Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris

Liene Kinča

Liesmains Aīdas lasījums Rīgā

Divus lielus, ļoti nozīmīgus notikumus Latvijas Nacionālā opera pamanījās piedāvāt vienā un tajā pašā 19. marta vakarā, kad ģimenēm ar bērniem adresētā, izglītojošā LNO iestudējuma pirmizrādei Mazā burvju flauta (pazīstamās Mocarta operas saīsināta versija latviešu valodā) Operas Jaunajā zālē sekoja operas mīļotājiem labi zināmais Džuzepes Verdi operas Aīda 1998.

Toskas kaislību spēks

Puteņo milzīgām pārslām, un sniegs apsedz pilsētu kā maiga dūnu sega. Latvijas Nacionāla Opera, ietinusies aristokrātiskā baltumā, 7. decembra vakarā uzņem skatītājus Džakomo Pučīni Toska atjaunojuma pirmizrādē. Mirklis pirms. Zālē jūtams dāmu parfīmu saldais aromāts, kas sajaucas ar koka, auduma un sveču smaržu. Caur plānu, melnu priekškaru uz skatuves var saskatīt Svētā Andreja baznīcas aprises, kur pie altāra mācītāji nododas lūgšanām. Orķestris ieņem vietas, uz podesta kāpj diriģents Modests Pitrens. Pār zāli nolaižas tumsa. Diriģents ievelk elpu un paceļ zizli.

Žagars pēc Toskas pirmizrādes slavē solistus

Piektdienas, 7.decembra, vakarā uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) skatuves izskanēja Pučīni operas Toska atjaunojuma pirmizrāde, ko publika uzņēma ar ilgstošiem aplausiem un ovācijām, īpaši tās veltot galveno lomu atveidotājiem Lienei Kinčai, Samsonam Izjumovam un Andrim Ludvigam.

Režisors: Opera "Toska" ir veidota kā emocionāls, ne konceptuāls iestudējums

Džakomo Pučīni operas Toska atjaunojums, kas Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos nākamnedēļ, 7.decembrī, ir veidots kā emocionāls, ne konceptuāls iestudējums, jo opera ir emocionāla māksla, Toskas atjaunojumam veltītajā preses konferencē sacīja režisors Dmitrijs Bertmans.Viņš uzsvēra, ka būtiskākais ir nevis tas, ko varoņi dara uz skatuves, bet gan - kā viņi to dara.

Gatava lielākajai lomai

«Man viss vienmēr notiek ātri. Mērķtiecīgi vienu lomu ļoti ilgi nekad neesmu gatavojusi. Uzkrīt uz galvas, un tad nedēļas vai mēneša laikā ir jāsagatavo. Šādi pie manis atnāca arī Amēlijas loma Džuzepes Verdi operā Masku balle - līdz šim mana lielākā loma,» stāsta Liene Kinča, kura šovakar debitēs šīs Verdi operas muzikālā atjaunojuma pirmizrādē uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) skatuves.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide