Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Skripaļa saindēšana

Slepkavībā Berlīnē specdienestu pēdas

Pagājušajā mēnesī Vācijas galvaspilsētā notikušās bijušā čečenu kaujinieka slepkavības izmeklēšanas laikā atklātā informācija likusi izteikt pieļāvumus, ka tā varētu būt saistīta ar Krievijas specdienestiem, jo ļoti atgādinājusi Apvienotajā Karalistē notikušo mēģinājumu nonāvēt dubultaģentu Sergeju Skripaļu, vēsta Politico.eu.

Avots: GRU aģenti Skripaļu izsekojuši Čehijā jau 2014. gadā

Divi Krievijas pilsoņi, kuri Lielbritānijā apsūdzēti par uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai, iespējams, sekojuši Skripaļam, kad viņš 2014. gada rudenī apmeklējis Čehiju, atsaucoties uz izlūkdienestiem tuvu avotu, vēsta Čehijas Radio.

Arī otrs iespējamais Skripaļa indētājs godināts kā Krievijas varonis

Pētnieciskās žurnālistikas vietne Bellingcat otrdien paziņojusi, ka arī otrs aizdomās turamais par krievu bijušā dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu, 2014. gadā personīgi no Krievijas prezidenta Vladimira Putina saņēmis Krievijas varoņa zvaigzni. Bellingcat jau pirmdien paziņoja, ka identificēta arī otru persona, kas tiek turēta aizdomās par Skripaļa saindēšanu.

Bellingcat: Otrs iespējamais Skripaļa indētājs ir GRU aģents Aleksandrs Miškins

Otrais no vīriešiem, kurus tur aizdomās par bijušā Krievijas izlūkdienesta aģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu un kurš publiskajā telpā figurēja ar neīstu vārdu Aleksandrs Petrovs, patiesībā ir Krievijas armijas izlūkošanas pārvaldes aģents Aleksandrs Miškins, vēsta petnieciskās žurnālistikas interneta vietne Bellingcat un medijs The Insider.

Putins Skripaļu nodēvē par dzimtenes nodevēju un nelieti

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien sacīja, ka bijušais Krievijas dubultaģents, kurš martā Solsberi, Lielbritānijā, cieta uzbrukumā ar nervus paralizējošo vielu "Novičok", ir nelietis, kurš nodevis Krieviju.

Skripaļs sākotnēji neesot ticējis, ka Kremlis vēlas viņa nāvi

Bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs, kuru līdz ar viņa meitu Jūliju šogad saindēja ar padomju laikos militāristu vajadzībām izstrādātu nervu indi Novičok, vēl pērn bijis skeptisks par to, ka Kremlis uzskata viņu par mērķi, kaut viņš nodevis slepenu informāciju britu izlūkdienestam MI6, secināts nupat publiskotā grāmatā Skripaļa faili, kuras autors ir BBC žurnālists Marks Urbans.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide