Laika ziņas
Šodien
Migla

Skripaļa saindēšana

Avots: GRU aģenti Skripaļu izsekojuši Čehijā jau 2014. gadā

Divi Krievijas pilsoņi, kuri Lielbritānijā apsūdzēti par uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai, iespējams, sekojuši Skripaļam, kad viņš 2014. gada rudenī apmeklējis Čehiju, atsaucoties uz izlūkdienestiem tuvu avotu, vēsta Čehijas Radio.

Skripaļs sākotnēji neesot ticējis, ka Kremlis vēlas viņa nāvi

Bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs, kuru līdz ar viņa meitu Jūliju šogad saindēja ar padomju laikos militāristu vajadzībām izstrādātu nervu indi Novičok, vēl pērn bijis skeptisks par to, ka Kremlis uzskata viņu par mērķi, kaut viņš nodevis slepenu informāciju britu izlūkdienestam MI6, secināts nupat publiskotā grāmatā Skripaļa faili, kuras autors ir BBC žurnālists Marks Urbans.

Identificēts trešais Krievijas GRU aģents, kurš piedalījies uzbrukumā Skripaļam

Lielbritānijas drošības dienesti identificējuši trešo Krievijas militārā izlūkdienesta GRU aģentu, kurš piedalījies martā Solsberi notikušajā uzbrukumā ar nervus paralizējošo vielu Novičok, vēsta laikraksts Telegraph. Tiek uzskatīts, ka GRU aģents apmeklējis Solsberi, lai veiktu izlūkošanu un palīdzētu izplānot uzbrukumu. Domājams, ka viņš sūtījis informāciju diviem aģentiem, kad viņi plānojuši uzbrukumu bijušam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam, raksta avīze.

Noskaidrota viena Solsberi uzbrukumā apsūdzētā Krievijas pilsoņa patiesā identitāte

Starptautiskā pētnieciskās žurnālistikas projekta Bellingcat un Krievijas tīmekļa izdevuma The Insider izmeklēšanā noskaidrots, ka Krievijas pilsonis, kas britu varasiestādēm ir pazīstams ar Ruslana Boširova vārdu un kuru Lielbritānija apsūdz martā Solsberi notikušajā uzbrukumā ar nervus paralizējošo vielu Novičok, patiesībā ir Krievijas militārā izlūkdienesta GRU pulkvedis Anatolijs Čepiga.

Aģentūra: Par Skripaļu indēšanu aizdomās turētajiem dāvinās zīmolu ķimikāliju ražošanai

Kompānija Golden Brand vīriešiem, kas tiek turēti aizdomās par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu, grasās uzdāvināt tiesības uz pašiem savu zīmolu. Vīrieši, kurus britu izmeklētāji identificējuši pēc viņu segvārdiem - Aleksandrs Petrovs un Ruslans Boširovs - tiks pie sava zīmola Petroff & Boshiroff, kuru viņi varēšot izmantot biznesam, specifiski - ķimikāliju un smaržu ražošanai, vēsta Krievijas ziņu aģentūra Moskva.

Novičok lieta: Aizdomīgas darbības ar Petrova pasi pastiprina aizdomas par saistību ar GRU

Pētniecības grupa Bellingcat un izdevums The Insider piektdien publicējuši Krievijas Federālā migrācijas dienesta dokumentus, kas saistīti ar Aleksandra Petrova vārdu. Viņu Lielbritānijas varasiestādes nosaukušas kā vienu no aizdomās turamajiem par uzbrukumu ar nervus paralizējošo vielu Novičok bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide