Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Piektdiena, 12. jūlijs
Indriķis, Ints, Namejs

Kino

Garšo labi, bet jāēd lēnāk

Laikmetā, kad ir neskaitāmi daudz kulinārijas šovu, Gordons Remzijs sviež ar kastroļiem un improvizēti atrod tādus ēdienu zaimojošus epitetus, kurus apskaustu pat rūdītākie literāti, autorkino un Holivuda eksperimentē ar dažādām, reizēm arī piedegušām mīlētāju romancēm un steikiem uz plīts, bet Entonijs Bordeins ar ēdiena palīdzību ir radījis veselu "dzīves filozofiju", šķita, ka esam redzējuši visu.

Labais, sliktais un multiplekss

Vēsturiski vasaras mēneši iezīmējušies ar konkrētu žanru un tipu filmām. Ir skatītāji, kas šajā laikā aktivizējas, un ir tādi, kas apcerīgi gaida rudeni un vēlākos mēnešus. Kamdēļ tā – šādai kalendāra loģikai ir gara un plaša vēsture, ko mēģināšu rezumēt pāris teikumos.

Zaļajā vērtību mežā

Režisore Agņeška Holanda (75) par problēmām ar bēgļiem uz Baltkrievijas robežas, samulsumu sabiedrībā un nepieciešamību būt drosmīgiem.

Skumjie, skumjie Hērakla dēli

Bokss varētu būt kinovēsturē svarīgākais sporta veids. Tam filmās piemīt nevainojama kustības elegance, dārdoša brutalitāte, ringā noslīpēta bravūra, ko nomaina pēc mača jau mazliet biklāka atzīšanās: man arī ir jūtas. Bokss šādā ziņā ir ideāls kino placdarms, un tas izskaidro, kāpēc tas ir visbiežāk uz ekrāniem sastopamais sporta veids.

Vēsturnieks, aktrise un skatuve

Februārī Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā izrādītā Dāvja Sīmaņa filma Marijas klusums ir skatāma vietējos kinoteātros.

Amerikas nejēdzību puncītī

Nevaru noslēpt savu prieku par filmas Jaukais austrumkrasts/The Sweet East (2023) nonākšanu kinorepertuāros – šī nekautrā, skabargainā subkultūru satīra ir trāpīga variācija par Alisi Brīnumamerikā un mūslaiku radikalizāciju. Jauko austrumkrastu var salīdzināt ar bezgalīgu sociālo tīklu lentes skrollēšanu – izrādās, tu sadzīvo kopā ar nacismam simpatizējošajiem un nadzīgiem troļļiem, mākslas aktīvistiem un pseidointelektuāļiem, bet savus tuvākos neesi redzējis, jo nedz foto, nedz ierakstu ar viedokli viņi nav publicējuši.

Kaut kas Oskara dzīvē ir sakustējies

96. Amerikas Kinoakadēmijas balvas Oskars pasniegšana notiks 10. martā. Pērnais kino gads iezīmējis visnotaļ spraigas kultūrkaru aprises, un to teicami parāda arī Oskara pretendentu saraksts, kuru pavadījis ne mazums disputu, kritikas un polarizācijas

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide