Laika ziņas
Šodien
Apmācies

19. maijs

Lielbritānija Covid-19 upuru skaits pārsniedzis 40 000

Lielbritānija no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši jau vairāk nekā 40 000 cilvēku, tostarp gandrīz 10 000 miruši veco ļaužu aprūpes namos Anglijā un Velsā, liecina otrdien publiskotie statistikas dati.

Melu tvertne: Levits bez izglītības grib kļūt par otro Kārli Ulmani?

Portālā polezno.lv, kurā, kā vēstīts tā mājaslapā, "katru dienu tiek publicētas jaunākās Latvijas un pasaules ziņas, noderīgi un izklaidējoši materiāli" un kurā tā apmeklētāji mudināti "iedvesmoties un būt informēti", izplatīta dezinformācija par Latvijas prezidenta Egila Levita iegūto izglītību. Aprīļa vidū portālā publicētajā materiālā apgalvots, ka Levitam ir tikai desmit klašu izglītība un viņš nav absolvējis Hamburgas Universitāti. Savukārt Krievijas propagandas medija Sputnik lapā sputniknewslv.com maldinošajā ziņā uzsvērts, ka rosinājums atjaunot Satversmes 81.pantu, liecinot "par Levita vēlmi koncentrēt savās rokās lielu varu, ejot Kārļa Ulmaņa pēdās".

Latgales vēstniecība Gors aicina uz mazo koncertu, kino un izstādēm(3)

19. maijā aprit septiņi gadi kopš pirmā koncerta Latgales vēstniecībā Gors. No 20. maija Latgales vēstniecība Gors atkal piedāvā piedzīvot kultūras notikumus klātienē – sestdienās aicinot uz koncertu programmu, bet trešdienās un piektdienās uz kino. Katrā notikumā (ņemot vērā arī mākslinieku skaitu) varēs piedalīties līdz 25 apmeklētājiem, informēja Latgales vēstniecības Gors pārstāve Edīte Husare.

Rīgas mākslas telpā atkal skatāma Kristīnes Kutepovas personālizstāde Redzējumi

Rīgas mākslas telpā atkal skatāma Kristīnes Kutepovas gleznu sērijas vienotā personālizstādē Redzējumi. Izstāde Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā Kilograms kultūras 2020 pavasara balsojumā nominēta kategorijā Vizuālā māksla, informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Vineta Žilinska.

Riga IFF izsludina biļešu tirdzniecību

Rīgas Starptautiskais kino festivāls iepazīstina ar savu šī gada devīzi Owning the Unknown jeb Apzinot nezināmo un izsludina pirmo biļešu tirdzniecību uz šoruden gaidāmo septīto Riga IFF, kas norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim, informēja festivāla rīkotāji.

Animācijas filma Mans mīļākais karš iekļauta Ansī konkursa skatē

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma Mans mīļākais karš, kas tapusi Latvijas studijā Ego Media ar Nacionālā Kino centra (NKC) atbalstu, atlasīta konkursa skatei Ansī starptautiskajā animācijas filmu festivālā / Festival international du film d'animation d'Annecy Francijā. Autobiogrāfiskos motīvos balstītais stāsts par padomju Latvijā pavadītu bērnību veidots kā Latvijas un Norvēģijas kopražojums, nacionālo pirmizrādi Latvijā filma piedzīvos rudenī, informēja NKC pārstāvji.

Valdība apstiprina grozījumus Muzeju likumā

Valdības sēdē 19. maijā apstiprināti Kultūras ministrijas (KM) izstrādātie grozījumi Muzeju likumā, kas papildu esošajai nosaka alternatīvu juridiskās darbības formu valsts muzejos, paredzot, ka tie varēs darboties arī kā atvasinātas publiskas personas. Vienlaikus saglabāts arī šobrīd spēkā esošais regulējums attiecībā uz muzeju darbību iestāžu statusā. Līdz ar Muzeju likuma grozījumiem tiek veikti nepieciešamie grozījumi arī Kultūras institūciju likumā un Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā, informēja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Izsludināti konkursi uz RNP un Rīgas ūdens padomes locekļu amatiem(2)

Rīgas dome izsludinājusi konkursus uz Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) un Rīgas ūdens padomes locekļu amatiem, aģentūru LETA informēja pilsētas izpilddirektores pārstāvis Guntis Kārkliņš. Plānots, ka katrā kapitālsabiedrības padomē darbosies trīs padomes locekļi. Kandidāti uz amatiem var pieteikties līdz 8.jūnijam.

