Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

12. maijs

Reirs: Naudas medicīnas aizsarglīdzekļu piegādēm pietiek

Patlaban nav nepieciešams lemt par papildus līdzekļu piešķiršanu medicīnas aizsarglīdzekļu piegādēm, jo šim mērķim jau piešķirts pietiekami daudz naudas, otrdien pēc valdības sēdes mediju pārstāvjiem atzina finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Viņķele: Ir signāli, ka daļa no iepriekš piegādātajām aizsargmaskām neatbilst solītajai kvalitātei(7)

Ir vairāki signāli, ka kāda daļa no iepriekš piegādātajām medicīniskajām aizsargmaskām, iespējams, neatbilst solītajai kvalitātei, tāpēc tiek lūgts saglabāt preču iepakojumus un atgriezt tās Nacionālajam veselības dienestam, lai varētu celt pretenzijas pret piegādātāju, otrdien preses konferencē paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Atsāks sniegt plānveida veselības aprūpes pakalpojumus

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) izdevusi rīkojumu, kas paredz paplašināt plānveida veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, tostarp atsākt izmeklējumu, orgānu transplantācijas un zobārstniecības pakalpojumu sniegšanu, kas tāpat kā līdz šim tiks nodrošināta, stingri ievērojot piesardzības pasākumus.

Eiropas kino un audiovizuālās nozares pārstāvji pieprasa steidzamu ES atbalstu

Eiropas audiovizuālais sektors pieprasa steidzamu rīcību no Eiropas Savienības un tās dalībvalstu lēmumu pieņēmēju puses, lai pasargātu un saglabātu šīs nozares nākotni pēc Covid-19 uzliesmojuma saskaņā ar katras valsts, tai skaitā filmu centru un fondu un citu struktūru noteiktajiem drošības pasākumiem, teikts Eiropas kino un audiovizuālās nozares publicētajā paziņojumā.

Maratons ikvienam © DIENA(4)

Šajā pavasarī, kad pandēmijas dēļ atcelti visi lielie un mazie tautas skrējieni, aktīvie cilvēki brīvajā laikā turpina vicot, tikai tas notiek vienatnē vai divatā un vienīgi treniņu režīmā, izvēloties pēc iespējas tukšākas ielas, parkus vai meža takas. Katrā krīzes situācijā ir arī savas gaišās puses, jo sporta un aktīvās atpūtas veikali nevar sūdzēties par apgrozījuma trūkumu savos interneta veikalos. Zinu, ka daudzi sākuši nodarboties ar skriešanu un riteņbraukšanu, tieši pateicoties ilgajai sēdēšanai četrās sienās, jo tikai ar vingrošanu uz paklājiņa ir krietni par maz, lai ķermenim dotu prieku un smadzenēm svaigumu.

Noskaidroti konkursa Hadrons 2020 finālisti

Noskaidrotas sešas jaunās studentu mūzikas grupas, kas 21. maijā uzstāsies LU Jauno mūzikas grupu konkursa Hadrons 2020 finālā, demonstrējot savu radošumu un muzikalitāti. Konkursa finālam izvirzītas apvienības: Advanced Blue, Tavas māsas nāsis, The BIG Deal, Effekts, Embark un audrú, informēja konkursa rīkotāji.

Francijas valdība noraida Parīzes mēra lūgumu par parku atvēršanu(4)

Francijas valdība otrdien noraidījusi Parīzes mēra lūgumu no jauna atvērt pandēmijas karantīnas režīma dēļ slēgtos pilsētas parkus. Dienu pirms tam galvaspilsētā bija novērojama stingro izolēšanās noteikumu pārkāpšana, parīziešiem priecājoties par ierobežojumu atcelšanas sākumu.

Monobobslejs tiks iekļauts nākamās sezonas PK kalendārā

2022.gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu disciplīna monobobslejs, kurā sacenšas tikai sievietes, tiks iekļauts nākamās sezonas Pasaules kausa kalendārā, ziņo Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF).

Lai patīk manam iekšējam bērnam. Saruna ar grāmatas Kiosks autori Aneti Meleci © DIENA

Kioska pārdevēja Olga ir tik resna, ka kādu dienu, ķerot zaglēnus, ar visu kiosku apgāžas un iesprūst tajā. Taču Anetes Meleces Kiosks nebūt nav par resnumu, bet par cilvēka spēju neiesprūst savā dzīvē un neveiksmēs, bet, pieņemot apstākļus, kādi tie ir, un, pievienojot mazliet dūšīgas mērķtiecības, līgani pa Rīgas kanālu kioskā aizpeldēt uz savu sapņu salu, kur okeāna krastā kioskā zem kārotajām palmām avīžu vietā var jauki tirgot saldējumu.

Vairāki Lido restorāni atsāks darbu

Pēc gandrīz divu mēnešu dīkstāves vairāki tīkla Lido restorāni no otrdienas ver durvis apmeklētājiem, informēja Lido komunikācijas konsultante Nadīna Erdmane.

VM aicina cilvēkus ar hroniskām saslimšanām veikt Covid-19 testus(8)

Veselības ministrija (VM) īpaši aicina cilvēkus ar hroniskā saslimšanām veikt bezmaksas Covid-19 testu arī gadījumos, ja nav saslimšanas simptomu. Pacientiem ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta un jālūdz nosūtījums, norāda VM pārstāve Anna Strapcāne.

Klajā nākusi bilžu grāmata bērniem Tūkstoš un viens radījums

Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs laiž klajā Lauras Mercas (Laura Merz) bilžu grāmatu Tūkstoš un viens radījums, kas adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem. Grāmatas tekstu māksliniece radījusi kopā ar Aino Jervinenu (Aino Järvinen). Grāmatu no somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga, informēja izdevniecības pārstāvji.

Patēriņa cenas aprīlī Latvijā samazinājušās par 0,5%

Patēriņa cenas šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu Latvijā samazinājušās par 0,5%, bet gada laikā - šogad aprīlī salīdzinājumā ar 2019.gada aprīli - patēriņa cenas nav mainījušās, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Rūpniecībai jācenšas turēties pretī krīzei © DIENA

Pēdējā laikā bieži izskan viedoklis, ka tā joma, kas mūsu valsts ekonomikai palīdzēs pārvarēt Covid-19 krīzes radītās grūtības, būs rūpniecība, jo vismaz līdz šim brīdim šajā Covid-19 izplatības risku izraisītajā krīzē daudzi rūpniecības segmenti ir cietuši ievērojami mazāk nekā, piemēram, tūrisms, starptautiskie pasažieru pārvadājumi, kultūras un izklaides industrija, kā arī visa pakalpojumu joma kopumā.

Deviņpadsmit atslēgtu durvju

Nacionālā kino centra 2020. gada filmu ražošanas konkursā tikuši atbalstīti deviņpadsmit projektu – piecas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un sešas, tajā skaitā divas pilnmetrāžas animācijas filmas.

Austrumāfrikā gaidāms jaunas siseņu paaudzes invāzijas vilnis un bada draudi © DIENA(14)

Eksperti brīdina, ka Austrumāfrikas reģionā, kas jau kopš pērnā gada cīnās pret siseņu iebrukumu, labvēlīgie laika apstākļi veicinās jaunas šo kukaiņu paaudzes nobriešanu tieši uz ražas novākšanas laiku jūnijā un jūlijā. Tas rada bažas, ka reģionā, kuru jau tāpat apdraud pārtikas trūkums, vēl vairāk miljonu cilvēku ikdienā izjutīs badu, vēsta Deutsche Welle.

Ar informatīvo kampaņu #TiekamiesTagad muzeji ver durvis apmeklētājiem

No 13. maija Latvijas muzeji sāks pakāpeniski vērt durvis apmeklētājiem, īstenojot kopīgu informatīvo kampaņu #TiekamiesTagad. Tās ietvaros apmeklētāju ērtībai daudzos Latvijas muzejos būs izvietoti spilgti dzelteni vienota dizaina un informācijas materiāli, kas veidoti kā palīgs valstī noteiktā sanitārā protokola prasību izpildei. Platformā muzeji.lv regulāri tiks apkopota informācija par apmeklējumu ierobežojumiem, atvērtajiem muzejiem un to piedāvājumiem, informēja Latvijas Muzeju biedrības pārstāve Elīna Vikmane.

Rimi Rīgas maratons norisināsies 10. un 11. oktobrī

Lai gan pandēmijas radītie nepārvaramas varas apstākļi turpinās, Rimi Rīgas maratons ir gatavs izziņot 2020. gada maratona jauno datumu. 30. Rimi Rīgas maratons šogad notiks 10. un 11. oktobrī – 10. oktobrī plānota Rimi Rīgas maratona Bērnu diena un Ģimeņu skrējiens, savukārt 11. oktobrī norisināsies maratona, pusmaratona, 10 km un 6 km skrējieni, vēsta organizatori.

Ryanair no 1.jūlija atjaunos 40% lidojumu

Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair otrdien paziņoja, ka no 1.jūlija atjaunos 40% lidojumu, kuru veikšanu koronavīrusa pandēmijas dēļ kopš marta otrās puses bijusi gandrīz pilnīgi pārtraukusi.

Fizisko vizīti aizstāj digitālā vide © DIENA

Par e-adreses perspektīvu Guntars Gūte sarunājas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Publisko pakalpojumu departamenta Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītāju Margaritu Krišlauku.

Nepārvarama vara sportā © DIENA

Valdības izsludinātais ārkārtējais stāvoklis koronavīrusa dēļ nepamatoti bieži tiek pārtaisīts par automātisku un visaptverošu nepārvaramu varu. Vairākums cilvēku ir godīgi, bet negodprātīgie menedžeri šo situāciju noteikti izmanto savā labā. Daudz dzirdēts par apsviedīgiem biznesmeņiem, kuri nākamajā dienā pēc stāvokļa ieviešanas prasa pārcelt samaksas termiņu uzreiz par pusgadu vai pat pauž vēlmi pilnībā atbrīvoties no saistībām. Valdības ierobežojumi ir cēlonis nespējai pienācīgā apmērā turpināt ierasto nodarbi, tomēr jāvērtē vēl vairāki cēloņsakarības faktori. Mūs gaida juridisko principu un cilvēcisko vērtību sadursme, valsts likumu un sporta veidu iekšējās kārtības noteikumu kolīzijas.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7