Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kompensējamie medikamenti

Atbalsta vēl stingrākus ierobežojumus valsts kompensējamo zāļu uzcenojumam

No nākamā gada 1. aprīļa cenu starpība starp lētākajām un dārgākajām līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes zālēm nedrīkstēs pārsniegt 100% slieksni, šodien lēma valdība, atbalstot grozījumus Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.

Putniņš: Milzīgs solis lētāku zāļu virzienā, tomēr izvēlei jāpaliek pacientu rokās

Valsts organizētā medikamentu iegādes kompensāciju sistēma gadu no gada tiek uzlabota, un es nepiekritīšu tiem skeptiķiem, kam patīk apgalvot, ka viss ir slikti. Zāles dārgas, grūti pieejamas utt.. Jā. Mēdz būt dažādas problēmas, tomēr kompensējamo medikamentu saraksts regulāri tiek paplašināts. Pieaug arī to saņēmēju skaits. Veselības ministrijas (VM) un Zāļu valsts aģentūras politika līdz šim ir bijusi diezgan mērķtiecīga un pārdomāta. Vērsta cenu samazināšanas un zāļu pieejamības uzlabošanas virzienā.

Par 20% samazinātas cenas 83 dārgajiem medikamentiem

No 1.oktobra cenu par 20% samazinās 83 dārgajiem kompensējamajiem medikamentiem, bet divi pametīs valsts kompensējamo zāļu sarakstu, šodien žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS)

Ministrija virzās plānu ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu

Veselības ministrija (VM) virzās uz priekšu ar plāniem ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu, liecina Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.

Asociācija: VM iniciatīva var apdraudēt jauno zāļu pieejamību iedzīvotājiem

Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija pauž dziļu neizpratni par Veselības ministrijas (VM) ceturtdien izziņoto jauno politisko iniciatīvu mainīt valsts kompensējamo zāļu sistēmu un uzskata, ka tā būtiski ierobežos pacientu pieeju medikamentiem. Īstenojot šo ieceri, tiks apdraudēti gan jau tirgū esošie oriģinālie medikamenti, gan ierobežota iespēja kompensācijas sistēmā ienākt jaunākās paaudzes zālēm, kas efektīvi ārstē smagas slimības, pagarina dzīves ilgumu un kvalitāti.

Ierosina mazināt kompensējamo medikamentu cenas

Veselības ministrija (VM) rosina jaunu politisku iniciatīvu, kas mazinās kompensējamo zāļu cenu un pacientu līdzmaksājumu. Tā paredz zāļu kompensācijas sistēmā noteikt pieļaujamo cenu “koridoru” jeb maksimāli pieļaujamās cenu atšķirības līdzvērtīgas efektivitātes zālēm, vēsta ministrija.

Zāles daudziem, bet ne visiem

Šogad iecerēti vairāki uzlabojumi kardioloģijas jomā, kam papildus piešķirti aptuveni 11 miljoni eiro. Vienlaikus gan mediķi, gan pacientu organizācijas norāda, ka jādomā ne tikai par ātrāku slimību diagnostiku, bet arī par to, kā pēc tam pacientu ārstēt. Daļa nemaz nevar atļauties iegādāties medikamentus. Lai gan papildināts arī kompensējamo zāļu saraksts šai pacientu grupai, tas esot tikai pirmais solis, lai situāciju uzlabotu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide