Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Skripaļa saindēšana

Lielbritānijas policija atradusi pudelīti ar Novičok

Lielbritānijas policija piektdien paziņojusi, ka mājā, kurā mitis viens no britiem, kas pagājušajā mēnesī tika nogādāti slimnīcā ar smagas saindēšanās simptomiem, atradusi "mazu pudelīti" ar Padomju Savienībā ražoto nervus paralizējošo vielu Novičok.

Novičok atkal saindē Anglijas iedzīvotājus

Pāris, kas pirms nedēļas smagā stāvoklī nonāca slimnīcā Anglijas dienvidrietumu mazpilsētā Eimsberi, ir saindējies ar nervus paralizējošo vielu Novičok, kas izmantota arī bijušā dubultspiega Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas indēšanā, paziņojusi Apvienotās Karalistes policija. Pagaidām nav zināms, vai starp abiem saindēšanās gadījumiem ir kāda saistība. Britu varasiestādes arī šoreiz tur aizdomās Krieviju, kur Novičok savulaik radīts slepenās laboratorijās. Maskava apsūdzības ir noraidījusi kā izdomājumus, kuru mērķis esot diskreditēt Krieviju.

Lielbritānijas iekšlietu ministrs par Novičok: Krievijai beidzot jāpaskaidro, kas notiek

Nupat Lielbritānijā notikušais incidents, kad pēc saindēšanās ļoti smagā stāvoklī nogādāti divi cilvēki, atkal izskanējis visā pasaulē pēc tam, kad britu atbildīgie dienesti paziņojuši - cietušie ir saindējušies ar to pašu nervu indi, ar kuru šogad marta sākumā saindēts bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija. Lielbritānija atkal skatās Krievijas virzienā, kura jebkādu savu iesaisti gan Skripaļa indēšanā, gan šajā lietā, noliedz. Uzrunājot britu parlamentāriešus, valsts iekšlietu ministrs Sadžids Džavids neslēpa aizdomas par Kremļa iespējamo iesaisti: "Krievijai beidzot jāpaskaidro, kas notiek!"

Solsberi pēc saskarsmes ar nezināmu vielu hospitalizēti divi cilvēki

Lielbritānijas policija trešdien paziņoja, ka Solsberi slimnīcā kritiskā stāvoklī pēc saskarsmes ar nezināmu vielu nogādāti divi cilvēki, kuri atrasti bezsamaņā tikai dažu kilometru attālu no vietas, kur tika saindēti bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija.

Ārsti neticēja, ka Skripaļi izdzīvos

Mediķi, kas ārstēja 4.martā Anglijā Solsberi pilsētā ar nervus paralizējošo vielu Novičok saindēto bijušo Krievijas dubultaģentu Sergeju Skripaļu un viņa meitu Jūliju, nav ticējuši, ka viņi izdzīvos.

Saindēšanu pārcietusī Jūlija Skripaļa cer atgriezties Krievijā

Uzbrukumu ar nervus paralizējošu vielu Lielbritānijā pārcietusī bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa meita Jūlija ziņu aģentūrai Reuters apliecinājusi, ka tālākā perspektīvā gribētu atgriezties Krievijā, neraugoties uz notikušo saindēšanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide