Laika ziņas
Šodien
Apmācies

4. maijs

Dienas fotoreportāža: 4.maijs © DIENA

Pirmdien, 4.maijā, Latvija atzīmē neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu. Covid-19 pandēmijas dēļ publiskie svētku pasākumi ir atcelti. Dienas fotogrāfa Aivara Liepiņa fotoreportāža no Brīvības pieminekļa un Brāļu kapiem.

Pandēmijas laika piezīmes: Par dzīviem vilkiem un paēdušām kazām © DIENA(5)

Šajās nedēļās sev, tuvākajiem un Tam Augstākajam uzdodu retorisku jautājumu: kad šitais (latviski nepareizais vārds šim brīdim šķiet piemērots) beigsies? Kā mēdz gadīties ar retoriskiem jautājumiem – atbilde iekļauta cenā, un droši vien tā nebūs man izdevīgākā. Mulsi blenžot situācijas pustukšajā glāzē, šonedēļ cenšos to ieraudzīt puspilnu, spriedelējot, kam vīrusa jaunais režīms ir izdevīgs.

Aizvadītajā nedēļā veikto Covid-19 testu skaits audzis par trešdaļu

Aizvadītajā nedēļā Latvijā veikto Covid-19 analīžu skaits audzis teju par trešdaļu, bet atklāto saslimšanas gadījumu skaits palicis gandrīz nemainīgs, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, balstoties uz Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) publiskotajiem datiem.

Latvijā reģistrēti 17 jauni Covid-19 gadījumi(4)

Pēdējo 24 stundu laikā Latvijā reģistrēti 17 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir divreiz vairāk nekā diennakti iepriekš, liecina Slimību un profilakses kontroles centra apkopotie dati.

Šonedēļ gaidāms pārsvarā sauss laiks

Šī nedēļa Latvijā gaidāma sausāka un saulaināka nekā tika prognozēts iepriekš, savukārt nākamnedēļ kļūs aukstāks, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.

Tiešraide: Dziesmas Tavs karogs videoklipa pirmizrāde

Lai kopīgi vairotu svētku sajūtu, portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 4. maijā, no plkst. 9.30 tiešraidē vērot Renāra Kaupera un Jāņa Aišpura dziesmas Tavs karogs videoklipa digitālo pirmizrādi.

Vēsture Dienā: Lielais sprādziens © DIENA(6)

Neatkarības atjaunošanas piecgadi Latvija nosvinēja ar blīkšķi – 1995. gada 4. maijā tika uzspridzināts Skrundas monstrs. Tiem, kas ir jaunāki par tiem laikiem, šo augstceltni, kas Liepājas braucēja acīm parādījās, no Rīgas puses tuvojoties Skrundai, vairs lemts redzēt tikai kinohronikās, bet neko daudz zaudējuši viņi nav – padomju vidēja darbības rādiusa kodolraķetes, ar kurām bija pilna Kurzeme (dzirdat, vaimanātāji par "NATO okupāciju"!), atradās pazemē un nebija apskatāmas, bet Skrundas monstrs arhitektoniskās ieceres un izpildījuma ziņā bija gan garlaicīgs, bet ne tuvu ne sliktāks objekts kā daudzas padomju laikā un arī vēlāk celtās privātmājas Latvijā, no kuru bezgaumības mūs laikam tiešām spētu atbrīvot tikai kodolsprādziens. Kā no Padomju armijas klātbūtni simbolizējošas celtnes no Skrundas lokatora bija jātiek vaļā, un nu šis brīdis bija pienācis.

Pirmdien gaiss iesils līdz +18 grādiem

Pirmdien, 4.maijā, Latvijā gaidāms lielākoties saulains laiks, no dažiem lielākajiem gubu mākoņiem vietām - galvenokārt Vidzemē un Kurzemes ziemeļaustrumu daļā - iespējams īslaicīgs lietus, prognozē sinoptiķi.

Izaugt kopā ar Latviju © DIENA(20)

Covid-19 ierobežojumu dēļ šogad pavisam mierīgi 4. maijā nāksies atzīmēt Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu. Bez lielām svinībām savu apaļo dzimšanas dienu šajā datumā nāksies aizvadīt arī Elvijam Pīrantam un Anitai Ivčenko.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7