Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rūdolfs Blaumanis

Cirsmas pie Blaumaņa memoriāla pārdod par 96 tūkstošiem

Otrdien notikušajā Braku meža izsolē cirsmas pārdotas par 96 000 eiro, aģentūru LETA informēja izsoles komisijas priekšsēdētāja Vineta Bagatska. Izsolē piedalījušies visi seši pieteikušies pretendenti, un īpašums nosolīts par 96 000 eiro. Izsoles gala cena ievērojami pārsniedz sākumcenu, kas bija noteikta 61 000 eiro apmērā. Plašāku informāciju par izsoli Bagatska gan nesniedza, jo rezultāti vēl jāapstiprina domes sēdē.

Pēc pieminekļu sargu iejaukšanās pārceļ Braku meža izsoli

Ērgļu novada pašvaldība uz 30. novembra plkst. 11 pārcēlusi šonedēļ plānoto Braku meža cirsmu izsoli, jo pretēji normatīvajos aktos noteiktajam nav saņēmusi Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) saskaņojumu, noskaidroja aģentūra LETA.

Dirty Deal Teatro top izrāde Nāves ēnā

7. februārī plkst. 19 Dirty Deal Teatro pirmizrādi piedzīvos izrāde - spēle Nāves ēnā pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles motīviem, informēja teātra pārstāve Aija Murāne.

Sieviete, kas turpina Blaumani

Latviešu rakstniece ar pseidonīmu Nelle no Krotes ķērusies pie visai riskanta pasākuma: uzrakstījusi turpinājumu Rūdolfa Blaumaņa Kristīnes un Edgara kaislībām. Patiesībā autori, kas uzdrošinājusies uzrakstīt noveles Rūdolfa Blaumaņa _Purva bridējs _turpinājumu, sauc pavisam latviskā vārdā: Ilga Liepiņa. Viņa ir Tukuma bibliotekāre, kas jau pēc piecdesmitā dzīves sliekšņa pārkāpšanas pievērsusies literatūrai un sākusi rakstīt sava dēla, žurnālista un vairāku grāmatu autora Imanta Liepiņa ietekmē.

Grāmata Blaumanis tuvplānā. Stāvā kalna saimnieks

Braki paliek atmiņā ar stāvu kalnu. Tūliņ aiz dzīvojamās mājas, pārdesmit metru gājienā, skatienam paveras stāva, krāšņa nogāze. Dabas un cilvēku sen iekopts meistardārzs - ozoli, liepas, bērzi, ābeles - sarepējuši, salīkuši večuki, dažs jau pakritis pļavas garajā zālē, - tie visi ir Blaumaņu dzimtas līdzgaitnieki.

Blaumaņa izrāžu diena Brīvdabas muzejā

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku programmā 29. jūnijā no plkst. 12 līdz 20 Brīvdabas muzejā tiks izrādīti piecu Rūdolfa Blaumaņa lugu iestudējumi Latvijas amatierteātru izpildījumā, pavēstīja muzeja pārstāve Eva Birzleja.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide