Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

5. maijs

Bulgārijā skolas paliks slēgtas līdz septembrim

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību, Bulgārijā skolas paliks slēgtas līdz septembrim un mācības notiks attālināti, otrdien paziņojis izglītības ministrs Krasimirs Valčevs.

VID sadarbībā ar VRS novērsusi vairāk nekā 700 tūkstošu cigarešu kontrabandu(4)

Valsts svētku laikā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes (VRS) kolēģiem atklāja vairākus gadījumus, kad dzelzceļa kravās ar akmeņoglēm un naftas produktiem mēģināts ievest Latvijā 701 380 nedeklarētu cigarešu jeb 35 069 paciņas, portālu Diena.lv informēja VID.

LNSO atsāk darbību ar tiešsaistes kamermūzikas koncertu Bēthovens vs Šmite(1)

12. maijā plkst. 19 Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina klausītājus pievienoties tiešsaistes koncertam Bēthovens vs Šmite, kas pirms ārkārtas situācijas izziņošanas bija paredzēts Lielās ģildes telpās, bet nu tiks pārraidīts LMT Straumē, kā arī LNSO, Biļešu paradīzes un lsm.lv mājaslapā.

Irbe par 2000. gadu: Tā bija pirmā īstenā Latvijas izlase © DIENA(2)

Pastāv uzskats, ka neaizstājamu cilvēku nav, taču bez vārtsarga Artūra Irbes spožā snieguma Latvijas hokejā nebūtu vairāku spilgtu ierakstu. 2000. gada pasaules čempionātā (PČ) Irbes mūris bija īpaši stingrs. Atskatoties uz Latvijai tik sekmīgo PČ Sanktpēterburgā, Irbe intervijā Sporta Avīzei norāda uz panākumu stūrakmeņiem un atklāj arī ēnas puses.

Galerijā LOOK! būs apskatāmi pašizolizācijas laikā tapuši mākslas darbi

Simboliski atzīmējot pirmā gada jubileju, galerija LOOK! sāk projektu 111, kurā piecās nedēļās tiks eksponēti piecu mākslinieku darbi, kuri tapuši pašizolācijas laikā, katru pirmdienu galerijas skatlogā izstādot jaunus darbus. Cikls tiks atklāts ar Miķeļa Mūrnieka darbu sēriju ISOLATION, informēja galerijas pārstāvji.

Valsts kase: Budžeta izpildes kritums nav dramatisks(1)

Valsts budžeta ieņēmumu apmērs aprīlī ir samazinājies, taču kritums, salīdzinot ar pērno gadu, nav dramatisks, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā sacīja Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Naudas netērēšana posta ekonomiku © DIENA(29)

Ekonomikas dati nebija iepriecinoši, jau pirms Covid-19 bija pārņēmis mūsu valsts iedzīvotāju ikdienu. Par to liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veiktais pirmā ceturkšņa ekonomikas ātrais novērtējums, saskaņā ar kuru valsts iekšzemes kopprodukts salīdzinājumā ar atbilstošu laika periodu pērn krities par 1,4%. Tiek paredzēts, ka sniegums otrajā ceturksnī būs vēl krietni vājāks. Galvenais iemesls ir naudas aprites samazināšanās, un viens no ātrākajiem, statistikas datos redzamajiem indikatoriem situācijas vērtējumam ir mazumtirdzniecības apgrozījums.

Filmas Bille raiddtiesības iegādājas HBO Europe

Filmu studijas Deviņi un režisores Ināras Kolmanes veidotās pilnmetrāžas spēlfilmas Bille izrādīšanas tiesības iegādājusies starptautiskā televīzijas un interneta platformu (VOD) grupa HBO Europe izrādīšanai Eiropas valstīs. Šis ir pirmais gadījums, kad kāda Latvijas spēlfilma ir iegādāta izrādīšanai šajā plašajā televīzijas grupā, kurā ietilpst televīzijas kanāli teju visā Eiropā, informē filmas veidotāji.

Pirms 20 gadiem Sanktpēterburgā © DIENA

Gadsimta mijas hokeja paaudzes spēlētāji ir vienisprātis – tik saviļņojošu un emocionāli aizkustinošu uzvaru viņi izdzīvoja vienīgo reizi karjerā. 2000. gada pasaules čempionātā Latvija apspēlēja Krieviju ar 3:2. Vieniem tā bija gadsimta uzvara, savukārt otriem lielākais murgs kopš 1917. gada… Vismaz tā rakstīja kaimiņvalsts ietekmīgais laikraksts Sport-Express.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7