Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +23 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Rūdolfs Blaumanis

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina apmeklēt vasaras ekskursijas

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs (Rīga, Alberta iela 12–9) šovasar aicina apmeklēt muzeja speciālistu vadītās tematiskās ekskursijas, kas veltītas dažādiem Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa dzīves un daiļrades aspektiem. Pirmā ekskursija Rozentālu vasaras – stāsts par Jaņa un Ellijas Rozentālu atpūtas periodiem gan Latvijā, gan Somijā – notiks 15. jūnijā plkst. 18.00.

Cirsmas pie Blaumaņa memoriāla pārdod par 96 tūkstošiem

Otrdien notikušajā Braku meža izsolē cirsmas pārdotas par 96 000 eiro, aģentūru LETA informēja izsoles komisijas priekšsēdētāja Vineta Bagatska. Izsolē piedalījušies visi seši pieteikušies pretendenti, un īpašums nosolīts par 96 000 eiro. Izsoles gala cena ievērojami pārsniedz sākumcenu, kas bija noteikta 61 000 eiro apmērā. Plašāku informāciju par izsoli Bagatska gan nesniedza, jo rezultāti vēl jāapstiprina domes sēdē.

Pēc pieminekļu sargu iejaukšanās pārceļ Braku meža izsoli

Ērgļu novada pašvaldība uz 30. novembra plkst. 11 pārcēlusi šonedēļ plānoto Braku meža cirsmu izsoli, jo pretēji normatīvajos aktos noteiktajam nav saņēmusi Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) saskaņojumu, noskaidroja aģentūra LETA.

Aicina neizcirst Braku mežu

Jau nākamtrešdien Ērgļu novada domē plānota mutiska izsole, kurā pārdos "kustamo mantu – cirsmas, kas atrodas nekustamā īpašumā Braki, Ērgļu pagastā," vēsta novada mājaslapa. Taču novadā nebūt ne visi atbalsta šādu soli, un īpaši skaļi iebilst domes opozīcijā esošās vēlētāju apvienības Kopā ir spēks pārstāvji.

Uz Blaumaņa nots

Sarežģītais Kristīnes un Edgara mīlas stāsts Ugunī tiks izstāstīts baleta valodā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide