Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pasažieru pārvadājumi

Pilotprojektu sola rudenī

Šā gada beigās iecerēts veikt pirmos izmēģinājumus komercpārvadājumos reģionālajos autobusu maršrutos, kurus pastāvīgi plānots ieviest no 2021. gada. Autotransporta direkcija (ATD) atzīst, ka šis lēmums lielā mērā ir saistīts ar līdzekļu taupīšanu, atsakoties no reisu dotēšanas maršrutos, kuros paralēli kursē arī vilciens. Tomēr Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija (LPPA) ar piedāvāto risinājumu nav mierā un norāda uz faktiskas konkurences trūkumu, jo arī par komercpārvadājumu reisiem rīkos konkursu.

Pa sauszemes un jūras ceļiem

Ja Latvijas iedzīvotāji tālu galamērķu sasniegšanai bieži izvēlas gaisa satiksmi, tad dažos simtos kilometru mērāms ceļš, piemēram, no Rīgas līdz Tallinai vai Viļņai, nereti tiek veikts, izmantojot autotransportu.

Pasažieru pārvadātāji satraukušies par iespējamo peļņas samazinājumu

Satiksmes ministrijas (SM) plānotie grozījumi kārtībā, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu, samazinās peļņu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem par vairāk nekā 50%, aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Ivo Ošenieks.

Šodien prāmji, rīt - vilcieni?

Par Igaunijas galvaspilsētu un Somijas galvaspilsētu mēdz teikt – dvīņu pilsētas, un aizvien intensīvāk tiek spriests par to, ka nākotnē Tallinu un Helsinkus varētu savienot dzelzceļa zemūdens tunelis, kas ļautu Somu līci šķērsot, braucot vilcienā. Vīzijai par šādu tuneli uzmanība veltīta arī Igaunijas Arhitektūras muzejā, kas atrodas Tallinā.

Valsts pasūta vairāk nekā gatava maksāt

"Valsts pasūta pasažieru pārvadājumus vairāk nekā ir gatava samaksāt konkrētajā brīdī," intervijā Romānam Meļņikam klāsta Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Ivo Ošenieks.

Sola pārmaiņas sabiedriskajā transportā

Ņemot vērā iedzīvotāju skaita izmaiņas un dažādas reformas, kas turpinās un vēl gaidāmas, līdzi mainīsies arī sabiedriskā transporta tīkls, ceturtdien vēsta laikraksts Diena. Autotransporta direkcija (ATD) trešdien iepazīstināja ar sabiedriskā transporta attīstības koncepciju no 2021. līdz 2030. gadam, vienlaikus iezīmējot atšķirīgo situāciju autotransporta pārvadājumu jomā pašlaik.

Inovācija vai jomas graušana

Lai regulētu kopbraukšanu un ļautu ar pasažieru pārvadājumiem nodarboties arī privātiem autovadītājiem ar viņu automašīnām, pieci Saeimas deputāti izstrādājuši grozījumus Autopārvadājumu likumā un iesnieguši parlamentā. Saeima 8. septembrī tos nodeva skatīšanai Tautsaimniecības, vides un agrārajai komisijai.

Lux Express: Problēmas pasažieru pārvadājumos sen zināmas, bet bez reāliem risinājumiem

Atsaucoties uz 26.septembra raidījumu Aizliegtais paņēmiens, kurā  tika aktualizēta starppilsētu autobusu pasažieru pārvadājumu kvalitāte, starptautisko pasažieru pārvadājumu kompānija Lux Express atgādina, ka šī problēma zināma jau ilgāku laiku.Jau 2013.gadā starptautisko autobusu reisu operators Lux Express, iebilstot pret pastāvošo situāciju pasažieru pārvadājumu jomā Latvijā, mēneša garumā rīkoja akciju, bez maksas pārvadājot pasažierus no Rīgas uz Liepāju un atpakaļ, vienlaikus parādot, ka pārvietošanās ar autobusu var būt arī komfortabla un mūsdienīga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide