Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

15. maijs

Drēzdenes Mūzikas festivāls pārvēršas par 24 stundu koncertmaratonu tiešsaistē © DIENA

Koronavīrusa pandēmijas apstākļos koncertdzīve ir pārcēlusies uz mūziķu virtuvēm, viesistabām un balkoniem. Ar iedvesmojošu iniciatīvu ir nācis klajā Ņujorkā dzīvojošais ievērojamais vācu čellists Jans Foglers: viņš sācis ciklu Mūzika nekad neguļ/Music Never Sleeps (protams, ar atbilstošu tēmturi), kurā uzstājas pats un iesaista projektā draugus

Aicina dažādu profesiju speciālistus pieteikties projektā Mācītspēks(1)

Lai veicinātu Latvijas izglītības kvalitāti un risinātu kvalificētu pedagogu trūkumu, dažādu jomu pārstāvjiem tiks sniegta iespēja iegūt pedagoga izglītību un dalīties savās zināšanās un pieredzē ar skolēniem. 23. aprīlī sācies šogad pēdējais pieteikšanās posms projektā Mācītspēks ar mērķi Latvijas skolotāju rindas papildināt ar 100 dažādu jomu profesionāļiem.

Melu tvertne: Vai proti atpazīt viltus ziņas?

Viltus ziņas un stāsti, kas radīti, lai ar neīstām sensācijām piesaistītu auditorijas uzmanību, bieži vien ir ļoti līdzīgi viens otram. Izmēģini savus spēkus viltus ziņu atpazīšanā! Testu pildot, palīgā drīkst ņemt arī interneta meklētāju. Pēc katras ziņas tiks parādīta pareizā atbilde, kā arī būs aprakstīti veidi, ko negodīgo ziņu veidotāji, izmanto, lai manipulētu ar informāciju.

Covid-19 reģistrēts arī Līgatnes novadā

Aizvadītajā diennaktī Covid-19 reģistrēts arī Līgatnes novadā, kamēr trīs jaunatklāti pacienti konstatēti Rīgā, bet Siguldas un Priekuļu novados - katrā pa diviem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Dodiet mums maizi, skolu un Patrišu! © DIENA

Kad profesionāļi runā par mediju vidi Latvijā, parastās tēmas ir, piemēram, nepieciešamība stiprināt sabiedrisko mediju neatkarību (un politiķi tad arī cenšas kurš nu ātrāk pateikt, ka mums sabiedriskie mediji ir ļoti, ļoti vajadzīgi), oligarhu ietekme uz medijiem (lai gan svarīgi būtu runāt arī par reklāmdevēju un atsevišķu valsts uzņēmumu ietekmi uz medijiem) un reklāmdevēju intereses zudums par tradicionālo mediju tirgu, tā vietā izvēloties Google un Facebook iespējas. Reaģējot uz salīdzinoši neseniem notikumiem mediju vidē – LNT Ziņu dienesta likvidēšanu – uzsvars tika likts arī uz mediju vides daudzveidības nāvi, atsevišķos, īpaši saasinātos disputos pat nonākot līdz slavenajam jautājumiem – kam tas ir izdevīgi? Vēl profesionāļu vidē ir modē runāt par to, kā tad izdarīt tā, lai arī mediju vidē strādājošajiem būtu tādas pašas sociālās garantijas kā lielveikalu pārdevējam un Kronvalda parka dārzniekam.

Raiņa varoņu iedvesmota spēle. Saruna ar bērniem par šo laiku tiešsaistes izrādē Vol.1 Antiņš © DIENA

Izrādes nosaukums Vol.1 Antiņš vedina domāt, ka tā ir pirmā sērija un turpinājums sekos. Idejas autores ir Beatrise Zaķe un Pamela Butāne no apvienības PERFOrācija. Producente un režisore Beatrise Zaķe uzreiz brīdina, ka šis – tehnoloģiski citādais – projekts ir eksperiments. Ja viss izdosies, kā cerēts, šis būs pirmais uzvedums (tāpēc arī Vol.1) sarunu ciklā ar bērniem. Pirmais, ar ko tiešsaistes iestudējumā būs iespēja runāt, ir Antiņš no Raiņa lugas Zelta zirgs.

FOTO: Kratīšanā Ogres pusē izņem nelegālo alkoholu, cigaretes un skaidru naudu(3)

Veicot mērķtiecīgu darbu nelegālo akcīzes preču apkarošanas jomā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa policisti šonedēļ aizturēja vīrieti, kas ilgstošā laika posmā izplatījis nelegālo alkoholu un cigaretes to tirdzniecības vietām jeb "točkām" Ogres apkārtnē. Kratīšanu laikā šim vīrietim piekritīgās adresēs kopumā atsavināts 393 500 nelegālo cigarešu, apmēram 105 litri nelegālā alkohola, 136 litri XP-10 un 8 755 eiro skaidras naudas. Paralēli veikta administratīvā apskate kādā nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietā Ogrē.

Eksperte: Latvijā ir augsta tolerance pret uzturlīdzekļu nemaksātājiem(20)

15. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena, kas mudina pievērst uzmanību arī ģimenes tiesību jautājumiem. Plašsaziņas līdzekļos parādoties dažādām skaļām lietām, piemēram, nesenajam Kristīnes Misānes stāstam, var rasties priekšstats, ka ģimenes tiesību jomā Latvijā ir daudz problēmu, tomēr normatīvā regulējuma jomā šāda veida jautājumi ir sakārtoti, norāda zvērināta advokāte, Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docētāja Dana Rone. Joma, kurā būtu nepieciešamas pārmaiņas, ir augstā sabiedrības tolerance pret uzturlīdzekļu nemaksātājiem.

Atvērta virtuālā galerija mākslinieku atbalstam Atbalstissimo

Kultūras un mākslas portāls Arterritory.com 15. maijā atvēris virtuālās galerijas telpu Atbalstissimo, kuras nosaukumā apvienoti divi vārdi - itāliešu spirgtais "bravissimo" un latviešu nopietnais "atbalsts". Tā iecerēta kā solidaritātes platforma, ar kuras palīdzību 90 procenti mākslas darba vērtības tiešā veidā nonāks pie to radītājiem, informēja projekta pārstāvji.

airBaltic lidojumos ievieš jaunus veselības drošības pasākumus(6)

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 18. maijā atsāks tiešos lidojumus no visām trim Baltijas valstu galvaspilsētām – Rīgas, Tallinas un Viļņas. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, airBaltic ieviesusi vairākus jaunus veselības drošības pasākumus, informē lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Infektologs Dumpis aicina "nemesties" izmantot iespēju tikties 25 cilvēkiem vienlaikus(7)

Iedzīvotāji tiek aicināti "nemesties" izmantot iespēju tikties 25 cilvēkiem vienlaikus, rīkot bērnu ballītes un jubilejas, jo tādas satikšanās varētu nebūt drošas un varētu "izslēgt" no sabiedrības visu šo satikušos kompāniju, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma noradīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Hanzas peronā norisināsies klātienes koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā(1)

Sākot no 21. maija, trīs vakarus pēc kārtas kultūrtelpā Hanzas perons norisināsies ekskluzīva klātienes koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā. Tajā piedalīsies mākslinieciski augstvērtīgi Latvijas mūziķi, sniedzot mājīgu, akustisku koncertpriekšnesumu, arī pastāstot par atskaņotajiem skaņdarbiem, informēja pasākuma rīkotāji.

Pasažieru vilciens sestdien atjaunos maršrutu līdz Valgai(2)

Ņemot vērā valdības lēmumu par Baltijas valstu iekšējo robežu atvēršanu un atļauju Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgajiem un personām ar uzturēšanās atļaujām brīvi ceļot starp visām trim Baltijas valstīm, AS Pasažieru vilciens no sestdienas, 16.maija, atjauno vilcienus maršrutā Rīga-Valga-Rīga, informēja Pasažieru vilciena pārstāve Agnese Līcīte.

Igaunijā ar Covid-19 inficējušies vēl astoņi cilvēki, Lietuvā - 12

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl astoņiem cilvēkiem un ar tā izraisīto slimību Covid-19 miris viens cilvēks, piektdien paziņojis Veselības departaments. Tikmēr Lietuvā inficēšanās apstiprināta vēl 12 cilvēkiem.

Biedējošā loterija(1)

Iztēlē jau redzu ainu: pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja parādes kāpnēm stāv garumgara, distancēti izretināta mākslas cienītāju rinda. Viņi pērk biļetes uz konkrētu ekspozīcijas apskates datumu un laiku – tā, lai muzeja zālēs neklimstu vairāk par divdesmit pieciem atļautajiem cilvēkiem, ieskaitot muzeja darbiniekus. Internetā to izdarīt nevar.

Talsi atkal paliek bez priekšsēdētāja(3)

"Elle ir tukša, un visi velni ir šeit," – šos Viljama Šekspīra vārdus uz Talsu novada pašreizējo deputātu sastāvu vakardienas domes sēdē attiecināja partijas Mēs – Talsiem un novadam pārstāve Ilva Norenberga. Visi trīs šīs partijas deputāti nepiedalījās balsojumā par Daiņa Karola (LZS) atcelšanu no domes priekšsēdētāja amata. Pirms diviem gadiem tieši toreizējais pirmais vicemērs Karols amatā nomainīja Edgaru Zelderi (Mēs – Talsiem un novadam).

Festivāls Tallinn Music Week augustā tomēr notiks

Saskaņā ar Igaunijas valdības lēmumu atļaut publiskus pasākumus no šī gada jūlija, Tallinn Music Week (TMW) organizatori nākuši klajā ar paziņojumu, ka festivāls, ievērojot jaunieviestos ierobežojumus, notiks no 26. līdz 30. augustam.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7