Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Skripaļa saindēšana

Saindētā Skripaļa māju daļēji demontēs

Lai garantētu, ka māja, kurā Krievijas bijušais dubultaģents Sergejs Skripaļs nonāca kontaktā ar ārkārtīgi indīgo vielu Novičok, neradītu draudus apkārtējiem, to nolemts daļēji demontēt. Ķīmiskā piesārņojuma ekspertu komanda atsākusi uz Ziemassvētku laiku apturēto darbu, un nu tuvāko mēnešu laikā plānots mājai pilnībā noņemt jumtu, vēsta The Guardian.

Putins Skripaļu nodēvē par dzimtenes nodevēju un nelieti

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien sacīja, ka bijušais Krievijas dubultaģents, kurš martā Solsberi, Lielbritānijā, cieta uzbrukumā ar nervus paralizējošo vielu "Novičok", ir nelietis, kurš nodevis Krieviju.

Skripaļs sākotnēji neesot ticējis, ka Kremlis vēlas viņa nāvi

Bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs, kuru līdz ar viņa meitu Jūliju šogad saindēja ar padomju laikos militāristu vajadzībām izstrādātu nervu indi Novičok, vēl pērn bijis skeptisks par to, ka Kremlis uzskata viņu par mērķi, kaut viņš nodevis slepenu informāciju britu izlūkdienestam MI6, secināts nupat publiskotā grāmatā Skripaļa faili, kuras autors ir BBC žurnālists Marks Urbans.

Identificēts trešais Krievijas GRU aģents, kurš piedalījies uzbrukumā Skripaļam

Lielbritānijas drošības dienesti identificējuši trešo Krievijas militārā izlūkdienesta GRU aģentu, kurš piedalījies martā Solsberi notikušajā uzbrukumā ar nervus paralizējošo vielu Novičok, vēsta laikraksts Telegraph. Tiek uzskatīts, ka GRU aģents apmeklējis Solsberi, lai veiktu izlūkošanu un palīdzētu izplānot uzbrukumu. Domājams, ka viņš sūtījis informāciju diviem aģentiem, kad viņi plānojuši uzbrukumu bijušam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam, raksta avīze.

Noskaidrota viena Solsberi uzbrukumā apsūdzētā Krievijas pilsoņa patiesā identitāte

Starptautiskā pētnieciskās žurnālistikas projekta Bellingcat un Krievijas tīmekļa izdevuma The Insider izmeklēšanā noskaidrots, ka Krievijas pilsonis, kas britu varasiestādēm ir pazīstams ar Ruslana Boširova vārdu un kuru Lielbritānija apsūdz martā Solsberi notikušajā uzbrukumā ar nervus paralizējošo vielu Novičok, patiesībā ir Krievijas militārā izlūkdienesta GRU pulkvedis Anatolijs Čepiga.

Aģentūra: Par Skripaļu indēšanu aizdomās turētajiem dāvinās zīmolu ķimikāliju ražošanai

Kompānija Golden Brand vīriešiem, kas tiek turēti aizdomās par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu, grasās uzdāvināt tiesības uz pašiem savu zīmolu. Vīrieši, kurus britu izmeklētāji identificējuši pēc viņu segvārdiem - Aleksandrs Petrovs un Ruslans Boširovs - tiks pie sava zīmola Petroff & Boshiroff, kuru viņi varēšot izmantot biznesam, specifiski - ķimikāliju un smaržu ražošanai, vēsta Krievijas ziņu aģentūra Moskva.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide