Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 12. aprīlis
Jūlijs, Ainis

Edmunds Jansons

Latvija piedalās Vidusjūras reģiona lielākajā animācijas festivālā

No 20. līdz 25. septembrim Latvijas animācijas filmu profesionāļi piedalās lielākajā animācijas filmām veltītajā festivālā Vidusjūras valstīs - Animasyros 2022 Siras salā Grieķijā, informēja Nacionālā Kino centra filmu nozares informācijas speciāliste Kristīne Matīsa.

Edmunds Jansons stāstīs par animācijā radīto kosmosu

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas otrdien, 14. janvārī, plkst. 19 Kino Augusts, Kaņepes kultūras centrā aicina uz noslēdzošo kinolekciju ciklā Kosmoss, pievēršoties kosmosa un animācijas noslēpumainajām attiecībām. Lielā Kristapa laureāts – labākais animācijas režisors - Edmunds Jansons lekcijā Kosmoss un animācija klausītājus vedīs starpgalaktiskā piedzīvojumā, pārvarot laika, telpas un dimensiju robežas.

Pastiprinātas uzmanības lokā

Šī gada Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) uzmanības centrā ir Baltijas animācijas industrija, kurai ir veltīta atsevišķa programma Home Made Animated un pasākums Baltic Animation Meet-up, kurā piedalījās 12 Lietuvas, 17 Igaunijas un 19 Latvijas animācijas profesionāļu, lai iepazītos, diskutētu un vienotos par kopīgām iniciatīvām Baltijas mērogā.

Video: animācijas filmas Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi aizkadrā

Gaidot režisora Edmunda Jansona animācijas filmasJēkabs, Mimmi un runājošie suņi iznākšanu uz lielajiem ekrāniem 1. februārī, LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties multfilmas tapšanas aizkadros un iepazīties ar Jēkaba, Mimmi un citu tēlu ierunātājiem.

Režisors Edmunds Jansons iesaka: Animācijas filmas, kuras skatīties šajā sezonā

Multfilmas var kalpot ne vien par tīru izklaidi un digitālo aukli, bet arī par ērtu veidu kā bērnu iepazīstināt ar dažādām mākslas formām un ētikas jautājumiem, pārliecināts animācijas filmu režisors Edmunds Jansons. Režisora jaunākā pilnmetrāžas animācijas filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi, kas tapusi programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, pirmizrādi piedzīvos 30. janvārī.

Publicēts simtgades filmas Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi treileris

Režisora Edmunda Jansona un studijas Atom Art animācijas filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi, kas top Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, pirmizrādi piedzīvos šā gada oktobrī, taču jau tagad filmas veidotāji publicējuši jaunāko filmas treileri, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Riga IFF pirmizrādīs jaunākās animācijas filmas ciklā Lupatiņi

17. oktobrī plkst. 12 un 18. oktobrī plkst. 11 Rīgas starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) Bērnu nedēļas nogales ietvaros kinoteātrī Splendid Palace tiks demonstrētas bērnu animācijas filmu cikla Lupatiņi jaunākās īsfilmas, informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide