Grudule.

Valsts kontrole brīdina par pieaugošo izdienas pensiju slogu(19)

Ja 2011. gadā izdienas pensiju izmaksai bija nepieciešami 45 miljoni eiro, tad 2020. gadā būs nepieciešami jau 77,4 miljoni eiro. Valsts uzņemto saistību apmērs izdienas pensiju izmaksai nākotnē jau ir sasniedzis vismaz 4,5 miljardus eiro. Valsts kontroles (VK) ieskatā pie šādas situācijas attīstības, nepārskatot jau pastāvošās izdienas pensijas vai turpinot paplašināt to saņēmēju loku, nākotnē izdienas pensijas var kļūt par teju vai nepanesamu slogu valsts budžetam. Tādēļ ir nepieciešama steidzama politiska izšķiršanās par turpmāko rīcību šajā jautājumā, pārskatot un, ja nepieciešams, sašaurinot izdienas pensiju saņēmēju loku, uzsvērts VK izplatītajā paziņojumā.

Prognozē valstu savstarpējo konkurenci par ceļotājiem © DIENA(3)

Pirms Covid-19 krīzes darījumu tūrisms, starptautiski pazīstams kā MICE (no angļu valodas – Meetings, Incentives, Conferencing, Exhibitions, tulkojumā – Sanāksmes, iniciatīvas, konferences, izstādes), tika uzskatīts par to ceļojumu industrijas virzienu, kas šogad Latvijā varētu piedzīvot uzplaukumu.

Pases un eID kartes izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta(1)

No 18. maija līdz ārkārtējas situācijas atcelšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) personu apliecinošus dokumentus noformēs un izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta, atceļot pakalpojuma saņemšanas iespēju rindas kārtībā, portālu Diena.lv informēja PMLP.

Burovs mudina RNP audita materiālus nodot prokuratūrai(5)

Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (Gods kalpot Rīgai), kura vadības laikā dome tika atlaista, ir pārliecināts, ka pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) darbības audita materiāli ir jānodod prokuratūrai, aģentūrai LETA pavēstīja pats Burovs.

Covid-19 pandēmijas dēļ Fudzi šovasar būs slēgts

Japānā ceļotāju iecienītais Fudzi kalns šīs vasaras kalnos kāpšanas sezonā apmeklētājiem būs slēgts, varasiestādēm cenšoties mazināt koronavīrusa izplatības riskus, pirmdien pavēstīja amatpersonas.

Maija beigās sāksies festivāls Rīgas fotomēnesis

Otrdien, 26. maijā, sāksies ikgadējais fotomākslas festivāls Rīgas fotomēnesis, kas ir pirmais festivāls Latvijā, kas norisināsies pandēmijas laikā. Ievērojot pulcēšanās ierobežojumus, festivāla pasākumi – izstādes, performances, projekcijas, diskusijas un ekskursijas – norisināsies ne vien interneta platformās Facebook, Zoom un Twitch, bet arī izstāžu zālēs un pilsētvidē, informēja festivāla rīkotāji.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7