Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +20 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 25. jūlijs
Jēkabs, Žaklīna

Ķīmija

Jaunos ķīmijas un bioloģijas skolotājus aicina pieteikties 3000 eiro stipendijai Starp mums ir ķīmija!

Vairāk nekā puse jeb 57% pamatskolas un vidusskolas skolotāju ir vecāki par 50 gadiem, savukārt jauno speciālistu ienākšana izglītības iestādēs ir kritiski zema, ko apliecina tas, ka šā gada mācību gada sākumā trūka vairāk nekā 1000 skolotāju . Šāda situācija gan īstermiņā, gan ilgtermiņā apdraud izglītības kvalitāti un pieejamību. Ar mērķi atbalstīt jaunos pedagogus un celt profesijas prestižu sabiedrībā, jaunie ķīmijas un bioloģijas skolotāji ir aicināti pieteikties Olainfarm un Centrālā laboratorija stipendijai Starp mums ir ķīmija!. Kopumā šajā pavasarī tiks pasniegtas sešas stipendijas katra 3000 eiro vērtībā, bet vēl četras stipendijas tiks pasniegtas rudenī.

Mendeļejeva ķīmiskais pasjanss

Pirms 155 gadiem Krievijas Ķīmijas biedrības locekļi tika iepazīstināti ar Dmitrija Mendeļejeva sagatavotās ķīmisko elementu periodiskās sistēmas pirmo tabulu. Sākotnēji skeptiskā attieksme pret zinātnieka veikumu mainījās nākamajos gados, kad tika atklāti vairāki ķīmiskie elementi, kuru īpašības precīzi atbilda Mendeļejeva prognozētajām.

Olainfarm turpmākos piecus gadus topošos ķīmijas skolotājus motivēs ar īpašu stipendiju

Šodien, 13. aprīlī, pasniegtas pirmās AS Olainfarm stipendijas topošajiem ķīmijas skolotājiem. Lai rosinātu nozares attīstību jau skolas līmenī un veicinātu jauniešu interesi par ķīmijas apguvi, topošo ķīmijas pedagogu atbalstam uzņēmums investēs 75 000 eiro, turpmākos piecus gadus katram no 25 izcilākajiem topošajiem ķīmijas skolotājiem piešķirot vienreizēju stipendiju 3000 eiro apmērā. Par pirmajiem trīs stipendiātiem kļuvuši Latvijas Universitātes studenti – rīdziniece Marija Kramorenko, liepājniece Vika Viktorija Kreitāle un dobelnieks Mārtiņš Mārcis Pavļukovskis.

Skolēns no Latvijas izcīna 2. vietu Baltijas valstu ķīmijas olimpiādē

Baltijas valstu ķīmijas 28. olimpiādē, kas norisinājās no 21. līdz 23. aprīlim Viļņā, Lietuvā, skolēni no Latvijas guvuši panākumus – Latvijas izlases dalībnieki sešu skolēnu sastāvā ierindojās pirmajā desmitniekā, Rīgas 10. vidusskolas 11. klases skolēnam Daniilam Karginam ieņemot 2. vietu kopējā vērtējumā, un E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēnam Rūdolfam Brahmanim uzrādot labāko sniegumu olimpiādes praktiskajā daļā, informē Valsts izglītības satura centrs.

Fizikas un ķīmijas valsts olimpiādes notiks tiešsaistē

Valsts olimpiādes fizikā un ķīmijā šogad notiks tiešsaistē, informēja Valsts izglītības satura centrs (VISC). Fizikas valsts 70.olimpiādes trešais posms notiks 31.martā plkst.10, savukārt ķīmijas valsts 61.olimpiādes trešais posms notiks 7.aprīlī plkst.10, izmantojot olimpiādes tīmekļa vietni.

Nenovērtēsim par zemu domāšanas disciplīnas nozīmi

Tēma, kas, šķiet, interesē visus - viņu veselība. Ļaudis ar pamatotu vērību ieklausās tajā, ko saka mediķi, tomēr paralēli ar šo jomu strādā pētnieki, to skaitā ķīmiķi. Par jaunajām tendencēm un problēmām Māris Zanders sarunājas ar Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmumu asociācijas vadītāju Vitāliju Skrīveli.Fragments no intervijas:

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide