Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

17. maijs

Valsts uzņēmumu vadības atlīdzības - tuvu maksimumam un pat vairāk(5)

Valstij piederošo kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzības ir noteiktas tuvu maksimāli iespējamajam, dažos gadījumos, izmantojot neatļautus paņēmienus, arī pārsniegtas. Šis ir viens no galvenajiem secinājumiem, iepazīstoties ar apjomīgu revidentu pētījumu par to, kā noteikta atlīdzība valsts uzņēmumu vadītājiem, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Valsts kontrole par revīzijas gaitā atklāto vērsusies arī tiesību aizsardzības iestādēs ar lūgumu viņu kompetences ietvaros veikt izmeklēšanu.

Bez dušām, apskāvieniem un spļaudīšanās: ASV plāno atgriezties lielais beisbols

Augstākās beisbola līgas (MLB) spēlētājiem pēc spēlēm būs aizliegts izmantot dušas, un saskaņā ar izstrādātajām vadlīnijām nenotiks labu epizožu atzīmēšana ar dūru sasišanu starp spēlētājiem, kā arī saulespuķu sēkliņu spļaušana uz rezervistu soliņa, vēsta līgas amatpersonu izstrādātie noteikumi.

Mūsdienu "kara suņu" atgriešanās? © DIENA(7)

Nesen notikušais neveiksmīgais mēģinājums ar algotņu palīdzību panākt Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro gāšanu liek gan atcerēties pusgadsimtu seno šīs profesijas renesansi, gan uzdot jautājumu: vai nevar gadīties, ka "veiksmes karavīru" pakalpojumi atkal kļūst pieprasīti?

Pēc pārdrošas laupīšanas Iecavas pusē VP meklē divus vīriešus(13)

16. maijā Iecavas novadā divi līdz šim nenoskaidroti vīrieši iegāja privātmājā un, piedraudot ar pistolei līdzīgiem priekšmetiem, nolaupīja mobilos tālruņus, zeltlietas un pagalmā esošo automašīnu Nissan Navara. Valsts policija meklē noziegumu izdarījušās personas un aicina atsaukties ikvienu, kurš var sniegt jebkādu izmeklēšanai noderīgu informāciju, zvanot pa tālruni 26699354.

Auditori: RNP var būt nepietiekams pamatkapitāls turpmākās darbības nodrošināšanai

Pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) var būt nepietiekams pamatkapitāls tās turpmākās darbības nodrošināšanai, jo pašreizējais pašu kapitāla līmenis neatspoguļo faktisko situāciju un tas var strauji samazināties, atkarībā no papildu uzkrājumu veikšanas, secināts auditorkompānijas Ernst&Young veiktajā uzņēmuma darbības auditā.

Jaunās paaudzes sports © DIENA(10)

Pandēmija nevienu nozari nav atstājusi bez iecirsta roba, tomēr ir jomas, kur tā devusi iespēju pavasarī tik raksturīgajam uzplaukumam. Par vienu no tādām var dēvēt arī e-sportu, kas teju pilnīgā profesionālā sporta dīkstāves periodā piesaistījis papildu ievērību.

FOTO: Meža masīvā Garkalnes novadā atrasts "noklīdušais" drons(11)

Iepriekš pazudušais bezpilota gaisa kuģis jeb drons, pār kuru maija sākumā tika zaudēta vadība, piektdien tika atrasts meža masīvā Garkalnes novadā, informēja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs Aivis Vincevs.

Lapas plaukst © DIENA

Kad lapas plaukst, kaut kas notiek ar zonu – viesu nama Laikas saimniece Liene zina, kāpēc pēdējās dienās tur tik slikti sakari. Arī Kopenhāgenā, Amsterdamā, Pļavniekos, Stokholmā par to sūdzas. Cilvēki laiku pa laikam raustās un apklust. Lielākā daļa domā, ka tīkls slikts, jo visi tagad ir tiešsaistē. Covid-19, protams, vainīgs! Nekā nebija. Ziemupes pusē zina, ka tā ir katru gadu, kad lapas plaukst. Vīrusi nāk un iet, bet lapas plaukst.

Svētdien gaidāms vējains laiks un īslaicīgs lietus

Svētdienas rītā Latvijā ir mākoņainas debesis, kas brīžiem skaidrojas, un vietām īslaicīgi līst, liecina meteoroloģiskā informācija. Dienas laikā Latvijā rietumu, dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 12-17 metriem sekundē, prognozē sinoptiķi.

Cukura nepārspētais lidojums © DIENA(65)

Paša rokām uzbūvēt lidmašīnu, izņemt pasaules preses karti, paspiest roku ģenerālim Balodim, samīļot savējos un doties uz "uzlecošās saules zemi" Japānu – izdomāt tādu lidojošu avantūru varbūt varētu vēl kāds latvietis, taču tik pārdrošu un triumfālu sololidojumu veikt ir izdevies tikai vienam, un tas ir vēlāk pretrunīgu slavu ieguvušais aviators Herberts Cukurs. Tobrīd gan viņš ir dzīva leģenda, kura vārdu asiņainā politika vēl nav skārusi.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7