Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Slimnīcu reforma

Viņķele atklāj savu vīziju par Latvijas slimnīcu tīklu

Veselības ministre Ilze Viņķele (A/P!) trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā pauda, ka viņas vīzijā par Latvijas slimnīcu tīklu būtu trīs universitātes un četras reģionālās slimnīcas, bet pārējās būtu zemāka līmeņa slimnīcas.

Slimnīcas strādājušas par 30% vairāk nekā tām samaksāts

Aptuveni 30% - tik lielas pārstrādes ir bijušas daudzprofilu slimnīcās, sniedzot neatliekamo palīdzību, Dienu informē Reinis Joksts, Veselības ministrijas (VM) veselības aprūpes departamenta direktors. «Tās ir lielas pārstrādes,» vērtē VM pārstāvis.

Madonas slimnīcā cīnās par notriektas pusaudzes dzīvību

Tā kā Madonas slimnīcā saglabāta iespēja diennakts režīmā uzturēt anesteziologus un ķirurgus, varēja glābt ar motociklu notriektas un ļoti smagi cietušas četrpadsmit gadus gadus vecas meitenes dzīvību, uzsvēruši Katastrofu medicīnas centra speciālisti.

VM par gadījumu Aizkraukles slimnīcā: mediķiem jāpalīdz savu iespēju robežās

Neņemot vērā to, ka no 1.septembra Aizkraukles slimnīca ir aprūpes slimnīcas statusā, kas nozīmē, ka slimnīca vairs nesniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, slimnīcā tika pārkāpta valstī noteiktā kārtība un tika izglābta trīs bērnu māmiņas dzīvība. Tā aģentūru LETA pagājušajā nedēļā informēja slimnīcas valdes priekšsēdētāja Alīda Vāne. Veselības ministrija, komentējot šo gadījumu, norāda, ka ārstu pienākums ir palīdzēt pacientam savu iespēju robežās un ārstniecības iestādei jābūt gatavai sniegt pirmā palīdzība, par ja tā mainījusi statusu.

Nazis griež, neskatoties - ko

Ar katru dienu diskusijas par nepieciešamajām reformām veselības aprūpes sistēmā starp pašreizējiem veselības politikas veidotājiem un nozares profesionāļiem kļūst arvien skaļākas, pāraugdamas savstarpējos strīdos un aizvainojumos, veco pāridarījumu atgādinājumos, ko papildina kreditoru draudi un manu kolēģu, slimnīcu vadītāju, vaimanas par tuvojošos traģēdiju, ja steidzamības kārtā netiks medicīnai injicēti nākamie 45 miljoni latu.

Saeimas komisija: vairākos gadījumos budžeta samazinājumi slimnīcām ir neadekvāti

Apmeklējot Latgales reģiona slimnīcas, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti pauda uzskatu, ka vairākos gadījumos finansējuma samazinājumi slimnīcām ir neadekvāti lieli. Deputāti ir apmeklējuši Jēkabpils, Daugavpils, Krāslavas un Līvānu slimnīcas. Komisija tagad vēlas tikties ar nozares ministri.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide