Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Deklarēšanās

Nosaka sodu par dzīvesvietas nedeklarēšanu

Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Dzīvesvietas deklarēšanas likumā, likumu papildinot ar soda mēru par deklarēšanās pienākuma nepildīšanu.

Joprojām ļoti viegli piedeklarēties svešā dzīvesvietā

Tikai neliels procents (mazāk par 1%) no visām iesniegtajām dzīvesvietu deklarācijām tiek anulēts nepatiesu ziņu sniegšanas dēļ, portālam Diena.lv atzina  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Kristīne Rukmane.Portāls Diena lv saņēma kāda lasītāja vēstuli, kurā tiek vaicāts, kā rīkoties, ja dzīvokļa īpašnieks pēkšņi atklāj, ka viņa dzīvoklī bez saskaņošanas ar īpašnieku dzīvesvietu reģistrējusi viņam nezināma persona.

Točs: Ar deklarēšanos pret Ušakovu

Tas ir labi, ka Vienotība aicina deklarēties savā dzīvesvietā. Deklarēšanās savā reālajā dzīvesvietā ir deklarēšanās jēga, bez kā šī sistēma ir bezjēdzīga. Slikti, ka to, ka ir jāieievēro likums, Vienotības politiķi ir atcerējušies tikai pirms vēlēšanām.

Belēvičs: Sviestam jābūt uz maizes, nevis politikā

Vispirms atvainojos, ja kā vīrietis turpmākajās rindās veltīšu zināmu kritiku dāmai. Tas nekādi nav pieļaujams individuālā mērogā, un man ir ļoti nepatīkami to darīt politiskā mērogā.

Ar nulles deklarāciju iesniegšanu labāk nogaidīt

Lai arī 1. martā sākas tā dēvēto nulles deklarāciju iesniegšana, tomēr  nodokļu konsultanti iesaka ne tikai rūpīgi izvērtēt savu mantisko stāvokli, bet arī nedaudz nogaidīt ar to iesniegšanu, raksta Laikraksts Dienas Bizness.

Fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarācijas jāiesniedz ap 120 000 iedzīvotāju

Kaut iepriekš izskanējis, ka fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarācijas varētu būt jāiesniedz ap 70 000 Latvijas iedzīvotāju, pēc Latvijas Bankas (LB) uz Kredītu reģistra datiem balstītajiem aprēķiniem, šis skaits varētu būt krietni lielāks - vismaz 120 000. Tas ir tāpēc, ka sākumdeklarācija jāiesniedz arī hipotekāro kredītu ņēmējiem, kuru atlikušās parādsaistības ir lielākas par 10 000 latu.

Ārzemēs dzīvojošie dzīvesvietu varēs reģistrēt arī internetā

Ārzemēs dzīvojošie turpmāk savu dzīvesvietu Latvijas Iedzīvotāju reģistrā varēs reģistrēt internetā, izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) piedāvāto elektronisko pakalpojumu, portālu Diena.lv informēja PMPL pārstāvis Andrejs Rjabcevs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide