Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Dabas koncertzāle

Tīrības mīļotājas

Ja viss tavs mūžs būtu tikai viena diena, ko tu šajā dienā izvēlētos darīt? Šādu jautājumu šogad uzdod Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, jo par šī gada dabas, mūzikas, mākslas un video performances varoni izvēlēts ūdens kukainis viendienīte. Tā kā šis kukainis mīl uzturēties ūdens tuvumā, tad arī koncertvietas šoreiz izvēlētas upju tuvumā: Skrīveru novada Satekās un Līgatnē pie pārceltuves pār Gauju.

Būt dabā ar sirdi un prātu

Dabu var iepazīt, ne tikai studējot biezas enciklopēdijas vai ejot uz muzejiem, bet arī baudot neparastu simbiozi starp dabu, mūziku, zinātni, videomākslu un dramaturģiju, turklāt katrreiz citviet – kādā līdz šim neatklātā Latvijas dabas nostūrī. Tā ir Dabas koncertzāle – izzinošs pasākums, kas katru gadu tuvina dabu cilvēkam un cilvēku dabai, kļūstot par savdabīgu vides izglītības platformu ikvienam.

Dabas koncertzāle pirmo reizi Latgalē

Šogad muzikāli izzinošais projekts Dabas koncertzāle, kas sevī veiksmīgi apvieno zinātni, mūziku, dzeju un vizuālo mākslu, pirmo reizi viesosies Latgalē, un šoreiz paredzēts tikai viens koncerts - 30. jūnijā Demenē, Daugavpils novadā.Koncerta vieta nav nejaušība, jo galvenā šī gada varoņa - sarkanvēdera ugunskrupja - tālākā apmešanās vieta Eiropas ziemeļos ir tieši šeit Latvijas dienvidos, stāsta Dabas koncertzāles pārstāvis Rimants Liepiņš.

Dabas koncertzāle

Aija Eriņa, Kulturasdiena.lv redaktore:„Iegrimusi islandiešu Sigur Ros meditatīvās un noslēpumainās daiļrades dziļumos, pirms vairākiem gadiem atklāju pašmāju ambientās mūzikas projektu Dabas koncertzāle, kam iznākuši vairāki albumi - Fucus Vesiculosus, Calcium Carbonatum, Graphis scripta, Hydropsyche instabilis.

Izdots Dabas koncertzāles pūšļu fukam veltītais mūzikas albums

Vēl necik sen Dabas koncertzāle svinēja Jūras meža svētkus Nīcā un Mērsragā - tagad šī gada muzikālais veikums apkopots mūzikas albumā Fucus Vesiculosus.Šis jau ir piektais Dabas koncertzāles mūzikas albums. Kā portālam Diena.lv pavēstīja projekta _Dabas koncertzāle _pārstāvis Rimants Liepiņš, albumu vēl var iegādātries dažos labākajos mūzikas ierakstu veikalos, kā arī vietnē _Platforma.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide