Laika ziņas
Šodien
Apmācies

16. maijs

Oficiāli: Samanta Tīna Eirovīzijā startēs 2021. gadā(17)

Samantai Tīnai, kura ar dziesmu Still Breathing uzvarēja konkursā Supernova 2020, būs iespēja startēt uz lielās Eirovīzijas skatuves – Latvijas Televīzija pieņēmusi lēmumu ļaut Samantai pārstāvēt Latviju 2021. gada Eirovīzijā. Tiesa, ņemot vērā Eirovīzijas noteikumus, nākamā gada konkursā viņa nevarēs piedalīties ar dziesmu Still Breathing.

Naivi, bet patīkami © DIENA

Mākslinieks Zahars Ze stāsta par keramikas meža gariem, sienu gleznojumiem un jaunām idejām pilnu galvu.

Izģērbt vīrusu boksa mačā © DIENA(2)

Ziepes vai dezinfekcijas līdzekli? Ko labāk lietot, lai rokas tik tiešām būtu tīras un brīvas no ļauno vīrusu ietekmes? SestDiena noskaidro, kas tad īsti ir dezinfekcijas līdzekļu sastāvā, ar ko tie atšķiras no pierastākiem līdzekļiem un ko par to ražošanu saka uzņēmēji.

Aicina piedalīties tiešsaistes pusmaratonā © DIENA

Nākamsestdien, 23. maijā, norisināsies Latvijas Universitātes (LU) organizētais Open Online tiešsaistes pusmaratons, kurā aicināts piedalīties jebkurš interesents, skrējiena vietu izvēloties pēc savas patikas un iespējām

FOTO: Šie jaukie četrkājaiņi meklē īstas mājas! © DIENA

Šie jaukie suņi un kaķi šobrīd par savām mājām sauc dzīvnieku patversmi vai vietiņu pie pagaidu saimnieka. Tomēr mūsu visu spēkos ir to mainīt. Aplūko šos mīļos draugus - iespējams, kāds īpaši iekritīs sirsniņā. Pie attēliem atradīsi arī kontaktinformāciju!

Priekuļu novads starp trim Covid-19 visvairāk skartajām pašvaldībām

Pēc Covid-19 konstatēšanas sociālās aprūpes centrā Mārsnēni, Priekuļu novads patlaban kļuvis par trešo infekcijas skartāko pašvaldību pēc Rīgas un Jūrmalas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija. Priekuļu novadā kopumā reģistrēti 28 inficētie.

Neizdibināmās Rūnas īpašais liktenis © DIENA

Šis stāsts sākās pagājušajā vasarā, kad pie Bānuža ezera Mudītes un Jāņa Luksu vasaras mājā Zilaiskalns ieklīda novārgusi pelēka kaķene. Pēc aptuveni diviem mēnešiem viņai piedzima četri bērneļi. Ne bez pūlēm, bet Mudīte kaķēniem sameklēja labus saimniekus. Palika māmiņa ar nosacīto vārdu Minka. Ko nu? Rudens klāt un vasarniekiem jāpārceļas uz Rīgu, bet Minku līdzi ņemt nevar. Liktenis pats visu salika pa plauktiņiem.

Sociālās aprūpes centram Mārsnēni noteikts karantīnas režīms(1)

Covid-19 infekcijas skartajā sociālās aprūpes centra Mārsnēni telpās un teritorijā noteikts karantīnas režīms, taču patlaban tiek meklēti neordināri risinājumi, lai centru nodrošinātu ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, noskaidroja aģentūra LETA.

Dabas sargi ļauj Jelgavas centrā nojaukt 96 krauķu ligzdas(7)

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) piešķīrusi atļauju Jelgavas pašvaldības iestādei Pilsētsaimniecība nojaukt 96 krauķu ligzdas pilsētas centrā, taču to atļauts darīt tikai augustā, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Konsultē veterinārārsts: Svaigbarība zelta vērtē © DIENA(1)

Mājdzīvnieku īpašnieki mūsdienās savus suņus un kaķus galvenokārt baro ar komerciālo barību – dažādu firmu sauso barību un konserviem. Mēs to apguvām it kā nesen, bet pasaulē komerciālā barība tiek tirgota jau vairāk nekā septiņdesmit gadu. Lielākoties šī barība satur pārtikas piedevas – dažādas krāsvielas, konservantus, augu izcelsmes olbaltumvielas un citas vielas, kuru izcelsme nav izsekojama. Komerciālā barība ietaupa dzīvnieku īpašnieku laiku, un firmas it kā garantē dzīvnieka organismam nepieciešamo. Tieši šo iemeslu dēļ gatavā barība mūsu steidzīgajā laikā ieguvusi lielu popularitāti dzīvnieku īpašnieku vidū.

Krievijā diennakts laikā Covid-19 prasījis 119 dzīvības

Krievijā apstiprināts šimbrīžam lielākais Covid-19 upuru skaits pēdējo divu nedēļu laikā - 24 stundās no šīs slimības miruši 119 cilvēki, tikmēr jaunu inficēšanas gadījumu līmenis ir zemākais kopš 2.maija - aizvadītajā diennaktī vīruss atklāts 9200 cilvēkiem.

Meža tulpe - dārzbēgle © DIENA

Tulpes ir pirmās pavasara vēstneses, taču ne katrs zina, ka atsevišķas to šķirnes zied līdz pat Jāņiem. Pēc ziedēšanas laika tulpes iedala agri, vidēji agri un vēlu ziedošās tulpēs. Latvijā arī savvaļā ir sastopamas tulpes – tā dēvētās meža tulpes Tulipa sylvestris L. , kurām patlaban ir intensīvs ziedēšanas laiks.

Vārnas zina, ko dara © DIENA

Pašizolācijas laiks mani maz traucē, drīzāk ļauj apkārtnē saskatīt to, ko agrāk neesmu pamanījusi.

Atkal atvērti daudzi muzeji, dabas takas un Likteņdārzs(4)

Šajā nedēļas nogalē Likteņdārzs atsāk aktīvo sezonu, kas tiks organizēta stingri ievērojot Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju un tās dēļ noteiktos ierobežojumus, aģentūru LETA informēja nodibinājuma Kokneses fonds pārstāve Elīna Bīviņa. Tāpat apmeklētājiem pieejami daudzi citi muzeji, dabas takas un skatu torņi.

Lielās talkas dienā gaidāms spēcīgs vējš un nokrišņi(1)

Sestdienas rītā vietām Latvijā - galvenokārt valsts austrumu daļā - līst, citviet uzspīd saule, liecina meteoroloģiskā informācija. Dienas laikā visā Latvijā pūtīs spēcīgs rietumu, dienvidrietumu vējš, brīdina sinoptiķi.

Latvijā notiek Lielā talka(7)

Šodien plkst.9 visā Latvijā cilvēki ir aicināti piedalīties Lielajā talkā, lai savāktu atkritumus un labiekārtotu savu apkārtni, aģentūru LETA informēja Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7