Lielajā dzintarā atkal var apmeklēt izstādes un ekskursijas

No 19. maija Liepājas koncertzāle Lielais dzintars atkal ver durvis izstāžu un ekskursiju apmeklētājiem, kā arī nodrošina informācijas centra darbību. Tāpat, ievērojot Latvijas Kultūras ministrijas izstrādāto sanitāro protokolu un Ministru kabineta noteiktos ierobežojumus attiecībā uz publisko pasākumu norisi, koncertus klātienē turpmāk varēs apmeklēt līdz 25 dalībniekiem, informēja koncertzāles pārstāvji.

Latvijā miruši vēl divi Covid-19 slimnieki(13)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā miruši vēl divi Covid-19 slimnieki, līdz ar to valstī kopumā dzīvību zaudējis 21 ar jauno koronavīrusu sasirgušais, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Rīga joprojām vēl nav gatava © DIENA(3)

Arī pēc tam, kad pirms trim mēnešiem Saeima atbrīvoja Rīgas domes (RD) deputātus, vietā ieceļot pagaidu administratorus, vairākas lietas palikušas līdzīgas tām, kādas tās bija iepriekšējā domes sasaukuma laikā. Viena no tām – problēmas ar ielu un tiltu remontiem. Par to atbildīgs ir RD Satiksmes departaments. Šobrīd rīdzinieki cer, ka beidzot tiks pabeigta divu pārvadu – Brasas un Augusta Deglava – pārbūve.

Lebrons Džeimss dedzīgi vēlas atgriezties basketbolā

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Losandželosas Lakers superzvaigzne Lebrons Džeimss dedzīgi vēlas, lai NBA sezona atsāktos, tiklīdz Covid-19 pandēmija vairs neapdraudēs spēlētāju un viņu ģimeņu veselību, basketbolists pirmdien teica raidījumā WRTS: After Party.

Lapkritis pavasarī un rudenī. Grupas Stūrī zēvele albumiem Labrīt un Labdien tagad seko Labvakar © DIENA(2)

Kārļa Vērdiņa stāsts daudzskaitļa pirmajā personā grupas Stūrī zēvele jaunā albuma Labvakar tituldziesmā par apnicīgajiem pieaugušajiem, kuri visu nakti rij, plītē, pārrunā garlaicīgas lietas un dejo pie vecas, stulbas mūzikas, traucējot bērniem gulēt (noklusēta paliek "maigā" kniebšana vaigos), beidzas ar lapkriti pavasarī, kad zem kājām čab sakaltušās lapas. Nākamajā dziesmā Rudens tās turpina krist, un ir jābaidās stāvēt zem kokiem, lai dzeltenās lapas nenosit – sit, sit, sit, sit, sit…

Brazīlija ieņem trešo vietu pasaulē pēc Covid-19 gadījumu skaita(5)

Brazīlija ir ieņēmusi trešo vietu pasaulē pēc Covid-19 gadījumu skaita, atpaliekot tikai no ASV un Krievijas, liecina Veselības ministrijas pirmdien publicēti oficiāli dati. Brazīlijā ir apstiprināti 254 220 inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu, Krievijā - 290 tūkstoši, bet ASV - vairāk nekā 1,5 miljoni.

Tramps paziņo, ka profilaktiski lieto pretmalārijas medikamentu(1)

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien paziņoja, ka viņš ik dienu lieto pretmalārijas medikamentu hidroksihlorhinīnu kā profilaktisku līdzekli pret jauno koronavīrusu, lai gan pētnieki ir brīdinājuši, ka šis medikaments var būt neefektīvs pret Covid-19 un izraisīt sirdsdarbības problēmas dažiem pacientiem.

Bez papildu stresa eksāmenā © DIENA(3)

Stingri ievērojot noteiktos drošības pasākumus, konsultāciju un eksāmenu dalībnieki varēs nelietot sejas masku, ja vien pasākuma ilgums nav vairāk par trim stundām un tajā nepiedalās personas, kurām ir paaugstināti veselības riski. Šādu vienošanos beidzot panākušas atbildīgās iestādes. Nemedicīniskās sejas maskas gan skolām ir piegādātas.

Pētīs vispārzināmo? © DIENA(6)

Finanšu ministrijas (FM) mājas lapā 14. maijā ievietota ziņa par izsludinātu projektu pieteikumu atklāto konkursu valsts pētījumu programmā Ēnu ekonomikas mazināšana valsts ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanai. Konkursam pieejamais kopējais piešķirtais valsts budžeta finansējums ir 251 536 eiro 24 mēnešu periodam.

Izraēlas vienotības valdība sāk darbu © DIENA

Pēc vairāk nekā gada un trim parlamenta vēlēšanām Izraēlā ir izveidota valdība, ko no pirmdienas kopīgi vada līdz šim nesamierināmie pretinieki – Benjamins Netanjahu un Benijs Gancs. Premjers Netanjahu sola panākt okupēto palestīniešu teritoriju iekļaušanu Izraēlas valstī.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7