Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kompensējamie medikamenti

Bez PVN likmes mazināšanas

Veselības ministrija, atsaucoties uz Finanšu ministrijas secināto, neuzskata, ka PVN samazināšana medikamentiem būtu efektīvākais veids, kā palīdzēt mazturīgām personām. Tā vietā būtu jānodrošina valsts noteiktā līdzfinansējuma kompensēšana mazturīgajiem.

Atbalsta vēl stingrākus ierobežojumus valsts kompensējamo zāļu uzcenojumam

No nākamā gada 1. aprīļa cenu starpība starp lētākajām un dārgākajām līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes zālēm nedrīkstēs pārsniegt 100% slieksni, šodien lēma valdība, atbalstot grozījumus Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.

Par 20% samazinātas cenas 83 dārgajiem medikamentiem

No 1.oktobra cenu par 20% samazinās 83 dārgajiem kompensējamajiem medikamentiem, bet divi pametīs valsts kompensējamo zāļu sarakstu, šodien žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS)

Ministrija virzās plānu ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu

Veselības ministrija (VM) virzās uz priekšu ar plāniem ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu, liecina Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.

Asociācija: VM iniciatīva var apdraudēt jauno zāļu pieejamību iedzīvotājiem

Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija pauž dziļu neizpratni par Veselības ministrijas (VM) ceturtdien izziņoto jauno politisko iniciatīvu mainīt valsts kompensējamo zāļu sistēmu un uzskata, ka tā būtiski ierobežos pacientu pieeju medikamentiem. Īstenojot šo ieceri, tiks apdraudēti gan jau tirgū esošie oriģinālie medikamenti, gan ierobežota iespēja kompensācijas sistēmā ienākt jaunākās paaudzes zālēm, kas efektīvi ārstē smagas slimības, pagarina dzīves ilgumu un kvalitāti.

Ierosina mazināt kompensējamo medikamentu cenas

Veselības ministrija (VM) rosina jaunu politisku iniciatīvu, kas mazinās kompensējamo zāļu cenu un pacientu līdzmaksājumu. Tā paredz zāļu kompensācijas sistēmā noteikt pieļaujamo cenu “koridoru” jeb maksimāli pieļaujamās cenu atšķirības līdzvērtīgas efektivitātes zālēm, vēsta ministrija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide