Laika ziņas
Šodien
Apmācies

13. maijs

Lietuvas valdība atceļ prasību valkāt sejas maskas arī ārā(5)

Lietuvas valdība noteikusi jaunus atvieglojumus Covid-19 dēļ noteiktās karantīnas režīmā, cita starpā jau no ceturtdienas atceļot līdz šim obligāto prasību valkāt sejas maskas arī ārā. Turpmāk tai būs tikai ieteikuma raksturs, izņemot tādas vietas un norises, kur cilvēki pulcējas lielākā skaitā - tirgus laukumus, sabiedriskā transporta pieturvietas, publiskus pasākumus vai ekskursijas.

Krievijā ierosināts alkohola iegādi atļaut no 21 gada vecuma(6)

Ņemot vērā ar alkohola lietošanu saistīto nāves gadījumu skaita pieaugumu pandēmijas laikā, Krievijas veselības ministrs Mihails Muraško trešdien ierosinājis palielināt līdz 21 gadam vecumu, no kura drīkst likumīgi iegādāties alkoholu.

Itālijā aizturēta anarhistu teroristu grupa

Itālijā notverta anarhistu teroristu grupa, kas sabotēja policijas novērošanas tīklus un televīzijas raidītājus, trešdien paziņojusi policija. Anarhistu grupa bāzējās Boloņā.

Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāmas divas jaunas izstādes

No 20. maija Jūrmalas pilsētas muzeja 2. stāva izstāžu zālēs būs skatāma vecmeistares Edītes Krastenbergas darbu retrospekcija Daugavas plūdums un gleznotājas Signes Vanadziņas tonāli piesātinātā izstāde Pelēkās vielas. Savukārt Kamīnzālē līdz pat jūnija beigām norisinās izstāde no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma un privātkolekcijām Rīgas Jūrmalas pilsētai – 100, informēja muzeja pārstāvji.

Aicina Rīgas domes pagaidu administrāciju nodrošināt sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanā

"Rīgas pilsētas pagaidu administrācijas darbs kopumā vērtējams atzinīgi, taču jāatzīst, ka lēmumu pieņemšanas procesā nav pietiekami nodrošināta sabiedrības iesaiste. Rīdzinieku viedoklis neapšaubāmi ir svarīgs, tāpēc šajos apstākļos ir būtiski dot iespēju iedzīvotājiem iesaistīties galvaspilsētas dzīvē un pagaidu administrācijai ir jārod veids, kā to nodrošināt," trešdien pauda Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga (Saskaņa).

Policija piemērojusi pirmos sodus par pārkāpumiem 9.maijā(10)

Valsts policija (VP) piemērojusi pirmos sodus par pārkāpumiem 9.maijā, taču kategoriski noliedz, ka īpaši izrādījusi labvēlību Uzvaras parkā sanākušajiem cilvēkiem, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē norādīja VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Arī ceturtdiena būs lietaina

Ceturtdien Latvijā gaidāms mazāks mākoņu daudzums, nedaudz lēnāks vējš un par grādu siltāks gaiss nekā trešdien, prognozē sinoptiķi.

Mūzikas festivāls Rīga Jūrmala paziņo par festivāla 2020. gada sezonas atcelšanu un izziņo jaunas iniciatīvas

Simfonisko orķestru festivāla Rīga Jūrmala padome nolēmusi atcelt festivāla 2020. gada vasaras sezonā plānotos koncertus. Patlaban norisinās aktīvs darbs pie jaunās festivāla sezonas programmas plānošanas, lai jau šī gada rudenī izziņotu pilnu nākamās vasaras māksliniecisko programmu. Festivāla organizatori informē arī par jaunām iniciatīvām - starptautiskām tiešsaistes meistarklasēm jaunajiem talantiem un audiovizuālu televīzijas koncertu Marisa Jansona piemiņai.

Repatriāciju gaida vēl aptuveni 240 Latvijas valstspiederīgie(10)

Patlaban Ārlietu ministrijas (ĀM) redzeslokā ir aptuveni 240 cilvēki, kuri vēlas atgriezties Latvijā, turklāt daļa atrodas Āzijā, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē pastāstīja Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Otra Tarvidu meita. Saruna ar taekvondo cīkstoni Jolantu Tarvidu © DIENA(1)

Māsas Tarvidas Latvijas sporta līdzjutējiem zināmas jau sen, taču plašu popularitāti jaunās taekvondo cīkstones ieguva brīdī, kad ģimene izlēma atklāti runāt par viņām liktajiem šķēršļiem gūt sporta uzvaras zem Latvijas karoga. Pagājis laiks un kaislības rimušās. Ar jaunāko, mazāk zināmo, no māsām Tarvidām – Jolantu – pirmoreiz sarunājos pirms lielās vīrusa pandēmijas, brīdī, kad olimpisko spēļu norisi Tokijā vēl neviens neapšaubīja. Jolanta absolvējusi tālmācības vidusskolu Latvijā un šobrīd pilnu uzmanību velta sava lielā sporta mērķa sasniegšanai – būt olimpiādē. Viņa kopā ar māsu dzīvo un trenējas Vācijā, Frīdrihshāfenē, kas ir viens no taekvondo attīstības centriem pasaulē.

LNB: Izdevējdarbības nozarē vērojamā lejupslīde var ieilgt

Latvijas Nacionālā bibliotēka ir apkopojusi Latvijas izdevējdarbības statistiku par 2019. gadu. Paralēli prognozējot 2020. un 2021. gada izdevējdarbības tendences Covid-19 pandēmijas ietekmē un salīdzinot pašreizējo situāciju ar 2007. gadā sākušos globālo finanšu krīzi, LNB prognozē, ka nozarē gaidāma lejupslīde.

Teātra vietnē Kroders.lv tapis jauns kritiķu klubs KuKū

Teātra aktuālo procesu vietnes Kroders.lv paspārnē, izmantojot aplikāciju Zoom, tapis Latvijā nebijis teātra kritiķu projekts – Kritiķu klubs jeb KK [KuKū], informēja interneta vietnes Kroders.lv projektu vadītāja Ilze Folkmane.

Gauss: Valdības investīcijas airBaltic Latvijai tiks atgrieztas daudzkārtīgi

Valsts investīcijas Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic pamatkapitālā nodrošinās iespēju uzņēmumam atgriezties pie rentablas darbības un turpmākajos gados tiks daudzkārtīgi atgrieztas Latvijai nodokļu un valsts uzņēmumiem veiktu tiešo maksājumu veidā, aģentūrai LETA norādīja airBaltic izpilddirektors Martins Gauss.

Ar koncertu Atkal uz skatuves mūzika un klausītāji atgriežas koncertzālē Latvija(1)

16. maijā plkst. 20 Ventspilī, koncertzālē Latvija ar 23 skatītājiem izskanēs sēriju #atverlogu noslēdzošais koncerts Atkal uz skatuves, kurā piedalīsies jauni, talantīgi un atzinību guvuši mākslinieki – Lielās mūzikas balvas 2019 laureāts, saksofonists Aigars Raumanis, čellists Kārlis Klotiņš un muzikālā apvienība A9, ko veido Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Marta Kauliņa un Mārtiņš Zālīte, informēja koncertzāles pārstāvji.

NBA atceļ attīstības līgas talantu nometni

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) attīstības līga nolēmusi atcelt jauno talantu nometni, kas ik gadu tiek izmantota, lai novērtētu prasmīgākos spēlētājus, kuri ir soļa attālumā no NBA, vēsta portāls Eurohoops.

Rotko centrs ver durvis apmeklētājiem

Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, no 16. maija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs vērs durvis apmeklētajiem, piedāvājot skatīt sešas mainīgās izstādes un pastāvīgo ekspozīciju ar mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbiem, informēja centra pārstāvji.

Kapteiņa renesanse. Intervija ar Rinaldu Sirsniņu © DIENA

Pat ja dari lietas nepareizi, tad dari to ar pārliecību, jo, iespējams, viss izdosies – panākumu formulu atklāj Rinalds Sirsniņš, kurš šajā sezonā piedzīvoja renesansi basketbola laukumā. Ogres komanda ar viņu pie saspēles vadītāja grožiem lielu daļu Latvijas un Igaunijas čempionāta pamatturnīra atradās vadībā un pēc pēkšņās sezonas apraušanās tika klasificēta sudraba godalgu pozīcijās. Rinalda spēju organizēt spēli un nodrošināt kārtību laukumā novērtē treneri, bet par efektīgajām piespēlēm un dažbrīd trakajiem tālmetieniem mīl līdzjutēji. "Ja no malas tā paskatās, šī sezona šķiet nereāla," Sirsniņš ar aizrautību stāsta par komandas panākumiem un ir gandarīts par to, ka pēc desmit gadu pārtraukuma bija iespēja pielaikot arī valstsvienības kreklu, lai cik liels tukšums būtu palicis, to novelkot pēc diviem sāpīgiem zaudējumiem. Latvijas sporta žurnālisti basketbolista sniegumu novērtējuši ar šīs sezonas vērīgākā spēlētāja godu.

Tūrisma kompānija TUI likvidēs 8000 darbavietu

Vācijas tūrisma gigants TUI trešdien paziņoja, ka plāno likvidēt 8000 darbavietu, lai samazinātu izdevumus un spētu pārciest koronavīrusa pandēmijas izraisīto krīzi.

113 gadus veca spāniete izveseļojusies no Covid-19(7)

113 gadus veca sieviete, kas tiek uzskatīta par vecāko cilvēku Spānijā, ir izveseļojusies no Covid-19 pansionātā, kur vairāki citi iemītnieki miruši no šīs slimības, otrdien paziņoja šī pansionāta administrācija.

Publicēts filmas Mātes piens pirmais tīzeris(7)

Filmu studijas Deviņi un režisores Ināras Kolmanes veidotais pilnmetrāžas spēlfilmas projekts Mātes piens saņēmis finansiālu atbalstu arī ES programmā Radošā Eiropa MEDIA filmas projekta attīstīšanai. Tas noticis vienlaikus ar Nacionālā Kino centra piešķirto atbalstu filmas ražošanai, tāpēc filmas veidotāji prezentē pirmo filmas video rullīti - tīzeri, informēja filmas pārstāvji.

Garkalnes pārdalīšanu uztver ar šaubām © DIENA(3)

Lemjot par to, ka jau pēc nākamajām pašvaldību vēlēšanām jaunizveidotā Ulbrokas novada pašvaldībai līdz 2023. gada 31. decembrim būs jāapstiprina pašreizējā Garkalnes novada sadalīšanas plāns un jānosūta izvērtēšanai topošā Ādažu novada pašvaldībai, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisija nav ņēmusi vērā iesaistīto novadu viedokli. Kā Garkalnes, tā Ādažu un Ropažu novadā Dienai atzīst – neviens vietējo cilvēku domas nav prasījis, iestrādājot likumā bumbu ar laika degli, kas var raisīt strīdus jaunizveidoto pašvaldību starpā.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7